Sayfa 221/517 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon
Arama sonucu : 4131 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by SABIR2020 Yazıyı Oku
    Fahrettin ve İzmirli uşakları düşürmezseniz adam degilsiniz... Benim de param ve zamanım çok. Yarın yaz 16.5 ye 50bin lot satış tek tuşla almazsam serefsizim
    Kral senin lotları göremedim 16,50 de noldu alabildin mi?

2. Daha fazlasını aldik. Tek kade koysun 15.5 ye karı gibi değil. Yine tek tuşuma bakar...

3.  Alıntı Originally Posted by hekimoglu Yazıyı Oku
    Mazhar 30 larda sürünürken patrona hikaye düzenler vardı forumda nedense onlar yok oldu gitti. Piyasa böyledir işte. Cambaza bak oyununu yorumlarla sayfa sayfa burada oynatanlar sessizliğe büründü. Hikayenin başında biz vardık sonunda da biz burada olacağız! Temeli bilime dayanmayan her şey yok olmaya mahkumdur!
    Merhaba,

Güzel yazmışsın Hekimoğlu. Çok yazanlardan biri de benim.

Adam utanmaz.

Yalancı.

Alçak ve kalleş.

Bir çok aşağı sıfat yazılabilir ve hepsini de taşıyor.

Taşımasa, ispatı çok kolay olmasa ben kendi adıma bu adamla 100 sefer mahkemelik olmuştum.

İspatı kolay ve deliller Kap'ta, basında ve hissenin hareketlerinde olduğu için,

"Şu sebepten yalancı, şu sebepten alçak ve kalleş..." diye kendimi çok rahat savunurum. Bütün Türkiye'ye de rezil olur.

Yazmıyorum , kendi adıma bıktım.

Kalleş, çünkü en sadık yatırımcılarına kalleşlik etti ve halen ediyor. Benim Mazhardan kazanmış olmam benim içimi soğutmuyor. Eplas yatırımcısı olarak değil, şimdiye kadar güvendikleri için, elinde sadece Eplas yada ağırlıklı Eplas tutanlar için üzülüyorum.

Adam, zerre kadar yatırımcısını düşünen bir adam değil. Zaten adam da değil.

Bütün beklentiler gerçekleşmeye yakınken, bir borç meselesi çıkardı. "Adam gibi çık bir açıklama yap, yatırımcından da özür dile" dedik. Yapmadı.

Yarım ağızla, "Benim borcum," dedi, ama ne bir ödeme planı, ne de bir uzlaşma üzerinde çalıştı.

İnsan olsa, şahsi mülklerini satar öderdi.

Fabrika yine ipotekte. Ayırdığı karşılıklar yüzünden bilanço allak bullak oldu.

"Değerleme yapacağım," dedi, mal çaktı.

Adam bildiğimiz, işbirlikçi kardeşi o da mallarını kitledi.

Şimdi millete verdikleri malların bir kısmını yarıdan daha az fiyata, bir kısmını da 1/3-1/4 fiyata almaya çalışıyorlar.

Bir hisse sürekli düşer mı?

Alçak, kalleş vs.vs. bunlara övgü gibi kalır.

Ya zaman? Kaybettiğimiz zaman?

Borsa 2 katına çıkmışken, 50 liradan buraya düşmek de ne?

İnsanlara yazık.

Yazamıyorum. Her şeyi yazdık. Kendisine gelsin diye, çok tokatlar da attık.

Ama bu hisseyi tahtayı yönetenler ve patronlar suratlarına gelen ılık sıvıyı su sanıyorlar.
    ........................................

Sen gençsin ve enerjin var, yaz kardeşim.

Biz okuyoruz.

Saygı ve selamlarımla,

4. Ufak bir düzeltme yapayım. Fabrika binası ipotekte değil, üzerinde haciz var.

5. Bu ülkede sahtekarlığa özenmeyen çok az sayıda şahıs kaldı. Çoğu insan emek vermeden kendini geliştirmeden kısa yoldan para kazanma peşinde. Diyeceksiniz ki senin ne işin var buralarda? En ciddi para kazanma aracı olarak borsayı görmekteyim. Oturduğunuz yerden her şeyin üretimine ortak oluyorsunuz. Böyle bir sistemin havuzun içinde bilimsel verilerle yatırım yapmak harika bir seçim. Başta dediğim gibi ciddi gözlem içindeyim. Sekiz yılı aşkın bir süre okul bazında çift lisans, otuz yılı aşkın süredir kara tahtalardan beri borsa içi davranış kalıpları ve örnekleri gözlemliyorum. Patronmuş çakallarıymış benim umrumda bile değil. Her insan kendi seçeneklerinden ve seçtiği yoldan sorumludur. Kimse kimseye silah zoruyla bu hissede kal demedi. Kimse kimseye de havadan para kazandırmayacaktır. Oysa bu şirket 50 kuruşlardan 49 liralara kadar çıkmasını bildi. Akıllı olan 40-49 aralığında bu malı boşaltmalıydı. Yani şirket fırsat verdi akıllı yatırım yapanlara. Aradan geçen 1,5 yıl zarfında hisse ve tahtayı yönetenler teknik olarak yapması gerekenleri yapıyorlar. Paranın yönetildiği her alanda bu tür hamleler, bıktırma yöntemleri uygulanır. Şahsen hisse fırsat vermedi diyemem. Alış içinde satış içinde düzgün yatırımcılar için fırsat vermiştir. Bahsettiğiniz o konuların çoğunda haklısınız. Ancak şu var ki böyle bir piyasada ben şirketin tek başına yönetildiğine inanmıyorum. Bu kadar baskılamanın bir nedeni olmalı. Mazhar holdingin eplas tan başka nesi var biri bana çıkıp açıklayabilir mi? Eplas 15 liralardayken mazhar nasıl 120 leri görebiliyor? Aklı selim bilgili okumuş bir şahıs çıksın desin ki şu sebepten dolayı ve beni eleştirsin.. Bu tamamen spekülatif bir hareket. Pekte genç sayılmam ama aptal değilim. Bu şirketin potansiyelini ve neler yapabileceğini az çok tahmin edebiliyorum. Hayat her an insana bir şey öğretir ve tecrübe sahibi yapar. Eplas ın borsa tarihinde kitabı çıkmalı. Egeen ve Sasa nın da aynı şekilde çıkmalı. Neye yatırım yaptığını bilenlerin son 20-30 yıla damgasını vurduğu şirketler olarak görmekteyim bu üç şirketi. Filmin sonunu hissedebiliyorum. O yüzden ne yaparlarsa yapsınlar ben gayet rahatım. Eplas ın istediğiniz bazda grafiğini açarsanız 1-2 yıl içerisinde nerelere gelebileceğini görürsünüz. İstediği kadar birileri ahlaksızlık yapsın. Sasa da, Egeen de yapıldığı gibi Eplas ta hareketini yapmak zorundadır. Spek abiler, ablalar, kardeşler ağzınızla kuş tutsanızda o payı sizden alacağım! Size bir naçizane uyarı..
    Okyanusta megalodon bile olsanız çevrenizde sizden daha hızlı hareket eden balıklar mevcut. O balıklardan biride benim.

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ufak bir düzeltme yapayım. Fabrika binası ipotekte değil, üzerinde haciz var.
    Bence hepsi oyun. Hissenin baskılanması mallanıp bekleyenlerin dökülmesi için oyun bu şekilde yönetilmeli.

Spek amcalar dayılar dedeler hisseyi 5 liraya düşürün herkes sebeplensin. Madem gövde gösterisi yapıyorsun tahtada. Tekniği ye bitir gerçek gücünü görelim. Ama sen soğukkanlısın. Beraberce çalıştığınız yatırımcı psikolojisini yöneten algoritmalarınız var.

7. Orta oyunu var. Sahtekarlıkla beslenen senin cennetini, cehennemini, kul hakkını düşünmez. Bırak osmanlı tarihini falan hepsi ansiklopedi oldu. Borsa; Sabrını, nefsini yönetebilme sanatıdır.. Seçimlerin senin eserin. O yüzden kimseyi suçlama.

8. Ulan ne çukurmuş bee...nasil bir kaymak varsa sinekler üşüşmüş...iktidarı muhalefeti bir parca alabilirmiyim diye dolanıp duruyor...çukur meselesi aslında ülkenin bir projeksiyonu..

DTM projesinden pay elde edemeyenler çevreci nutuklarla ortaya çikiyor...
    Bşb binasi yapilsin deniliyor rantçılar olmaz diyor kültür park olsun..

Ya hu kimse demiyor burada bi sürü yatirimcinin parasi çöp oldu.. bir çogunun ömrü yetmedi ..
    Bir çogunun mirasçisi dahi sıkıntıda...

Ulkeyu yoneten bir akliselim de cikip olaya elkoymuyor
    Bu işi ancak C.B çözer çözerse...
    Gerisi ancak top çeviriyor..

Sayfa 221/517 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz