Sayfa 142/518 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Gözden kaçan bir noktayı yazayım, tapu hep ihale fiyatından hesaba katılıyor.
    "Eplas mağdur"u oynayanlar;
    Benim de içimden ne geçiyor biliyor musunuz?
    Keşke mzhld tapuya hisseli ortak olsaydı. Kimsenin sesi çıkmazdı.

Fabrika arazisi, neredeyse 4 te 1 fiyata alındı. Mzhld babalık yaparak 3 tane daha fabrika arazisi hediye etmiş oldu . Yani verdiği para o kadar kıymetliydi.

Ama mzhld hisselerinin tarafından bakınca yine de helal olsun diyorum, bir kıskançlık hissetmiyorum.

Her iki kağıt tavan olmuş, içimize bir ümit serpilmiş.

İnşallah her iki kağıtta değerini bulur XXX'leri görürüz. Buradaki yatırımcı başka birşey istemiyor.

Herkese hayırlı ramazanlar.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Arkadaşların kaçırdığı bir noktaya değinmek istiyorum. EPLAS var ise grup var demek.
    EPLAS yok ise böyle bir grupta yok demek.
    Tek çalışan
    Tek üreten
    Tek para kazanan eplas.
    Tüm grup eplas sayesinde vardır.
    Bir diğer konu hisse satışı olayı.
    Hisseler neden satıldı.
    Vakifbanktan alınan borçtan dolayı.
    Kemal zorlunun parayı ödenmesinden vakıf
    Fabrikayı açık arttırmaya
    Çıkardı ve tekrardan kemal zorluya sattı.
    Peki alınan borcu eplas mı
    Veya bu paralar nerelerde kullanıldı.
    Olay şu basmaneden dolayı borçlar ödenemeyince
    EPLAS kefaletten borçların altında kaldı.
    Yani borçlar aslında eplasin alıp
    Kullandığı paralar değildi.
    Tüm grubun yükü eplasa yüklenmiş oldu.
    Benim merak ettiğim eplas bu borçlarını
    Ne zaman tahsil etmek için adım atacak.
    Onun için burada tek kaybeden hep eplas ve yatırımcısı olmuştur.
    20 yıldır çalışan fabrika bir kuruş temettü vermemiş.
    Bedelli yapmış
    Borçlar alınmış
    Fakat bu paraları kimler kullanmış nerelerde kullanılmış herkes biliyor
    Bunun bir düşünülmesi gerekir.

3.  Alıntı Originally Posted by NURO Yazıyı Oku
    Hafızayı beşer nisyan ile maluldür; Eplas fabrika ihalesi 2021 ocakta bitti. ve tapu da alındı. aşağıda 3 adet kap tarihi var.
    25-3-2021 MZHLD nin 430.000 eplas hisse payı satışı
    15-12-2021 MZHLD Nnin 1,400.00 eplas hisse payı satışı
    16-12-2021 MZHLD nin 582.000 eplas hisse payı satışı . Görüldüğü gibi bu satışlar fabrika binası alımı ile ilgili değil. Bu hisselerin toplamı da %10 civarı yapıyor. Sizin hesaba göre %28 eplas payı sattı. ve fakat %10 luk satışın fabrika ile ilgisi yok. Bu durumda sizin hesaba göre %22 geri aldığına göre nasıl kıyak bu? Hesabı siz nasıl yapıyorsunuz açıklayında bilelim. Not: 2 hissedende aynı oranda portföyümde var...
    Holdingler üretim yapamaz, üzerlerine bir mülk alamaz, yalnızca kuracağı şirketlere üretim yaptirabilir, onların üzerine bir mülk alabilit yada kurulu başka şirketlere iştirak edebilir, bu şirketleri destekler vb.. Şayet mülk alabilseydi üzerine emin olun ki fabrikayı üzerine yapardı eplas ta mazhara kira öderdi. Eplas halen hiç durmadan 3 vardiya çalışıp üretiyor, elinde hammadde kalmazsa veya alacak parası yoksa onu holding destekliyor, dediğin satışlar eplas ı desteklemekten başka bir yerde kullanılmış olsa mesela bir yatırım, yeni bir firmaya iştirak gibi bunu kap ta hemen belirtmek zorundalardı ama eplas a borç verildiyse belirtmezler. Fabrikada hammadde yok diye üretim yavaşlarsa zarar yazar çünkü işçi maaşları işlemeye devam ediyor. Çok dikkatli okumadım ama dip notlarda eminim bu kaynaklardan bahsediliyordur. İyiki de satmış o hisseleri o parayla aldıkları hammaddeyi şimdi 4 katı paraya alamazlar, gene güzel bir kıyak yapmış mazhar eplas a

4.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Arkadaşların kaçırdığı bir noktaya değinmek istiyorum. EPLAS var ise grup var demek.
    EPLAS yok ise böyle bir grupta yok demek.
    Tek çalışan
    Tek üreten
    Tek para kazanan eplas.
    Tüm grup eplas sayesinde vardır.
    Bir diğer konu hisse satışı olayı.
    Hisseler neden satıldı.
    Vakifbanktan alınan borçtan dolayı.
    Kemal zorlunun parayı ödenmesinden vakıf
    Fabrikayı açık arttırmaya
    Çıkardı ve tekrardan kemal zorluya sattı.
    Peki alınan borcu eplas mı
    Veya bu paralar nerelerde kullanıldı.
    Olay şu basmaneden dolayı borçlar ödenemeyince
    EPLAS kefaletten borçların altında kaldı.
    Yani borçlar aslında eplasin alıp
    Kullandığı paralar değildi.
    Tüm grubun yükü eplasa yüklenmiş oldu.
    Benim merak ettiğim eplas bu borçlarını
    Ne zaman tahsil etmek için adım atacak.
    Onun için burada tek kaybeden hep eplas ve yatırımcısı olmuştur.
    20 yıldır çalışan fabrika bir kuruş temettü vermemiş.
    Bedelli yapmış
    Borçlar alınmış
    Fakat bu paraları kimler kullanmış nerelerde kullanılmış herkes biliyor
    Bunun bir düşünülmesi gerekir.
    Sen Güçbirliği holdingin 2000 in üzerinde ortağı var iken eplas ve alt sirketi ege yıldızın güçbirliğinin %60 ından fazlasına, basmane çukurunun %80 den fazlasına tiredeki 80.000 m2 lik fabrikanın %90 civarına nasıl sahip olunduğunu düşünüyorsun. Dua ettiler de hisseler havadan mı geldi. Bu derece yuksek oranlarda sahip olduğumuz bu değerlere ilk baştan beri bu oranda mı ortak olduğumuzu düşünüyorsun. Bir sürü borç ödendi güçbirliği grubu adına o paralardamı havadan geldi. Komik komik yazıyorsunuz, net kar kısmında eksi olan rakamlar nasıl oluşuyordu sence, ne manaya geliyordu eksi yazması biliyormusun mevcut borca ilave o kadar daha borç var demekti. Malesef holdingler üretim yapamıyor o yüzden eplas var, eplas var diye holding kurulmadı yani. Holding eplası ayakta tutmaya çalışıyor bunu görebiliyormusun. Fabrikasını almasına yardımcı oluyor hammadde almasına yardımcı oluyor kendinden çok onu düşünüyor. Şuan da eskileri açıp si...k yarışı yapacağımıza neden önümüze bakıp neler olabilir ileriki günlerde diye yazılara katılmıyoruz. Holdingin fiyatının daha yukarıda olması seni çok rahatsız ediyor değilmi, yıllarca eplas holdingden daha iyi prim yapacak diye savunduğundan eplası övüp holdingi kötülediğinden şimdi hep saldırı halinde yazılar yazıp kendini haklı göstermeye çalışıyorsun. Bunlara gerek yok unutma ikisi de bizim şirket eskiden eplas pahalli mazhar ucuzdu şimdi tersi oldu, bir gün belki eplas gene pahallı olur mazhar ondan ucuz olur, degişmeyecek olan ikiside bizim şirket unutma bunu, onları yazılarımızla yüceltelim bence, gaza gelip daha iyi işler çıkarsınlar...

Bu arada mesaj kutun dolu boşaltırsan özelden de yazarım sana..

5. bir fabrika 140 milyona alınmışsa özsermaye kaç olmalı? yurtdışı fabrikalar ve iştiraklerle.? sizce artıracaklar mı?

6.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Sen Güçbirliği holdingin 2000 in üzerinde ortağı var iken eplas ve alt sirketi ege yıldızın güçbirliğinin %60 ından fazlasına, basmane çukurunun %80 den fazlasına tiredeki 80.000 m2 lik fabrikanın %90 civarına nasıl sahip olunduğunu düşünüyorsun. Dua ettiler de hisseler havadan mı geldi. Bu derece yuksek oranlarda sahip olduğumuz bu değerlere ilk baştan beri bu oranda mı ortak olduğumuzu düşünüyorsun. Bir sürü borç ödendi güçbirliği grubu adına o paralardamı havadan geldi. Komik komik yazıyorsunuz, net kar kısmında eksi olan rakamlar nasıl oluşuyordu sence, ne manaya geliyordu eksi yazması biliyormusun mevcut borca ilave o kadar daha borç var demekti. Malesef holdingler üretim yapamıyor o yüzden eplas var, eplas var diye holding kurulmadı yani. Holding eplası ayakta tutmaya çalışıyor bunu görebiliyormusun. Fabrikasını almasına yardımcı oluyor hammadde almasına yardımcı oluyor kendinden çok onu düşünüyor. Şuan da eskileri açıp si...k yarışı yapacağımıza neden önümüze bakıp neler olabilir ileriki günlerde diye yazılara katılmıyoruz. Holdingin fiyatının daha yukarıda olması seni çok rahatsız ediyor değilmi, yıllarca eplas holdingden daha iyi prim yapacak diye savunduğundan eplası övüp holdingi kötülediğinden şimdi hep saldırı halinde yazılar yazıp kendini haklı göstermeye çalışıyorsun. Bunlara gerek yok unutma ikisi de bizim şirket eskiden eplas pahalli mazhar ucuzdu şimdi tersi oldu, bir gün belki eplas gene pahallı olur mazhar ondan ucuz olur, degişmeyecek olan ikiside bizim şirket unutma bunu, onları yazılarımızla yüceltelim bence, gaza gelip daha iyi işler çıkarsınlar...

Bu arada mesaj kutun dolu boşaltırsan özelden de yazarım sana..
    DMART KARDEŞİM keşke güçbirliğine hiç bulaşmasaydı.
    bugün ülkenin en büyük 10 grubu arasında olurdu.
    güçbirliğinr bulaştığından dolayı grup kuşa döndü.
    güçbirliğinden dolayı elinden neler çıktığını sende çok iyi biliyorsundur.
    ikincisi benim holdinglere karşı bir alerjim var

7. Bugün de hisse devri devam ediyor.
    Saat 11.00 itibariyle 815.000 adet hisse el değiştirdi.

8. EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Birileri birilerine tavandan hisse devrediyor.

İşlem hacmi 20 milyon TL’yi geçti.

Öğlene kadar toplam sermayenin % 5’i kadar yani 1 milyon adet işlem oldu.
    Bu öğleye kadar da sermayenin % 5’i kadar hisse el değiştirdi.
    1.040.000 adet işlem hacmi 21.339.000 TL

Sayfa 142/518 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •