Sayfa 84/519 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 4150 madde; 665 - 672 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. bu fiyatlar ile bir yabancı akımı olursa tüm ülke sermayesi
    tek kurşun atmadan yabancıların eline geçmiş olur

2.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    bu fiyatlar ile bir yabancı akımı olursa tüm ülke sermayesi
    tek kurşun atmadan yabancıların eline geçmiş olur
    Zaten satılıyor Köse. Hangi mal kaldı ? Senin otoyol geçiş ücretin bile dolar endeksli. Tüm o yap işlet projeler yapancı krediler alınarak yapıldı. Kemal Uzan bulgaristandan aldığı elektriği devlete satarak çok para kazandı. Devlet neden gidip kendi almadı ? Cevabı belli. Uzanlar büyüdükçe büyüdü, zenginleştikçe zenginleşti. Aynı şey şimdi oluyor. Yolu yapan çete yurt dışından kredi alıyor, bu yüzden geçişleri dolara bağlıyor. Yani zarar etme ihtimali yok. Madem buna garantiyi devlet verecek, gidip krediyi kendin al devlet yolu yapsın. Ya da TL yap, riski yapan şirket alsın. Ama olmaz, paranın dönüp dolaşıp ceplere inmesi lazım. Her iktidar kendi zenginlerini yaratır, bu hep böyledir. Tüm o projeler hali hazırdaki fiyatların yarısına yapılabilirdi. İşi bilenler %30 una mal olurdu diyor. Orasını bilemem ama bir memleket sadece silahla işgal edilmez. Her yıl milyarlarca dolar akıp gidiyor. Bir memleket düşün ki patronların çoğu dolandırıcı olsun. Kimsenin önceliği memleket faydası değil. Çal-çırp, daha çok kazan daha daha daha... Şu kağıt fabrika ve arsasının yarı fiyatına işlem görüyor. Peki, hangi kanun hangi kurum bunu sorgulayabilir? 26 dan malı devrettin, 3 gün sonra alan adamlar 24 den boşalttı, hangi kurum ne oluyor, ne dolar dönüyor dedi? Kanunsuzluk, yolsuzluk o kadar büyüdü ki, patronların zerre korkusu yok. Bu yazdıklarım muhalif söylemler değil, memleket gerçekleri. Malesef bu ülkede keser kimin eline geçerse yandaşına yontuyor. Sağcısı da , solcusu da aynı. Tehlike çok büyük, yangın çok büyük. Dirayet - akıl- sağduyu lazım. Bu gidişin sonu iyi değil...

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Hisse fiyatının yükselmesinin tahsisli fiyatı nedeniyle patronun işine gelmeyeceğini yazdım diye kızan arkadaşlar oldu.

Satmıştım, ama bugün geri aldım.

Neden böyle bir haberi seans içi gönderiyor? Zaten millette moraller yerlerde. Demek ki herkes satsın istiyor. Öyle olmasa seanstan sonra göndermez miydi? İnsanlar en azından 2 gün daha sağlıklı düşünebilirlerdi.

Neyse herkes satarken ben aldım diyerek noktalayım.

Daha önce de yazılmıştı. Yine yazayım. Yasa gereği devlet kurumlarına bildirimler (vergi dairesi) mesai saatlerinede, bilanco bildirimleri mesai saatleri dışında olmak zorundadır. Bütün firmaların vergi dairesi KAP ları mesai saatleri içindedir.

4. Butun varliklarini degerlemek zorunda....en azindan hakim ortak olduklarini....
    Ege yildizin %92 si eplasin...essek gibi degerleyecek afedersiniz....
    Romanya almanya arsalari fabrila arazi bina techizat vs...çukurun degerlemesi izafi olacak...hangi imara gore hangi mulkuyet payina gore...cukurda sorun olabilir degerlemede...ama geri kalanlar degerlenmek durumunda kap a yaptigi aciklamaya gore...
    12 adet villadan adana konya da arsadan bahsedenler de vardi ama matruşka gibi sirket yapisi var hangine nereden ortak onlari goremedim...
    Cukur
    Almanya
    Romanya
    Çiğli izmir
    Bunlar kesin degerlenecek

En az 2.5 m degerleme bekliyorum
    Bakalim ne kadarini kirpacak.
    Bagimsiz degerleme kuruluslari ne derece bagimsiz tartisilir...

5. 28 02 1548

O 127278 lotu satışa yazanlar siz anladınız ne demek istediğimi

Terbiyesizler

Alıntı Originally Posted by NURO Yazıyı Oku
    Daha önce de yazılmıştı. Yine yazayım. Yasa gereği devlet kurumlarına bildirimler (vergi dairesi) mesai saatlerinede, bilanco bildirimleri mesai saatleri dışında olmak zorundadır. Bütün firmaların vergi dairesi KAP ları mesai saatleri içindedir.
    O zaman mesai saatinden sonra gönderirlerse bir anlamda suç işlemiş oluyorlar.
    Çok örnek var ama uğraşmayayım ,elimde olan bir hisse yazayım o zaman, DOAS Cuma 18.33 de göndermiş. Hemen şikayet edeyim o zaman?

Ayrıca İSBIR RYSAS OYLUM YKSLN üstelik cumartesi göndermişler.
    Bakar mısın?
    Son düzenleme : playmaker; 28-02-2022 saat: 18:39.

7.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Butun varliklarini degerlemek zorunda....en azindan hakim ortak olduklarini....
    Ege yildizin %92 si eplasin...essek gibi degerleyecek afedersiniz....
    Romanya almanya arsalari fabrila arazi bina techizat vs...çukurun degerlemesi izafi olacak...hangi imara gore hangi mulkuyet payina gore...cukurda sorun olabilir degerlemede...ama geri kalanlar degerlenmek durumunda kap a yaptigi aciklamaya gore...
    12 adet villadan adana konya da arsadan bahsedenler de vardi ama matruşka gibi sirket yapisi var hangine nereden ortak onlari goremedim...
    Cukur
    Almanya
    Romanya
    Çiğli izmir
    Bunlar kesin degerlenecek

En az 2.5 m degerleme bekliyorum
    Bakalim ne kadarini kirpacak.
    Bagimsiz degerleme kuruluslari ne derece bagimsiz tartisilir...
    Haberin içeriği çok açık yurt içindeki ve yurtdışındaki tesis ve arsalar diyor bunu söyleyen şirket Ege plastik ve plastik şirketinin sahip olduğu her şey demiyor fabrika tesis ve arsalar yurtiçi ve yurtdışı bir daha yazmama gerek yok yalandan yere bir şey çıkartmayın güç birliği holdinge ait olan hiçbir şeyi değerlemeye yansıtılmayacak Ege Yıldız’a ait olan hiçbir şey değerlemeye yansıtılmayacak eğer öyle olsaydı bunu haberde açık bir şekilde belirtirdi

1 Çiğli Fabrika ve arazisi değeri ?

2 Almanya fabrika binası 10 ilaç 13 milyon euro civarı

3 Kemalpaşa armutlu arsası Büyüklüğünü bilmiyorum fakat vakıf banka teminat olarak verilmiş bir arsaidi

4 Rami bölge binası

Romanya’daki arazinin hangi şirketin üzerine olduğunu bilemiyoruz bu yönde bir bilgi yok şayet Ege yıldızın üzerine ise oranda değerlemesi gelmeyecek ayrıca bölge müdürlükleri binalarının birçoğu Ege yıldızın üstüne 15 adet villa Ege yıldızın üstüne olması lazım benim hatırladığım bunlar
    Basmane Çukuru güç birliği holding üzerine kayıtlı buralardan bir değerlendirme kimse beklemesin

2,5 milyar değerleme nasıl oluyor anlamadım

Fabrika 110 milyona alındı

500 milyon desek

200 milyon Almanya

15 milyon civarı ramı Armutlu ben de yok

En fazla 1 milyar çıkarıyorum olursa ne ala

8. Zalım Patron
    Herşeyin fiyatı iki katına çıkmışken, dürüst yönetilen firmalar kar ederken
    Sen 25 milyon zararı nasıl yaptın ben yemedim, lakin felek şuan senden yana yap bakalım oyun üstüne oyununu
    Elbet rüzgar tersine dönecek

Sayfa 84/519 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •