Sayfa 499/518 İlkİlk ... 399449489497498499500501509 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. basmane çukurunda taraflar arasında hala bir anlaşma yok , olsa zaten neden saklansın , yerel seçim sonrası konunun yeni belediye başkanı tarafından tekrar gündeme getirileceğine eminim , sahadaki dolgununda inşaat , proje vs ile alakası olmadığını , sadece dış duvarları desteklemek ve birazda içinin kurutulması , sivrisinek , koku vs sorunları kesmek amacı ile yaplmış geçici bir önlem olduğunu düşünmekteyim.

2. basmane çukuru
    20850 x25= 521250 metre küp HARFİYAT ile doldurulmuştur.
    & metre küp harfiyat maliyeti 500 tl dir.
    521250 X500=260.625.000 tl. demek istedigim , temeli eski haline getirmek için sadece harfiyat için 260.625.000 tl harcamaya ihtiyaç var. tmsf ile bşb bir ön protokol olmasa yani bşb işi garantiye almasa basmane çukuruna bir kamyon harfiyat dökemez. bunları hesap etmeden yatırım algısını degiştirici yorum yapmayınız.

3. Çukur doldurulurken dökülen hafriyata sıkıştırılma yapıldı mı. Hafriyata ilişkin fotoğraflarda ben bu işi yapar nitelikte bir araç görmedim.

4.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    basmane çukuru
    521250 X500=260.625.000 tl. demek istedigim , temeli eski haline getirmek için sadece harfiyat için 260.625.000 tl harcamaya ihtiyaç var. tmsf ile bşb bir ön protokol olmasa yani bşb işi garantiye almasa basmane çukuruna bir kamyon harfiyat dökemez. bunları hesap etmeden yatırım algısını degiştirici yorum yapmayınız.
    Merhaba,

Her şeyin iyisini sen bilirsin...

Hafriyat işleri ve gelirleri belediyelere aittir. Belediye, civardaki inşaatlardaki kamyonları çukura yönlendirdiğinde temel kazısı yapan şirketlerin işine gelir.

Bir kamyon hafriyat dökme yerine 1 saatte gidip geliyorsa, Basmane'ye dökmesi inşaat şirketine, zamandan ve kiralayacağı kamyon sayısından tasarruf ettirir. Daha fazla ödeme yapmak bile şirketlerin işine gelir. Yani beş kuruş para ödenmemiştir.

Yine sallamışsın, kimsenin sana bir şey dediği de yok.

Yatırım algısı değişecekmiş. Cık cık cık.

Bu hisse Bist 100 ün ortalama %500 kazandırdığı bir senede %50 neden düştü ve son 3 senedir neden kazandırmadı onu açıkla da, anlayalım.

İyi bir akşam diliyorum.

Saygılarımla,

5.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    basmane çukuru
    bu yazıyı ANLAYINCAYA KADAR tekrar tekrar oku. ne anlam çıkıyor ?
    6.54 x6.85 =44.79 tl. 44.79 x128 =57.34 tl. gördügü en yüksek fiat 80.90x128=103.55 tl dir. niye temel analiz seti ile ilgili paremetreleri lütfen ögreniniz demem odur. yatırım yapmayıp , kumar oynasaydım sanıyorum öfkemi kontrol etmekte zorlanırdım.
    sanıyorum borsa mezarlıgında tüyo ,dedigodu rasyonel olmayan mavra sohbetleri içinde olurdum. sizlere son tavsiyem kimseden medet ummayın .şirket ile ilgili bütün bilgiler FALİYET RAPORUNDA VAR. OKUYUNUZ ,ANLAYINIZ ! ederi temel analiz veri setindeki parametrelere uygunsa alınız ,satınız yoksa ne ugraşıp duruyorsunuz.
    not. benden 5 kat fazla kazandıgını söylemiştin . daha çok kazanmanı canı gönülden isterim. borsada kural vardır. her hisse gün gelir gerçek degerini bulur. yapay zeka ile ilgili yüklenmiş formasyon , treyd yapmaya çalışan kumarbazları igdiş eder. sonra her tarafa saldırır dururlar. BİLMEM ANLATABİLDİMMİ ? VESSELAM !!!

6. Nil35 yönetimin adamıdır.Burda hisse yatırımcıları soyarken Türkiye nin en çok izlenen borsa platformunda aklınca şirket sahiplerini aklamaya çalışmaktadır.

Sahiplerine söyle yatırımcılarını soyarsan alenen yiyeceğin küfür ve hakaretlerede alışacaksın.Öyle hem ayranım dökülmesin hem çomak sokulmasın olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Nil35 yönetimin adamıdır.Burda hisse yatırımcıları soyarken Türkiye nin en çok izlenen borsa platformunda aklınca şirket sahiplerini aklamaya çalışmaktadır.

Sahiplerine söyle yatırımcılarını soyarsan alenen yiyeceğin küfür ve hakaretlerede alışacaksın.Öyle hem ayranım dökülmesin hem çomak sokulmasın olmaz.
    bu kanıya nasıl ulaştınız. borsa yatırımında taraf olunmaz . helede holiganizme yer yoktur. borsada tek başınasınız. yatırımlarınıza bilgi ,beceri ve yatırım felsefenizin yön vermesi gerekir. bazı gömlekçilige soyunanlar vermeye çalıştıgım şirketle ilgili çok ciddi bilgi ve belgelerle ilgili projeksiyonları çarpıtıyorlar. bu bilgileri araştırmak yatırımcının istegine baglıdır. örnegin ; basmane ile ilgili çok ciddi gelişmeler var şirket ne yazıkki bilgi vermiyor ve sorumlulugu tmsf ile bşb sine atıyor. özel kurdugum iletişimle basmane ile ilgili fotograf ve video çektiriyor ve bunları şirkete tel.iletiyorum. vedikleri cevap açıklanacak her türlü bilgi kap.ta yayınlanıyor. denmektedir. yani sonuç olarak; BŞB Sİ, ŞİRKET GENEL KURULUNDAN BU YANA BASMANE ÇUKURUNU HARFİYATLA DOLDURDU. GÜÇYAPI TAPUSU %50 VE TEMİZ. tartışılan konu bu. bu konuda tartışma fikir üretme yerine yok yönetimin adamı ,yok hakaret etme ,yok küfüre katlanma ne demek bunlar ... borsa yatırımı bireyseldir. sakın tüyolara inanmayınız. 40 senelik borsa yatırım tecrübelerimde bu sonuca vardım. haydi kolay gelsin. eplas ın %80 ini üreten borsaya kote bir başka plastik boru şirketi halka açıldı ve 18.2 milyar tl. PD. ulaştı. size tavsiyem bu iki şirketi KIYAS EDİNİZ VE SAKIN OLA ÖFKEYLE ,KÜFÜRLE OLAYA BAKMANIZI İSTEMEM. KALIN SAGLICAKLA.

8.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    bu kanıya nasıl ulaştınız. borsa yatırımında taraf olunmaz . helede holiganizme yer yoktur. borsada tek başınasınız. yatırımlarınıza bilgi ,beceri ve yatırım felsefenizin yön vermesi gerekir. bazı gömlekçilige soyunanlar vermeye çalıştıgım şirketle ilgili çok ciddi bilgi ve belgelerle ilgili projeksiyonları çarpıtıyorlar. bu bilgileri araştırmak yatırımcının istegine baglıdır. örnegin ; basmane ile ilgili çok ciddi gelişmeler var şirket ne yazıkki bilgi vermiyor ve sorumlulugu tmsf ile bşb sine atıyor. özel kurdugum iletişimle basmane ile ilgili fotograf ve video çektiriyor ve bunları şirkete tel.iletiyorum. vedikleri cevap açıklanacak her türlü bilgi kap.ta yayınlanıyor. denmektedir. yani sonuç olarak; BŞB Sİ, ŞİRKET GENEL KURULUNDAN BU YANA BASMANE ÇUKURUNU HARFİYATLA DOLDURDU. GÜÇYAPI TAPUSU %50 VE TEMİZ. tartışılan konu bu. bu konuda tartışma fikir üretme yerine yok yönetimin adamı ,yok hakaret etme ,yok küfüre katlanma ne demek bunlar ... borsa yatırımı bireyseldir. sakın tüyolara inanmayınız. 40 senelik borsa yatırım tecrübelerimde bu sonuca vardım. haydi kolay gelsin. eplas ın %80 ini üreten borsaya kote bir başka plastik boru şirketi halka açıldı ve 18.2 milyar tl. PD. ulaştı. size tavsiyem bu iki şirketi KIYAS EDİNİZ VE SAKIN OLA ÖFKEYLE ,KÜFÜRLE OLAYA BAKMANIZI İSTEMEM. KALIN SAGLICAKLA.
    Bakın yıllardır yatırım yaptığınız , toz konduramadığınız firma sizi nasıl sallamış , kap tan öğrenirsiniz demiş , o kadar emek verip bilgi toplamışsınız ,doğru yanlış vs bile dememişler , bu kadar kendi yatırımcılarından kopuk , bu kadar kendilerini beğenmişler , sanki devlet sırrı sormuşsunuz .

Ayrıca tüyolara inanmayınız demişsiniz , aşağıdaki sizin 12.12.2023 tarihli yazınızdan , tüyo vermişsiniz , neyseki yeni yatırımcılar zaten tüyo ile hareket etmiyormuş .

12.12.2023 tarihli Sn.Doktor paylaşımı
    sevgili tahtayapıcı. kullandıgınız yapay zeka oyuncagının formasyonunu ne zaman degiştirmeyi düşünüyorsunuz. şu an hisse analizi yapıldıgında tam 12 çarpana ulaştıgı görülmektedir. yarın KBORU tahtası işleme açılacak 3.5 milyon talep ve 7 lot karşılanabilmiş. akıllı yatırımcılar aynı sektördeki hisseleri KIYAS ederler. konsolidasyon için uzun yıllar baskılama yaptınız. tahsisli yöntem ile %30 yakın özsermayemizi tırtıkladınız. gm.kaynakları ile borç ödenerek grup borçsuz hale getirilebilirdi ama o yöntem benimsenmedi. NEYSE ,bal tutan parmagını yalar söyleşiyle hırsızlıgı meşru hale getirme savunma mekanizmaları . bedende immün yapıyı bozar çoklu organ zorlamaları ,aşırı stres ve sonuç olarak bir çok komplikasyonlara maruz kalırsınız. bakınız size bir tüyo. basmane çukurunun %75 i molaz vs. BŞB tarafından doldurulmuş ve doldurulmaya devam ediyor. hem bşb hemde tmsf araştırıldı ve iki yetkili ,sorumlu kişi basmane takasının bittigi ve ileri bir tarihte açıklanacagı söylendi. sadece bu grup şirketine 1.5 milyar kd.üretecegini biliyorsundur.
    bu gruba bulaştıgınıza göre en az benim kadar bünyedeki varlıkları ve çerçevesinin ne oldugunu biliyorsunuzdur. yarın hepberaber görecegiz. DÜNYANIN EN KALİTE BORUSUNU ÜRETEN ,bu konuda taviz vermiyen ve sayısız inovatif ürün üreterek sektöründe çok ödül alan şirket , sizleri çemberin dışına dikkat edin atmasın. 2017 nisan ayından bu yana denediginiz ,ürettiginiz konsolidasyon sürecinin sonuna geldiniz. EEEEEEEEEEE, birazda KY. kazansın çogu kafayı dagıttı.çogu sayenizde alkole vurdu psikopat oldu. kimi bu dünyayı mutsuz bir şekilde terketti. konsolidasyonun bu kadar uzun sürmesi ,yeni mahkeme süreçlerinin üretilmesi bunu finansal süreçlerde bir manüplatif araç olarak kullanılmaya meyil edilmesi olrak görmekteyim. şimdi NURTOPU gibi borçsuz ,sürdürebilirlik süreci sıfır hata ile götürülecek bir şirket var. ekürüsü yarın tahtası açılıyor. yatırımcılara teşekür edeceginize ÇOK AYIP ETTİGİNİZİ GÖRÜP GEREGİNİ YAPINIZ. başarılar dilerim.

Sayfa 499/518 İlkİlk ... 399449489497498499500501509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •