Sayfa 4/520 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 25 - 32 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. BAŞKAN SOYER GELECEK YILI PLANLADI... 2021 EN ZOR YILIMIZDI !

Basmane çukurunu 2022 yılında çözeceğini ifade etmekte.

https://www.egedesonsoz.com/haber/Ba...mizdi-/1089343

2. Degerleme ile elimizde liste yokki yakin yaklaşık bir hesap yapalim.nereler gitti nereler kaldi...

3. Berna hn a bir mail yazdım aşağıda paylaşıyorum, bilin bakalım ne cevap yazdı.

Berna hn merhaba, kap ta yayımladığınız değerlemeleri yapacağınıza dair bildirim ile ilgili size bir kaç soru sormak istiyorum.

1- Şirketimizin yurt içi ve yurt dışı demişsiniz, şirketimizin yurt dışında gayrimenkulü bildiğim kadarıyla yok fakat yurt dışında alt şirketler (merpa, romege,tempoplast) adına kayıtlı gayrimenkuller var, yurt dışı diyerek alt şirketler adına kayıtlı olan yerlerde mi yeniden degerlendirilecek?

2- Arazi ve fabrika mülkleri demişsiniz, üzerinde fabrika dışında bir yapı olanlar yani bir ev olabilir bir depo olabilir bunlar hariç sırf boş arazi ve üzerinde fabrika olanlarmı yeniden değerlendirilecek?

3- Değerleme raporları 31.12.2021 tarihli bilançoda yer alacak demişsiniz, değerleme raporunu bilançodan evvel göremeyecekmiyiz?

Cevaplarınızı kısaca EVET ve HAYİR olarak verebilirsiniz böylece sizi fazla meşgul etmemiş olurum

4. Cevabı

Sayin Yatirimcimiz,

Kamuya aciklanmamis bir husus bulunmamaktadir. Sureclere iliskin olasi gelismeleri yatirimcilarin esit bilgi edinme hakki geregince Kap'tan rapor ve aciklamalardan takip etmenizi oneririz.

5. Benim cevabına cevabım

Berna hn, kamuya bir şey açıklarken daha net olmanızı isterim, her yere çekiştirilebilecek açıklamalar yaparak algı yaratmaya çalışıyor gibisiniz. Spk ya mı sorayım nerenin degerlemesi yapılıyor belli değil siz öğrenip bana iletin diye, kısaca piyasada algı yaratmaya çalışarak yatırımcıları yanıltmaya yönelik açıklamalar yapıyorsunuz. Nerenin yeniden değerlemesinin yapılacağını açıklamak sizin yatırımcılara karşı bir sorumluluğunuz. Sizden hangi gayrimenkullere yeniden degerleme yapılacağı bilgisini kap ta tekrar yayımlamanızı talep ediyorum. Aksi halde algı yaratarak yatırımcıyı yanıltıcı haberler verdiğinizle ilgili tüm kurumlara şikayette bulunucam

6. Arkadaşlar uzun süredir kap haberlerinde algı yöntemiyle yatırımcıyı farklı düşüncelere çekmeye çalışıyorlar, şirketin en az 30 adet gayrimenkulü var ve bir kaç tanesini yeniden değerlendirme yapıp bilmeyen yatırımcıya başka malımız yok izlenimi verecekler, çok basit olan sorularıma bile cevap veremediler, çünkü cevaplasalar amaçladıkları algıyı oluşturamayacaklardı. Yatırımcı temsilcisi ne işe yarar, neden telefon ve mail adreslerini bist yayımlar biliyormusunuz yatırımcıların kafasına takılan sorular varsa arayıp sorsunlar diye ama bunu Berna hn bilmiyor sanırım. Madem kap haberleri ile şirketi takip edicez senin o telefon ve bilgisayarın başında ne işin var.

7. 29 12 2021 KAPANIŞ

İŞLEM HACİMLERİ

EPLAS: 5.153.667

MAZHAR: 321.836

Balık baştan kokar diye bir Atasözü vardır

Memurlar ve kamu personeli göreve başlarken mal bildirim formu doldururlar. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi kendilerine net

ödenen paranın 5 katı tutarında bir değişiklik söz konusu olur ise 1 ay içerisinde memur ek bildirimi vermek zorundadır. Bir de her 5

yılda verilen genel mal bildirim beyanı bulunmaktadır denir

Konumuzla pek alakası yok ama yine de yazdım

Ülkemizde Anayasamız vardır

Kanunlar vardır

Yönetmelikler vardır

Tüzükler vardır

Vardır da vardır buraya yazmakla bitmez

Ama kalem kimin elindeyse Kanun odur

Bu cümleyi çok küçük yaşlarda öğrendim ve maalesef hayatım boyunca hep doğru olduğunu gördüm

Sayın Dsmart bazı şeyler sormuş şirket yetkilisine

Aslında sorduğu soruların cevabını bilerek

Her zamanki gibi sonuç herkesin bildiği gibi olmuş

Kamu Aydınlatma Platformu Yani KAP olmuş

Yine çok aydınlandık

Bildiğiniz gibi değil

Okullarda önce okuma ve yazma öğretilmeden önce

İnsan olmanın gerektiği değerler olan

Helal, Haram, Doğruculuk, Hakkaniyet, Merhamet, Günah, Sevap gibi değerlerin öğretilmesi gerekiyor

Ülkede memur olan bir kişi 5 yılda bir mal bildirimi yapıyorsa eğer

Ticaret yapanlarında en azından Borsa da işlem gören şirketlerin belli zamanlarda değerleme yapmaları niye istenmez

Niye belli aralıklarla zorunlu olarak Temettü verilmesi istenmez

Her sene zarar ettim diye niye isim değiştirip aynı işi yapmaya devam ederler

Çünkü Balık baştan kokuyor

Sistem her şeye izin veriyor

Ama canım isterse istediğim kişiye küreğin sapını kitlerim diyor

Şirket bunu kendi kafasına göre bir lütuf muş gibi ucu açık cümlelerde niye KAP da yayımlar

Belli bir süresi olsun bunu mecbur otomatik olarak yapsın

Ama olmaz

Niye peki?

Yoksa ülkede herkes zengin olur

Herkes patron olur

Çalıştıracak köle bulamazlar sonra

Zengin zenginliğine nasıl devam eder sonra

Fakirin parası olmaz bankaya koyacak

Ama Zenginin bankadaki parasına garanti koruma verir fakirin yerine

Çünkü kalem kimin elindeyse KANUN ODUR

Zenginlere sormazlar bu mallara nasıl sahip oldunuz diye

Ama sen gider bir ev alırsın 50 yerden tespit etmeye çalışırlar bu evin parasını nereden buldun diye

Balık baştan kokar kardeşim bu ülkede

Hem de her şeyde

Bu ülkede zengin daha zengin olur

Fakir daha fakir

Daha düne kadar SPK Bedelliyi onaylamadı

Peki, Aylarca bekleyip onaylamama sebebini belirt timi bültende yayımladı mı?

Ben göremedim gören var mı?

SPK kendi yönetmeliğini bile uygulamadı

Hesap soran oldu mu?

Şikayetimizi yaptık cevap bile vermediler

Bu her zaman böyle oldu/olacak

Ama aylarca yatırımcılar bekledi yüksekten hisse aldılar

Hala fiyatı düşüyor

Yeni yalanları nedir peki?

Değerleme kararı almışlar

O aldığınız bütün kararlar başınızda paralansın emi

Bakalım SPK bu değerlemeler için neler yapacak

Yurt içi yurt dışı ne kadar mal mülk var belli değil

Arsa değerlerine diğer emlak sayfalarından bakıyoruz

Yok mu rayiç bedelleri?

Nerede tarım haberleri?

Nerede Savunma Sanayi haberleri?

Nerede aldığı siparişler?

Nerede, Nerede?

Hepsi KAP da

Yersen

Şirket sahiplerinin nasıl bir karakter sahibi olduklarını söylemeye gerek yok herkes biliyor zaten

SPK nerede?

***** belleyen kadı, kimi kime şikayet edeceksin diye bir söz vardır

Beklemeye devam

Oyak 640 adet hisse alımı bana ait

Almaya devam ediyoruz

Son sözüm

Ah alma ilgili patron inan sonu hiç iyi olmuyor

Merak etmeyin herkes için İlahi Adalet işliyor

Hem de en son zerresine kadar

Saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Arkadaşlar uzun süredir kap haberlerinde algı yöntemiyle yatırımcıyı farklı düşüncelere çekmeye çalışıyorlar, şirketin en az 30 adet gayrimenkulü var ve bir kaç tanesini yeniden değerlendirme yapıp bilmeyen yatırımcıya başka malımız yok izlenimi verecekler, çok basit olan sorularıma bile cevap veremediler, çünkü cevaplasalar amaçladıkları algıyı oluşturamayacaklardı. Yatırımcı temsilcisi ne işe yarar, neden telefon ve mail adreslerini bist yayımlar biliyormusunuz yatırımcıların kafasına takılan sorular varsa arayıp sorsunlar diye ama bunu Berna hn bilmiyor sanırım. Madem kap haberleri ile şirketi takip edicez senin o telefon ve bilgisayarın başında ne işin var.
    Sana katılıyorum. Bence alt firmalara ait değerlendirmeleri yapmayarak sadece eplas üzerinde var olan arazi ve arsa vs değerlendirmelerini yapabilirler mi acaba?

Sayfa 4/520 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •