Sayfa 97/520 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 769 - 776 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Eplas ve mzhld deki kemal zorlunun hisselerini icradan satsınlar ! Şirketler neden şahsi borcunu ödesin.?

Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Böyle bilançobda kesinlikle olmaz. Bu işi bilen arkadaşlar incelesin. Cimer, SPK her yere suç duyurusunda bulunalım. SPK adam gibi yeniden değerleme istesin.

Valla Kemal zorluyu böyle bilmezdim, hep hakkı yenmiş, mağdur edilmiş, mazlum bir iş adamı olarak görürdüm..
    Meğer herşeye müstehakmış.

Yahu be adam borç aldıysan, şahsi borcunsa neden şirketlerine ödetmeye çalışıyorsun, hisseni sat öde !!

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Eplas ve mzhld deki kemal zorlunun hisselerini icradan satsınlar ! Şirketler neden şahsi borcunu ödesin.?

Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Böyle bilançobda kesinlikle olmaz. Bu işi bilen arkadaşlar incelesin. Cimer, SPK her yere suç duyurusunda bulunalım. SPK adam gibi yeniden değerleme istesin.

Valla Kemal zorluyu böyle bilmezdim, hep hakkı yenmiş, mağdur edilmiş, mazlum bir iş adamı olarak görürdüm..
    Meğer herşeye müstehakmış.

Yahu be adam borç aldıysan, şahsi borcunsa neden şirketlerine ödetmeye çalışıyorsun, hisseni sat öde !!

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Değerli dünyalı kardeşim, seni severim. Ben de öyle bilirdim de, ne zaman ki alçaklıkları açıktan yapmaya başlayıp, sürekli fazlasını yapmaya başlayınca, 3 kuruşluk adam olduğuna karar verdim.

Güzelim grubun ağzına *ıçtı. Karakter, insanlık yok.

Bu iş başından beri düzmece kardeşim. Nevzat D. başından beri neden bu yolu seçmedi? Fabrikaya icra getireceğine, direk KZ nin holding yada Eplas hisselerine haciz koydurabilirdi. Yapmadı, neden?

Alçak K.nin sansasyona ihtiyacı vardı ve ne yazık ki, bu şirketi ilgilendirmeyen mesele 5. senesine girdi. Halen bir "Ödeyeceğim, benim borcumdur" açıklama ve teşebbüsü yok.

Hazret karşılık ayırmış...

Biri çıksın da artık şu adamı bacaklarından ikiye ayırsın.

İyi geceler,

3. 6362 sayılı SPKn Bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçu hakkında yapılan TEZ çalışmasına istinaden paylaşıyorum

Sermaye piyasası araçlarının alınıp satıldığı borsalarda işlem gören pay senetlerinin ait oldukları şirkete ilişkin kamuya aydınlatan bilgiler, yatırımcıların yatırım kararı vermeleri noktasında önem taşımaktadır. Bu nedenle, kamu ile paylaşılan finansal bilgilerin doğru, açık ve yanıltıcılıktan uzak olması gerekmektedir

Ve özel durumlar tebliği

Hafta sonu uzun bunu araştırır. Ne gibi cezalar verilmiş neler yapılmış ben incelerim. Ben boş adamım

17.12.2021 tarihinde açıklanan KAP ile bilançoda yapılan arasında fark var. En bariz örneği MUSABEŞTİRİLMEMESİ. Kap'ta neden söylemedin bunu

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    6362 sayılı SPKn Bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçu hakkında yapılan TEZ çalışmasına istinaden paylaşıyorum

Sermaye piyasası araçlarının alınıp satıldığı borsalarda işlem gören pay senetlerinin ait oldukları şirkete ilişkin kamuya aydınlatan bilgiler, yatırımcıların yatırım kararı vermeleri noktasında önem taşımaktadır. Bu nedenle, kamu ile paylaşılan finansal bilgilerin doğru, açık ve yanıltıcılıktan uzak olması gerekmektedir

Ve özel durumlar tebliği

Hafta sonu uzun bunu araştırır. Ne gibi cezalar verilmiş neler yapılmış ben incelerim. Ben boş adamım

17.12.2021 tarihinde açıklanan KAP ile bilançoda yapılan arasında fark var. En bariz örneği MUSABEŞTİRİLMEMESİ. Kap'ta neden söylemedin bunu
    Merhaba,

Değerli 3:45 kardeşim, alçak adamın niyeti bu olabilir. Yatırımcının kendi elleriyle ceza aldırıp, bir kaç ceza ve ihtardan sonra yakın izlemeye dönmeyi planlıyor olabilir.
    Dar kafalı, her şeyi ben bilirim kompleksi ile bu adamdan her şey beklenir.
    Buna şahsi cezalar aldırmak lazım. Nasıl, mağdur pozlarıyla senelerce gazetelere çıktıysa, aynı gazetelere hırsız, dolandırıcı diye çıkmalı.

Hepimizin sinirini bozdu pis adam. Bilançoda rakamlara bakınca, tiksindim gerisini inceleyemedim.

İyi bir gece diliyorum.

5. Doktor abi gelse de, bir iki kelam etse....

Bu moralle mağmaya inceğiz yoksa...

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    İşin açıkçası benim senaryom şöyleydi?
    Tahsisli belli olmadan KZ fiyatın yükselmesine müsaade etmez. Çünkü 20-22 fiyattan almaya çalışıyor. Tahsisli belli olmadan hisse işlem fiyatı 30+ olursa SPK 20-22 tahsisli fiyatı kabul etmez değil edemezdi zaten.
    Düşündüğüm gibi fiyat 17 lere kadar geldi.

Muhtemelen KZ 20-22 arası almak ister tabi ama kendisi de biliyordu ki SPK buna müsaade etmez. Senin satış ortalaman şu, Bu fiyattan satıp EPLAS kasasına koydun. Muhtemelen bu alacağa uygulanan faizi de hesaba katarak yeni bir tahsisli fiyat tespit edecektir.
    SPK nın Tahsisli artırımı tamamen reddedeceğine ise hiç ihtimal vermiyorum. Zira KZ şirket lehine katlandığı bir mağduriyetini telafi etmeye çalışıyor.

Benim şahsi kanaatim 26-27 arasında bir fiyatın KZ nun da SPK nın da kabul edebileceği bir fiyat olduğunu düşünüyorum.

Umarım böyle olur. Çünkü şu aşamada fiyat 18 ve yatırımcı için de bu fiyat bir nebze olsun telafi edici olacaktır.
    Hani ölümü gördük sıtmaya razı olalım durumu.

Ben de zaten Rusya savaşı üzerine bir de vergi dairesi çok kötü gelince daha kötü şartlar düşünemiyorum diyrerek, bu şartlarda fiyat bu ise ve daha fazla düşmüyorsa ben de buralardan alırım dedim ve 17-18.50 arası alımlarımı yaptım. Bu benim doğru yaptığımı göstermez. Bunu ancak ileride anlayacağız. Ben sadece kendi mantığımı anlatıyorum.

Sürece ilişkin düşüncem ise tahmin ediyorum bu perşembe SPK tahsisli kararını açıklar. Arkasından da konsolide finansal raporlar açıklanır. Konsolide rakamlarının vergi dairesi aksine hisse fiyatını fazlası ile karşılayacağını düşünüyorum.

Herkes için hayırlısı olsun
    Evet düşündüğüm gibi oldu.
    Tahsisli yapılmasına tepkiye hiç anlam veremedim. Adam şirket için sattığı hisseleri geri istiyordu. Şirket de KZ ya olan borcundan kurtulacaktı.

Tahsisliye onay çıkmayınca da değerlemeyi sabote etti diye düşünüyorum. Elinde hisseleri yokken yükselişe müsaade etmesi mantıksız zaten. Değerleme olayında dağ fare doğurdu resmen.

Eğer tahsisli önceden onaylansa idi bugün farklı şeyler konuşuyor olacaktık belki de.

Farklı bir bakış da şu;
    KZ şirketin mahkemeyi kaybedip borçlu duruma düşeceğini biliyordu. Bu nedenle önceden tedbir alarak özvarlığın eksiye düşmesine önleyecek kadar değerleme ile olayı çözdü. Tamam borçlar var ama karşılığında da şu kadar değerleme var demek için yaptı belki de.

Bunlardan biri de ikisi de doğru olabilir. Ancak hepsi de olabilir.

Daha önce de yazdım, bedelliye itiraz şikayet tamam haklı bir talepti.
    Ancak tahsisli için yapılan şikayetler kendi ayağına sıkmak gibi oldu

Dr da bir açıklama yapacaktır.
    Vizyon, kompozit malzeme, uçak sanayi, özel geliştirilmiş maddeler, savunma sanayi, ...

7. 3.çeyrekte mazhar zorlu holdinge olan borç 90.692.358 tl idi

4. çeyrekte iki kez satış yapıldı (1.400.000 lot 26,2 den ve 582.000 lot 26,7 den toplam tutar = 52.219.400 tl )

4. çeyrekte borç olmuş 119.283.624 tl

Şimdi gelelim can alıcı soruya

Borcun toplamda 142.911.758 olması gerekirken
    NEDEN 119.283.624. Anlaşılan 23 milyon şirke için kullanılmamış ki borç yazılmamış

ASIL ÖNEMLİ OLAN ŞU:

kardeşim madem şirket için kullanmadın bazı parayı neden TAHSİSLİDE GERİ İSTİYORUM PAYLARIMI DİYORSUN.

Bu nokta tahsislide can sıkar kanımca.

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    3.çeyrekte mazhar zorlu holdinge olan borç 90.692.358 tl idi

4. çeyrekte iki kez satış yapıldı (1.400.000 lot 26,2 den ve 582.000 lot 26,7 den toplam tutar = 52.219.400 tl )

4. çeyrekte borç olmuş 119.283.624 tl

Şimdi gelelim can alıcı soruya

Borcun toplamda 142.911.758 olması gerekirken
    NEDEN 119.283.624. Anlaşılan 23 milyon şirke için kullanılmamış ki borç yazılmamış

ASIL ÖNEMLİ OLAN ŞU:

kardeşim madem şirket için kullanmadın bazı parayı neden TAHSİSLİDE GERİ İSTİYORUM PAYLARIMI DİYORSUN.

Bu nokta tahsislide can sıkar kanımca.
    Alsancak turizme olan borç 8 milyon a düşmüş

Sayfa 97/520 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •