Sayfa 114/518 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 905 - 912 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Sırayla yanıtlayım,
    Bunca yılların kârı nerede demişsin, güçbirliği holding, güç yapı, tire tekstilin neredeyse tamamına nasıl sahip oldu bu şirket, millet hisselerini hibe mi etti, havadan uçarak bizim kasayamı girdi, bi bak bakalım.

Basmaneye gömülen para için kime dava açılacak tapunun yarı sahibi hala biziz kendi kendimizemi açıcaz davayı.

Yurt içi ve yurt dışı dediler degerleme yapıcaz bende duyunca 28 den 20 bin lot aldım kandırıldım ama o degerlemelerin yapıldığına inanıyorum fakat tahsisli onayı çıkmadığından fiyatlar yukarı gitmesin diye yollamıyorlar bunu anlayabiliyorum. Ama durmadım anında spk ya değil şirkete güzel bir mail attım.

Önce değerlemeleri yap sonra tahsisli yap şirketin gercek degerinden diyorsun ya, o zaman şöyle yapalım bana borç ver ben gidip 10 tane daire alayım sonra 1 sene geçsin sana 1 daire parası geri ödeyeyim. Sence bu hak mı, sen sirketin fabrikasını bedava ya getirmek istiyorsun mazhar yatırımcılarının hakkını yemek te istiyorsun. Böyle bir dünya yok mazhar fabrikanı alabilmen için eplastaki %28 payını satsın sonra eplas degerleme yapsın mazhara %5 eplas hisse versin. Bu olsa çok sevinirdin değilmi bak derdin hak yerini buldu, sence doğrusu bumuydu. Dogrusu bu diyorsan mazhar neden doğrusunu yapıp fabrikayı alınca kendi üzerine yapmadı, yapsaydı ne derdin burada merak ediyorum, fabrika bizimdi mazhar aldı şimdi bizden kira alıcak diye bağırırdın değilmi, eplasın kasasından fabrika alımı için 1 kr para çıkmadı halende çıkmadı, mazhar eplas tan para hiç çıkmasın diye tahsisli yapıyor ve size çok güzel bir iyilik yapıyor ama demekki oranlar mazhara geçecek hisse adedi konusunda bir problem var ki değerlemeleri yayınlamıyorlar, bende çok kızgınım ama onayın gecikmesine sebep olanlara.

Hırsızlık demişin merak ettim kim kimden ne çaldı açıklarmısın, nasıl çaldığınıda açıklarsan detaylı çok sevinirim. Varsa çalınan bir şey neyse onunla ne yapıldı biliyorsundur onuda açıkla, sonra buna da cevap yazarım.

Bir gözlük takmışınız dümdüz karşıya bakıyorsunuz sırf eplas var sanıyorsunuz, birazda yanlara bakın arada bir arkanıza da bakın, nereden nereye geldik deyin, sabredin.
    mesela kardeşler arasındaki arazi anlaşmazlıkları durumunda mahkemeye başvurup sorunun çözümü için başvuruda bulunuyorlar, burada bize ait bir kısım yer var ama 20 yıldır çözüm yok mesela senin gözünde ne gibi bir çözüm olabilir mahkeme harici ?

şahsım adına tahsisliye karşı değilim ama 26 dan piyasaya mal sattım diyip 22-23 den satış veriliyorsa onu da daha aşağıdan toplamak istiyorlarsa kimse kusura bakmasın, ben yaparım şikayetimi

mesela daire örneklemesi yapmışsın, geçen seneki daire fiyatı ile şuanki daire fiyatı bir mi, bizim kağıt 2019 fiyatından satışta, üstelik kar yazıp her yıl üzerine koyması gerekirken, mazhar bize güzelleme yaptı eyvallah ama bilançoda 19m faiz verildiğini belirtmemişsin, mazhar da babasının hayrına verdi de öylece durmuyo parası alıyor faizini

şirket yatırımcısına karşı dürüst değil şeffaf değil, bedelli bedelsiz başvurusunda mail yoluyla sorulan soruya berna nın kullandığı mailden gelen cevapta başvuru revize edildiği yazıyordu, o zaman bernaya sorduğumda lafı geveledi dolaştırdı, bedelli bedelsiz olayının olmayacağını bunlar zaten biliyordu, yüksek bedelliye girmek istemezler diye denediler şanslarını

değerleme dediler, nere değerlendi mesela fikrin varmı, şirketten bu yönde bir cevap alabildin mi, başka şirketler her bir değerleme ile alakalı olarak kroki açıklama emsal vs eklerken bizde bilançoda tek cümle açıklama başka bir şey yok, ne oldu ne bitti belli değil, binaları değerlemişler, binalar havada mı duruyor, arazi yokmu işin içinde ?

en son gele gele tahsisliye geldik, eyvallah yapılsın ama edebiyle yapılsın
    Okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

2. Şirket ortağı Sayın Kemal Zorlu'nun şahsi borcundan şirketin sorumlu tutulması talebiyle açılan T.C. Karşıyaka Asliye Ticaret
    Mahkemesi - 2017/730 Esas Sayılı davaya ilişkin gerekçeli karar bugün (18.03.2022) şirket avukatımıza tebliğ edilmiş olup, karara istinaden şirketimizin istinaf başvurusu aynı gün içinde Sayın Mahkemeye sunulmuştur.

18.03.2022 ÖDA 2022/07

3.  Alıntı Originally Posted by kızıl ejder Yazıyı Oku
    Şirket ortağı Sayın Kemal Zorlu'nun şahsi borcundan şirketin sorumlu tutulması talebiyle açılan T.C. Karşıyaka Asliye Ticaret
    Mahkemesi - 2017/730 Esas Sayılı davaya ilişkin gerekçeli karar bugün (18.03.2022) şirket avukatımıza tebliğ edilmiş olup, karara istinaden şirketimizin istinaf başvurusu aynı gün içinde Sayın Mahkemeye sunulmuştur.

18.03.2022 ÖDA 2022/07
    Hayırlısı olsun istinaf mahkemelerinde süreç en erken altı ay süreceği çok yoğunluk olduğu yazıyor. Süreç uzun bekle babam bekle

Üstüne birde kararı temyiz etmek var ah Kemal

Koş Kemal k o ç Kemal

4. Mahkeme süresince belki Kemal zorlu borcunu toparlar öder, ümidim bu yönde

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by kızıl ejder Yazıyı Oku
    Şirket ortağı Sayın Kemal Zorlu'nun şahsi borcundan şirketin sorumlu tutulması talebiyle açılan T.C. Karşıyaka Asliye Ticaret

18.03.2022 ÖDA 2022/07
    Kemal Abi bu borcu ne kadar uzatırsa
    uzatsın eninde sonunda bu borcu ödeyecek
    Umid edelim de bu iktidar bu borcu ödemeden
    iktidar değişim olur.
    Yoksa bu iktidar ile dolar nereye gider Allah bilir

Durumu özetlersek;
    Finansal tablolar berbat, Değerlemeler askıya alındı.
    Basmane Projesi çözümsüzlük sarmalında dolaşık vaziyette bekliyor.
    Tahsisli sermaye artırımı onayda bekliyor.

Bu durumda hisse fyatı normalde taban taban giderdi. Fakat herkesin kızdığı tahsisli sermaye artırımı hisse fiyatının 17 lerde tutunmasını sağlıyor.
    Genel görüş tahsisli talebinin 22 ila 26 arasında onaylanacağı yönünde.

Aslında SPK yatırımcıyı korumak istiyorsa şartlı onay vermesi gerekir.
    Mesela , 24 den onay verip, yatırımcıların elindeki hisseler için de aynı fiyattan çağrı yapma zorunluluğu getirebilirdi. Yatırımcı en güzel bu şekilde korunabilirdi.
    Çünkü böyle bir karar alındığı anda hisse fiyatları tahsisli fiyatın üzerine roket gibi çıkmak zorunda kalacaktır.

Tabi bir çok kişi hala zararda olacak, beklentiyi karşılamayacaktır ama hiç yoktan iyidir.
    Ölümü gördük sıtmaya razı olduk durumu.

7. gerekçeli kararı neden kap atmadılar...neymiş şahıs borcunun şirkete yüklenmesinin gerekçesi...
    bilirkişi raporunu görelim ...
    ve bu borcun müştereken ödenmesi kararı varsa ne kadarı eplasa ne kadarı diğerlerine bunu bir görelim..

karşılık ayırmışlardı bilançoda....şimdi eplasa 85 değil de 15 m cıkmışsa 70 milyon artı yazar eplas
    yok hepsi eplasın ise 145 m daha eksiye gider özsermayeyi yer...

bu kadar flu ortamda nasıl biste yatırım yapsın millet...altın alır yatar
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

8. Bu hafta hissedeki düşüş benimde dikkatimi çekti...
    Beş on sayfa geriye doğru okudum ama kafamda henüz bir resim oluşmadı.
    Konuya vakıf biri bizi detaylara bogmadan hissede ne olup bittiğini anlatabilirimi...

Sayfa 114/518 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •