Sayfa 3/517 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4130 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Eyvallah sağolun....geçmiş kap haberlerinde iştirakımız diyor ama iştkraklerde yer vermeyince dolaylı olabileceğini düşünmuştum..
    Sanirim egeyildiza %87 oraninda iştirak etmiş..
    Egeyildiz in gucbirligindeki istirak oranıni bulamadim...
    Biryerde eplasin cukurdaki payi konsolidasyon hesabiyla %44 yazmislardi..
    O halde ege yildiz da guçbirliginin yaklasik 90 ina istirak etmis olmali...
    Tabi bir de gucyapi var ama o da gucbirliginin istiraki..

Oranlari tam bulabilirsek basit bir hesapla cukurdan payimiza duseni bulabilirdik...
    Neyse artik degerlemeden ogreniriz...

çok kısa özetleyeyim
    bu konular çok konuşuldu
    eskiler biliyor zaten
    güçbirllği holding bankalardan çektiği kredileri ödeyemeyince
    eplas-yani ege yıldız güçbirliğine kefaletinden dolayı bayağı bir ödeme yaptı
    bu yapılan ödemelerden dolayı eplas da ekonomik olarak çok zor
    durumda kaldı
    kemal abide bu süreci doğru yönetemeyince de
    eplasa ait olan bir çok gayrimenkule alacaklı banklar el koydu
    bir çok gayrimenkulde işletilemedi (güçbirliği tekstil, söke tekstil v.s) ve atıl duruma geldiler
    eplas-egeyildız da güçbirliğinden alacaklarına mahsuben güçbirliğinin hisselerine el koydu
    yani hisseler eplas-egeyıldızın oldu

çok kısa özet bu.

2. İşlem Esasları Yıldız Pazar Ana Pazar Alt Pazar YİP PÖİP
    İşlem Yöntemi Sürekli İşlem Sürekli İşlem Sürekli İşlem 5 Kez Tek Fiyat 5 Kez Tek Fiyat
    Açığa Satış ve Kredili İşlem VAR VAR YOK YOK YOK
    Brüt Takas YOK YOK VAR VAR VAR
    Özkaynak Oranı 90% 75% 0% 0% 0%
    Açık Takas Pozisyonu / Özkaynak Oranı 20% 50% % 100 100% 100%
    Fiyat Marjı 20% 15% % 10 10% 10%
    Açığa Satış Yukarı Adım Kuralı YOK VAR - - -
    Devre Kesici Tetikleme Oranı 10% % 7,5 5% - -
    Devre Kesici Sonrası Emir Toplama Süresi 5 Dakika 15 Dakika 15 Dakika - -
    Devre Kesici Sonrası Eşleştirme Süreci 2 Dakika 2 Dakika 2 Dakika - -
    Tek Fiyat Emir Toplama Süresi Boyunca Bilgi Yayınının Kısıtlanması (*) YOK YOK VAR VAR VAR
    Açılış Seansında Son 5 Dakikada Emir İptali, Emir Kötüleştirme ve Miktar Azaltımı (*) YOK YOK YOK YOK YOK
    Açılış Seansında Piyasa ve Piyasadan Limite Emri (*) YOK YOK YOK YOK YOK

3 OCAKTA EPLAS ANA PAZAR DA İŞLEM GÖRECEK

Eplas değerlemeleri bir kenara bırakırsak, sadece gelir tablosu üzerinden ne eder diye bakarsak;

9 Aylık kar 24,2 milyon. Döviz pozisyonu artı olduğu için yıllık 40 milyon dönem karı yazabilir. 20 milyon sermaye 10 f/k ile 20 TL eder.

Başka bir yöntem, yıllık cirosu kadar değerlersek, muhtemel yıllık ciro 400 milyon üzerinden 20 milyon sermayeye bölersek yine 20 TL çıkar.

Yani beklentiler ve değerlemeler buna giydirilirse ne çıkar onu bilemiyorum.
    Fakat 22 TL ye kadar her düşüşünde buradan tepki vermesinin sebebi de ölüsünün 20 TL etmesidir.

Buralardan giren sanki zarar etmez gibi görünüyor. (Bilmediğimiz olumsuzluklar yoksa)
    Daha önce buralardan girmiştim, 49 ları gördüm ama tüm satışlarım 26-33 arasında oldu. Hepsini satmıştım.
    Fakat yeniden yaklaşık 26 maliyetle girdim. İşin açıkçası yeniden 22 ye düşmesini beklemiyordum doğrusu.
    Finansal rapora kadar buradayız inşallah.
    Olumlu güven veren yeni bir ışık görürsem elimdeki kadar daha almaktan çekinmem.

Not;Yatırım tavsiyesi içermez.

4. SONA YAKLAŞTIK! Başkan Soyer, Büyükşehir'in Basmane Çukuru olarak nitelendirilen bölge için "Basmane çukurunu da 2022 içinde çözeceğiz. Yaklaşık 4 defa TMSF başkanımız biz gittik. Bir çok görüşme yapıldı. Basmane çukurunun İzmir için bir çıbanbaşı olduğunu büyük bir kayıp olduğunu, büyük bir utanç olduğunu düşünüyorum. Bunu içime sindiremiyor, bu şehirde yaşayan bir insan olarak bundan utanıyorum. Bunu çözmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve2022 içinde bunu bitireceğiz dedi.

5. göreceğiz bakalım hadi hayırlısı diyelim

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    SONA YAKLAŞTIK! Başkan Soyer, Büyükşehir'in Basmane Çukuru olarak nitelendirilen bölge için "Basmane çukurunu da 2022 içinde çözeceğiz. Yaklaşık 4 defa TMSF başkanımız biz gittik. Bir çok görüşme yapıldı. Basmane çukurunun İzmir için bir çıbanbaşı olduğunu büyük bir kayıp olduğunu, büyük bir utanç olduğunu düşünüyorum. Bunu içime sindiremiyor, bu şehirde yaşayan bir insan olarak bundan utanıyorum. Bunu çözmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve2022 içinde bunu bitireceğiz dedi.
    Hani bir şarkı var ya, geçen yıl bu zamanlar diye devam eder.
    Tunç Soyer geçen yıl bu zamanlar yine aynı şarkıyı söylüyordu. Sonra gördük ki dağ fare doğurdu.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Eplas değerlemeleri bir kenara bırakırsak, sadece gelir tablosu üzerinden ne eder diye bakarsak;

9 Aylık kar 24,2 milyon. Döviz pozisyonu artı olduğu için yıllık 40 milyon dönem karı yazabilir. 20 milyon sermaye 10 f/k ile 20 TL eder.

Başka bir yöntem, yıllık cirosu kadar değerlersek, muhtemel yıllık ciro 400 milyon üzerinden 20 milyon sermayeye bölersek yine 20 TL çıkar.

Yani beklentiler ve değerlemeler buna giydirilirse ne çıkar onu bilemiyorum.
    Fakat 22 TL ye kadar her düşüşünde buradan tepki vermesinin sebebi de ölüsünün 20 TL etmesidir.

Buralardan giren sanki zarar etmez gibi görünüyor. (Bilmediğimiz olumsuzluklar yoksa)
    Daha önce buralardan girmiştim, 49 ları gördüm ama tüm satışlarım 26-33 arasında oldu. Hepsini satmıştım.
    Fakat yeniden yaklaşık 26 maliyetle girdim. İşin açıkçası yeniden 22 ye düşmesini beklemiyordum doğrusu.
    Finansal rapora kadar buradayız inşallah.
    Olumlu güven veren yeni bir ışık görürsem elimdeki kadar daha almaktan çekinmem.

Not;Yatırım tavsiyesi içermez.
    Temeline baktık bir de grafik görünüme bakalım (özellikle teknik analiz ifadesi kullanmadım, zira anlamam) ;
    Benim için geçilmesi anlam ifade eden seviyeler sırasıyla 25.350, 26,570, 36.770

Sayfa 3/517 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •