Sayfa 69/518 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 545 - 552 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bu kapsamda bir hesaplama yaptım.

Tahsisli sermaye artırımından sonra Mzhld ve diğer hissedarlar arasında adalet olması için tahsislide baz alınacak adil fiyat;

25,53 olmalıdır.

25,53 altındaki her fiyat Mzhld lehinedir.

25,53 üzerindeki her fiyat diğer yatırımcıların lehinedir.

Zannetmiyorum o zaman satış yapmazlardı 26 dan

Aslında adaletli olması için başlangıçta olan 9.526.000 adet hisseye ulaşması en doğru olanı

Nihayetinde kendi şirketinin borçlarını ödedi yıllardır kendi ailesi nemalanıyor bu şirketten

5500.000 bin den az olmaz bu da 25.45 kabaca hesapladım seninki daha net 25.53 gibisi adaletli ama bunu yapmayacakları anlaşıldı zaten adaletli olsalardı burda olmazdık hani bi laf var yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır

Spekülatörün lakabına bakar mısın
    KARIN DEŞEN JACK

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin (Şirket), 99.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içinde
    38.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak, Şirket ortağı Eda
    ÖZHAN tarafından Şirkete sermaye avansı olarak verilen 100.911.542,12 TL fondan karşılanarak artırılması nedeniyle ihraç
    edilecek ve Eda ÖZHANa tahsisli olarak satılacak paylara ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin, pay satış
    fiyatının nominal değerden az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü kapsamında
    belirlenecek baz fiyat, 14.09.2021 tarih ve 2021/17 sayılı yönetim kurulu kararı çerçevesinde tahsisli satışın Borsada yapılacağı
    tarihten önceki 5 iş günü içinde Borsada oluşan günlük ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması ile Kurulumuz tarafından 04.02.2021
    ve 01.07.2021 tarihlerinde onaylanan Pay Satış Bilgi Formları kapsamında Eda ÖZHANın Borsada gerçekleştirdiği Şirket
    paylarının satışı işlemlerinde, sattığı paylardan elde ettiği net fon tutarına göre hesaplanan 1 TL nominal değerli payın düzeltilmiş
    ağırlıklı ortalama satış fiyatı olan 8,82 TLden yüksek olanı olacak şekilde
    belirlenmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar
    verilmiştir

MEGAP bu yıl tahsisli yapmıştı. Eda hanım da mzhld gibi hisse sattı. Adıyaman besni fabrikası için sonra tahsisli yaptı.

Sattığı hisseleri faizsiz bir şekilde sermaye avansı olarak verdi. Sonra tahsisli yaptı.
    Yani faizsiz verilebiliyormuş sermaye avansı

ADALETLİ OLAN VE SPK'NIN YAPTIĞI ŞU ŞEKİLDE OLMASI LAZIM.

Sen 30 tlden hisseleri satarsın.
    Sonra eplas gibi fiyat düşer düşer
    sen tahsisli yapmak istersin
    TSP prosedürüne göre belirlenen fiyat 22 olur.

SPK satış ortalaması (30tl) ve TSP fiyatının hangisi yüksek ise o fiyatı baz alır.

Tahsisliyi o fiyata göre yapman lazımdır.

30 DAN SATTIM 22 DEN GERİ KOYACAM DERSEN HEM ADALETLİ OLMAZ HEM SPK YÜKSEK OLANI BAZ ALIYOR DİYE BİLİYORUM
    Son paylaşım gereksiz olmuş benim siz meseleyi çözmüşsunuz

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. En son yaptığı satıştaysa 26.2 ve 26.7 den malı aşağıya doğru neden döşediği anlaşıyor

Eşleşme fiyatından yerine koyacaklar sattıkları malı

Sayın Berna Vuralgil;

1-Malumunuz olduğu üzere, şirket 19.01.2022 tarihli KAP açıklaması ile 12 Milyon dolarlık borcun faizi ile sorumlu tutulduğuna dair kararı duyurdu.
    Şirket ana ortağı Kemal Zorlu daha önce defalarca bu borcun kendisinin şahsi borcu olduğunu ve ödeyeceğini EGEPLAST ile alakası olmadığını ifade etmişti.

Ancak mahkeme kararından anlıyoruz ki bu borcun şirketle birlikte taraflardan müştereken ve müteselsilen faizi ile tahsiline karar verildi. Buradan borcun bir kısmının bilirkişi raporunda EGEPLAST ile ilgili olduğu anlaşılıyor.
    KAP duyurusunda detaylı mahkeme kararı ve bilirkişi raporları yayınlanmadığı için EGEPLAST ın şirket olarak sorumluluğunun sınırları anlaşılmıyor.

Bilirkişi raporunda tespit edilen hususlar ve EGEPLAST ın sorumluluğuna tekabül eden miktarı öğrenebilir miyiz.

2- Şirketin yurt içi ve dışı varlıklarının Yeniden değerlemeye tabi tutulacağı ve sonuçlarının finansal raporlarda yer alacağı bildirilmişti.

- Sadece Egeplast şirketinin doğrudan sahip olduğu varlıklar mı değerlemeye tabi tutulacak. Şirketin bağlı ortaklığı Ege Yıldız ve buna bağlı ortaklıkların üzerinde görünen yurt içi ve dışı varlıklar da değerlemeye tabi olacak mı?
    - Değerleme Raporları düzenlendiği tarih itibari ile KAP ta yatırımcıların bilgisine sunulacak mı? (Çünkü uygulamada böyle oluyor. Örneğin GYO şirketleri şu an itibaryle değerleme raporlarını finansal raporlarda yer almak üzere yayınladılar bile.
    - Değerleme raporları eğer düzenlendiği tarih itibariyle KAP da yayınlanmayacaksa buradaki keyfiyetin gerekçelerini açıklar mısınız.

EGEPLAST Ege Plastik Ticaret ve Sanayi Aş hisse senedi yatırımcısı ve ortağı olarak haklarımın takibi açısından hukuki işlemlere de dayanak olabilecek şekilde sorularımın cevaplanması hususunu bilgilerinize arz ederim.

20 ocakta gönderdiğim mail e hale lütfedip cevap vermediler

6. kaygı verici :)
    Cevap vermediğine
    demek ki Berna Hanım bir yerlerden güç alıyordur.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    20 ocakta gönderdiğim mail e hale lütfedip cevap vermediler
    Değerleme Yapılacak gayrimenkullerin vergilendirilmesi 2023 yılına kadar uzatıldı vergi istisnası da getirildi benim anlamadığım şimdi yapılırsa vergi ödenecek mi bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by Melasis61 Yazıyı Oku
    Değerleme Yapılacak gayrimenkullerin vergilendirilmesi 2023 yılına kadar uzatıldı vergi istisnası da getirildi benim anlamadığım şimdi yapılırsa vergi ödenecek mi bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?
    Evet ödeyecek

( yeni deger - eski değer)×yuzde 2

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 69/518 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •