Sayfa 96/519 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
Arama sonucu : 4150 madde; 761 - 768 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Grup, aktifinde yer alan yurt içi ve yurt dışı taşınmazların değerlemeleri yapılmıştır. Bu değerleme raporları
    sonrasında Egeplast A.Ş. ve Ege Yıldız A.Ş. taşınmazlarında kayıtlı değerlerine göre 134.000.000 TL’lik değer
    artışı tespit edilmiştir. Ayrılan karşılık tutarlarına ilişkin oluşan yükümlülüğün mevcut taşınmazların satışı
    yoluyla ve/veya haricen bankalardaki kredi limitlerinden finansmanı şeklinde karşılanması mümkündür.
    Şakamı bu değer
    Zalım KZ şeytan bile aşağıda beni KZ yoldan çıkardı derse yeridir
    Yatacak yerin yok yazıklar olsun
    Değerleme milyar çıkacak diye çarşaf çarşaf yazan arkadaşlar ne diyorsunuz bu değerlemeye

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    1) yapmışsa da yarım yamalak yapmış. Maliyet yonetime göre yapmışmış . Raporunu görelim de biz de inanalım

2) Yapmış ama vergiden dolayı ... yememiş bu yüzden de muhasebelestirmememiş. E yapmasaydın o zaman

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Size katılıyorum ve muhasebelestirilmeyen yatırım amaçlı gayrimenkul notunu ekliyorum
    "
    Grup, yatırım amaçlı gayrimenkullerini maliyet değeri ile muhasebeleştirmektedir. Grup, işletmenin sürekliliği
    ile ilgili planını oluşturmak için taşınmazlarının gerçeğe uygun değerini belirletmiştir. Grup’un yatırım amaçlı
    gayrimenkullerinin değerleme çalışması bağımsız bir değerleme kuruluşu tarafından Aralık 2021 ve Şubat 2022
    ayları arasında yapılmıştır. İlgili değerleme raporlarına göre Grup’un yatırım amaçlı gayrimenkullerinin gerçeğe
    uygun değeri 64.796.371 TL olarak tespit edilmiştir. Değerleme yöntemi olarak emsal karşılaştırma analizi
    yöntemi kullanılmıştır. Emsal karşılaştırma yöntemi ile yakın dönemde satılmış benzer gayrimenkuller dikkate
    alınarak, Pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapıldıktan sonra konu
    taşınmazlar için mevcut durumlarıyla arsa payları dahil metrekare ve toplam pazar değerleri belirlenmektedir ve
    bulunan emsaller, konum ve büyüklük gibi kriterler dahilinde karşılaştırılıp, emlak pazarının güncel
    değerlendirmesi için emlak pazarlama firmaları ile görüşülerek belirlenmektedir. Sınıflandırma, kullanılabilir
    olması durumunda gözlemlenebilir nitelikteki piyasa verilerinin kullanılmasını gerektirmektedir. Bu çerçevede
    gerçeğe uygun değerleri üzerinden ölçülen finansal varlıkların gerçeğe uygun değer sınıflandırması aşağıdaki
    Seviye 2’dir. Gerçeğe uygun değer ile maliyet değeri arasında oluşan farklar muhasebeleştirilmemiştir."

3. Ben yazmistim milyar cikacak diye...ama degerleme yapilsaydi milyar cikardi...bunlar enflasyon muhasebesi yansitmislar....degerleme yapmamislar ki...rapor falan yok...var olan mallarin degerini gecen yildan bu yana enflasyon muhasebesine tabi tutmuslar...muhasebe kayitlarina girmemis...
    Açık secik hile bu...

Yurt ici ve yurt disi degerlemeleri yapacam falanca kurulusa yetki verdik kap indan bu sonuc cikmaz..

Bugun isyerinde arkadaslara dedim ki..
    Tahsisliye onay cikmayinca bi adam bilancoyu pic eder..
    Ve etti de..
    Aklima gelen su...2 bilanco hazirlamisti..
    Tahsisli gelmeyince 2. Bilancoyu surdu....

şirket zarar etsin diye her şey yapılmış. Son çeyrekte bilancoda öyle giderler varki bakınca kötü niyet anlaşılıyor.

5. ne yapacaklarını şaşırdılar. bilancoya ozkaynak artisini yansitmamak icin dipnotlarla kırk takla atmislar
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. spk da olan biteni seyrediyor. ilginc.

7. spk uzerinden degil de bu sefer cimer e yazacagim ben. is az ciddiye binsin. yeniden değerleme demek boyle oluyor rapor sunmadan

8. Sirketi SPK'ya sikayet etmekten baska care yok. Gerekli, aksiyonlari alacagim, bu konuda ciddi aksiyon almayi dusunen arkadaslarla iletisime gecmek isterim.

Gonderilen bilanco, bilanco degil, herhangi bir bakkal bundan daha detayli veresiye defteri tutar. Sirket yatirimcisiyla dalga geciyor. Muhtemelen de SPK yatirimciyi koruyacaktir. Burada yapilan sey, borsa oyunu filan degil bildiginiz suc. Buna emin olun. Bu sirket ticari olarak suc isliyor. Dedigim gibi gerekli aksiyonlar alinacaktir. Belki sirket kottan dahi dusurulebilir. Belki de patronlarin istedikleri budur, cunku sirketi satmaya calistiklari zaman gercek degerinde satacaklardir.

Sayfa 96/519 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •