Sayfa 317/517 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon
Arama sonucu : 4131 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Sadece eplas varliklari değerlemeye tabi tutulmuş olmalı..fabrika ve arazisi..
    Konsolidasyon yok zannımca egeyildiz gücbirliği
    Varliklari olsaydi kafadan 3 milyar yazardı diye düşünüyorum...
    Solo yani ama oyle olsa dahi %50 iskontolu en az..
    Hala dalavereye devam ediyor. Bu şirket iyi birkap çektiği zaman 50 kere düşünmek gerekiyor.

Mal mısattıracak diye düşünüyor insan . Geçmişi belli . İyi haberlerin üzerine mal kustular.

Yıllardır Makine, cihaz ve yapılmakta olan yatırımıyok.

Makineler eskimiş olmalı ...eski makine randımanlı çalışmaz, enerji gideri çok olur, ürün firesi çok olur.

Ama adamın derdi üzüm yemek değil yatırımcıyı dövmek

sonuç olarak bu atılan kap'a bakınca bu değerleme kar olarak yazılmayacak.

Heves edilmesin diye yazıyorum
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2. Kz devrettiği lotlarla donderir bir dolap daha muhtemelen...hesap soran olmayinca meydani bos bulmus kivirip duruyor gibi...

3. Merhaba,

Cevat, yeniden değerleme yaptıracağını haber bile yapmadı. Önceki sene haber göndermiş ve yatırımcıya mal kitlemişti. Alçak diyince kızıyorlardır ama, böyle yapan başka patron duymadım görmedim.

Muhtemelen operasyon hazırlığı...

Bu kara yansımaz ama bedelsize yansır. Holdingde olduğu gibi, bedelsiz verebilirler. Bedelliye son iki senedir yaptıkları pisliklere kalsa onay vermezler.

Bedelsizden sonra bir değerleme daha yapar, bu sefer bedelli yaparlar. Ancak, önce şu sabıkalarından kurtulmaları lazım.

Yatırımcı nezdinde, zombi köpekler gibiler. Bu alçaklar çetesini masum, normal hayvanlara bile benzetemiyorum, haksızlık olur.

Ben de kar beklemiyorum. Ancak, hisseyi artık değerine getirmeye karar verdilerse, "kaz gelecek yerden yumurta esirgenmez" diyip, kar yazabilirler. Ata sözü bile yanlış durduğu için değiştirerek yazdım.

Neyse, Cumanız hayr ola. Bu alçaklar çetesini yine Allah'a havale ederek, bitiriyorum.

Kim bilir, benim içimden geçenden fazlasını yapar.

Saygı ve selamlarımla,

4. DÜN AKŞAM Kİ AÇIKLAMA
    Şirketimizin yapmış olduğu Yönetim kurulu toplantısında, Şirketimizin sahip olduğu gayrimenkullere ilişkin olarak, TMS 16'ya göre maddi duran varlıkların dönem sonu değerlemeleri uyarınca, muhasebe politikasında değişiklik yapılmasına, bu kapsamda dönem sonları kullanılacak değerleme yöntemi olarak "Maliyet Yöntemi"nden "Yeniden Değerleme Yöntemi"ne (Gerçeğe Uygun Değer Yöntemi) geçilmesine ve yeniden değerleme yaptırılmasına karar verilmiş olup, söz konusu varlıkların değerlemesi SPK tarafından yetkilendirilen Değerleme Kuruluşları tarafından yapılmıştır.
    Söz konusu varlıkların değerleme raporunda piyasa değeri toplam 910.393.895 TL olarak tespit edilmiş olup, değerleme tutarları 31.12.2022 tarihli Finansal Tablolarımızda yer alacaktır.

Saygılarımızla,
    09.03.2023 ÖDA 2023/03

TMS 16 "Maddi Duran Varlıklar" da yapılan değişiklikler; bir şirketin, varlık kullanıma hazır hale gelene kadar üretilen ürünlerin satışından elde edilen gelirin maddi duran varlığın tutarından düşülmesini yasaklamaktadır. Bunun yerine, şirket bu tür satış gelirlerini ve ilgili maliyeti kar veya zarara yansıtacaktır.

5. Açılışa bakılırsa tavan olacak gibi görünüyor.

% + 7 an itibari ile

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    DÜN AKŞAM Kİ AÇIKLAMA
    Şirketimizin yapmış olduğu Yönetim kurulu toplantısında, Şirketimizin sahip olduğu gayrimenkullere ilişkin olarak, TMS 16'ya göre maddi duran varlıkların dönem sonu değerlemeleri uyarınca, muhasebe politikasında değişiklik yapılmasına, bu kapsamda dönem sonları kullanılacak değerleme yöntemi olarak "Maliyet Yöntemi"nden "Yeniden Değerleme Yöntemi"ne (Gerçeğe Uygun Değer Yöntemi) geçilmesine ve yeniden değerleme yaptırılmasına karar verilmiş olup, söz konusu varlıkların değerlemesi SPK tarafından yetkilendirilen Değerleme Kuruluşları tarafından yapılmıştır.
    Söz konusu varlıkların değerleme raporunda piyasa değeri toplam 910.393.895 TL olarak tespit edilmiş olup, değerleme tutarları 31.12.2022 tarihli Finansal Tablolarımızda yer alacaktır.

Saygılarımızla,
    09.03.2023 ÖDA 2023/03

TMS 16 "Maddi Duran Varlıklar" da yapılan değişiklikler; bir şirketin, varlık kullanıma hazır hale gelene kadar üretilen ürünlerin satışından elde edilen gelirin maddi duran varlığın tutarından düşülmesini yasaklamaktadır. Bunun yerine, şirket bu tür satış gelirlerini ve ilgili maliyeti kar veya zarara yansıtacaktır.
    Bilançoda daha önce ne kadardı bu varlıklar.
    Bir de Romanya Almanya gayrimenkulleri ne durumda.
    Yine girdim ne olur ne olmaz bakalım. Eski aşk

7. Arkadaşlar! Öz sermaye yeni yapılan değerleme ile 910 milyon TL. Semaye 27,825 milyon TL. DD: 32 TL civarına çıkıyor.Fiyat 49 TL. Bu duruma bir yorumu olan var mı?

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bilançoda daha önce ne kadardı bu varlıklar.
    Bir de Romanya Almanya gayrimenkulleri ne durumda.
    Yine girdim ne olur ne olmaz bakalım. Eski aşk
    Sayın Playmaker'i buralarda görmeyi özlemiştik.

Sayfa 317/517 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •