Sayfa 477/518 İlkİlk ... 377427467475476477478479487 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. hekimoğlu ve melasis arkadaşlarımı tebrik ediyorum

Yahu birileri küfür ediyor birileri diyor ki buralarda işiniz ne?

Küfür edeninde etmeye hakkı var, küfür etmeyeninde övmeye hakkı var. Bunlara sözüm yok.

Ancak dürüst olmak işini burada bin defa yazdım. Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz dedik.

Menfaatin olsun veya olmasın, öncelikle insan olmak esastır. İnsan olabiliyorsan, doğruyu zarar bile etsen konuşabiliyorsan "sen insansındır" demektir.

Bir insanın ahlakı para ile münasebetinde belli olur. Para gelsinde nasıl geliyorsa gelsin diyen bir insanın "hayvandan" farkı yoktur.

1. Şirket sahipleri dürüst değil, şeffaf değil, net değil, doğru değil, açık değil. Bu konuda farklı bir fikri olan insan "ahlaksızdır". Yada işine geliyordur bu tarz. Başka açıklaması olmaz / olamaz. Yatırımcısını bilgilendirmemenin geçerli hiç bir sebebi olmaz. Yatırımcısını bilgilendirme gereği duymayan insanın içinde farklı hesaplar vardır. Bunu görmeyende bunlardandır.
    2. Evini 2021 de kiraya versen, ve halen 2021 yılındaki kira bedelini kiracın sana ödese? Bu enflasyonda bunu helal eder misin? Kiracı sürekli sana şeffaf olmadan, kiraya zam yapmadan seni mağdur etse buna rıza gösterir misin? Göstermezsin. Aynı durum eplas içinde geçerlidir. 2021 de yatırım yapan bir insanın 3 senedeki hali ortada, bu hale düşürenlerin kim olduğu hususunda şüphesi olanda namussuzdur, ve birilerinin adamıdır. Burada şirket yine iyi niyetli olmadığı açık ve net. Yatırımcıyı enflasyona ezdiren bir zihniyet dürüst olamaz.
    3. Sayın Doktor, burada yazılanlarla şirket karalanmaz. Şirketin temizliğini doğruluğunu gösteren yatırımcısı değil patronlarıdır.
    Patronları yatırımcıyı koruyan, bilgilerini saklamayan,açık ve net olduğunda zaten bu tahtaya yansır ve eplas adı piyasada güzel dolaşır, bu karalama yazıları 2 haftada arka sayfalarda kalır ve kaybolur. Yeter ki zihniyet temiz olsun.

4. Bedelsiz yapıp bu hale gelen kaç altın hisse var Sayın Doktor? Altın dediğimiz şirket bedelsiz yapacak bu bu hallere düşecek bunu yatırımcı yapmıyor şirket kendisi yapıyor. Karalamayı algıyı oluşturan yatırımcı değil tahtacısı ve patronları.

5. Geri kalanları yazıları okursa Ercanbay abiye bırakıyorum. Yaşına hürmetimden ve görüşlerine duyduğum saygıdan.

3.  Alıntı Originally Posted by goncarov Yazıyı Oku

.....................................

5. Geri kalanları yazıları okursa Ercanbay abiye bırakıyorum. Yaşına hürmetimden ve görüşlerine duyduğum saygıdan.
    Merhaba,

Goncarov kardeşim, yazılacakları yazmışsın.

Sana şahsen de söyleyebilir ve mesaj da atabilirdim ama burada yazayım;

İnsanlar, ismimi andırarak kendimi yazı yazmak için davet ettirdiğimi düşünürler. Zira burada halen yazı yazan şahıslardan bazıları, senelerce öyle yapmıştır.
    10 larca defa, bir daha yazmayacağım diyip, daha sonra böyle davetlerle geri dönmüşlerdir.

Sen de kendini harika ifade ediyorsun. Ayrıca, şahsen görüştüğümüz için, benden de daha görgülü ve bilgili olduğunu söyleyebilirim.

---------------------------------------------------

Yıllarca yatırımcısına zulmetmiş ve nihai olarak 2 metre yere bir ton toprakla gömülmüş bir İşadamı;

ve onun ölümünden bir anlam çıkaramamış, bugün-yarın, 5 dk sonra- 30 sene sonra yanına- üstüne gömülecek,

birisi karısı ve birisi de kızı olan 2 tane, uzayda bir metre küp yer işgal eden, kendilerini ne zannettiklerini bilemediğim, Allah'ın yarattığı bütün canlılardan daha aşağı olmaya çabalayan, insan var.

Bütün mesele bu...

------------------------------------------------------

3 ay sonra hisse şimdiki fiyatla 50 lira olsa, hiç umurumda değil. içimizdeki heyecanı ve mutluluğu öldürdüler.

Yıllarca beklediğimiz, yazdığımız beklentilerimiz gerçekleşiyor...

Ama fiyat Bist100- 1400 seviyesi.

Ne yazayım, yazmak istemiyorum.
    ---------------------------------------------------------

Bundan sonraki beklentim;

Ailece çok büyük acılar yaşadıklarını görmek ve buna şahit olmak.

Mutlu olmak için mi?

Hayır,

İnsanlara ibret olması için.

-------------------------------------------------------

Allah'a sevk ediyorum.

Saygılarımla,

---------------------------------------------------------------------
    Not: Sibel hanım koca g*tü ile, muhtemelen uzayda daha fazla yer kaplıyor olabilir. Haksızlık olmasın.
    Aman haaa.

4.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    bilançoyu incelemeden nedir bu garip yorumlar. ilk 9 ayda 31.000.000 tl yatırım var. lütfen ajitasyona gerek yok. hepiniz malı kaptırmışa benziyorsunuz anlaşılan. rekor stok (stok analizini yapınız),rekor sipariş . siz ne demek istiyorsunuz? ya okudugunuzu anlamayorsunuz yada amacınız başka.
    not .rekor ÜRETİM. CARİ ORAN :1.37 olumlu yönde yükselmiş.
    Merhaba,

Alem bir büyüğümüzsün abi.

İnsanlar, "keşke kaptırsaydık" demez mi?

Hisse yükselmiyor, düşüyor...

-----------------------------------------------------------

Hissede sorun yok.

Sorun insanlarda. Bunu anla artık.

Sen fabrika ile görüşen birisin, bir de kulaklarını çekmek, sitem etmek için ara...

Saygılar,

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Alem bir büyüğümüzsün abi.

İnsanlar, "keşke kaptırsaydık" demez mi?

Hisse yükselmiyor, düşüyor...

-----------------------------------------------------------

Hissede sorun yok.

Sorun insanlarda. Bunu anla artık.

Sen fabrika ile görüşen birisin, bir de kulaklarını çekmek, sitem etmek için ara...

Saygılar,

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

6. sn.ercanbay, 2012 mart ayında aynı yazıyı yazdım dedimki; malı kaptırdınız. ederi 55,60 krş idi . ama yatırımcıların çogu malı kaçırdı şimdilik 80.90 tl yi gördü. burası borsa yatırımı ,piyasa kar da var zarar da. her ikiside kendine ait eylem . bir başkasını neden suçlarsınız. hele bir RAFİNE OLUN, İMBİKTEN GEÇİN . malı nasıl kaybettiginizi göreceksiniz.
    ikinci konu ben fabrika ile görüşmüyorum. yalnız halkla ilişkiler bölümüne bazen tel.meramımı soruyorum. son ay basmane çukurunun %50 izmir BŞB tarafından dolduruldu. bunun ne anlama geldigini biliyorum KAPile yatırımcılara duyurmanız gerekmezmi diye sordum. demekki bir gelişme var. onuda siz araştırın .ben araştırdım ama tam teyit alamadım ve konuyu kapadım . sonra ticari sır borsa sırrı olabilir diye düşündüm. benden tavsiye ZAMAN ,MEKAN VE 3 BOYUTLU DÜŞÜNMEYE ÇALIŞIN OLGULARI VE SOMUT VERİLERE BAGLAYINIZ .ÖLÇÜN VE SÜREKLİ KIYASLAYIN.
    AHLAK , POLEMİKLERİNE GİRENLERE TAVSİYEM FİNANSAL PİYASADA NE İŞİNİZ VAR ? CEVAP VERMİYECEGİM .hepinize bol kazançlar . tahta yapıcı tebrigi hakettin . en iyi günde bile PES VALLA dedirttin. ^^böyle kuzular oldukça, herkes çoban olmak ister^^
    Son düzenleme : NİL35; 10-11-2023 saat: 13:42.

7. Yazılacak çok şey var susuyorum.
    Allah bana sabır versin.
    Başka sözüm yok!
    Vallahi billahi küfür etmemek çok zor!
    Herkes imtihandan geçer, bu başka imtihan vesselam..!!!

Yazıyorum yazıyorum siliyorum..!!!!!
    Yazıyorummm yazıyorummm siliyorummm.....!!!!!!

Geçenlerde oğlumla oturuyoruz. Masada bir kalem var, oğlum bu kalem kendi kendine buraya gelmiş dedim. 10 yaşındaki çocuk aklı ile bu kalem kendi kendine buraya gelemez baba dedi. Bir getireni bir koyanı bir yapanı var dedi.

Bu alemde, etrafımızda gördüğümüz her şeyin bir yapanı bir ustası bir mimarı bir yaratıcı var. Bizlerde bu alemde birer "oyuncuyuz"
    birileri doktor rolünü, birileri finansçı rolünü, birileri itfaiyeci rolünü oynuyor. Yapımcı bakalım bize kaç bölüm daha yazacak göreceğiz.
    Bu alemde varlığımızın bir sebebi var. Ot bile olsan ineğin midesinde işe yaradığına göre bizimde gelme hikmetimiz elbet var.
    Yaşayan herkes er yada geç "musallaya" çıkacak, selası verilecek ve toprağın altına girecek. Kim olduğumuz veya hangi kudret veya güçe sahip olduğumuz hiç bir şey ifade etmiyor. Yapımcı ne zaman rolümüzü yazmazsa artık oyundan çıkıp kenarı çıkacağız.
    Ve yapımcı soracak " benim sana verdiğim rolü, benim emrettiğim gibi yerine getirdin mi diye", eğer bir oyun içerisinde olduğunu bilerek olması gerektiği şekilde insan olabildikse ne mutlu bize. Olamadıksa işimiz zor.
    Burada yazdıklarım dini içerik barındırabilir ve birileri ne alaka moduna girebilir. İnsan her nerede olursa olsun " ölüm " gerçeğini aklından hiç çıkarmayacak. Bu minvalde yaşamayı kendisine esas belirleyecek.

Burada finansal piyasalarda olmak bir şirkete ortak olmanın ahlaksız bir yanı yok. Niyet önemli, ben al sat yapmam, yaklaşık 10 seneden fazladır eplas yatırımcısıyım. Oyun veya kumar duygusu barındırmıyorum. Paramı bir şirkete yatırıp onunla büyümek istiyorum ve bunun kar ve zararına da ortağım. Yeter ki ahlak ve doğru çizgisinde olsun.

Ben bir şirket sahibi olsaydım, böyle bir şirketim olupta arkamdan bu kadar kötü söz sarf edilecekse, hiç olmasın derdim.
    Ancak, gördüğüm kadarıyla vicdanlar bazı insanlarda çeşitli bahaneler ve şeytansı cümlelerle yerine oturuyor.
    1. Girmeseydin, yapmasaydın diyen arkadaşlar bu sözlerim size, ben yatırımcı oldum diye suç benim mi ? Benim hiç bir ahlaksızlığım yok, eğriliğim yok. Bana girmeseydin diyerek suçu bana yüklemeye çalışmak ne kadar mantıklı ? Benim suçum doğru olmak, ortak olduğum yerin işi ise doğru olmak. O doğru değil diye benim bir kabahatim olmaz / olamaz.
    2. Küfür eden arkadaşlar bu sözlerim size ; Küfür etmek iyi bir şey mi hayır. Ancak küfür eden insanı küfür edecek ahvale sokan insanların bunca zamandır oluşturduğu zalimliğin suçu hiç mi yok? Şair ne diyor ; Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum.

Bunca insanın bunca zamandır bu çektiği sıkıntıların karşılığında küfür etmeyi iltifat olarak kabul eden bir zihniyet var karşımızda, gözüken anlaşılan bu. Bunca sese bu duyarsızlık, ancak katır derisi cinsinden bir şey. Küfür eden arkadaşlara da sözüm yok. Bunca sıkıntıyı çeken insanları ne çektiğini bilmiyoruz, patronun bir hikayesi varsa burada binlerce insan ve bunların hikayeleri var. Ne sıkıntılardan geçiyor insanlar, evlerinde neler yaşanıyor kimse bilmiyor.
    Şimdi " girmeseydin " kardeşim diyen birileri varsa, onlarında vicdanlarına bir daha bakmalarını tavsiye ediyorum çünkü bu ses onlara şeytanın fısıldadığı cümleler.
    3. Doktor Abi / Bey/ artık lütfen daha açık cümleler duyalım. Game Of Thrones tadına gerek yok. Gizemli sözlere gerek yok bence.
    Bilgine, yaşına hürmetimiz çok büyük. Ama kimin yanındasın bunu biraz daha net hissettir lütfen.
    4. Ercanbay abi sözlerin seninde bitti ama zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur diyerek sözlerini esirgemiyorsun. Sağol. Ben senin ebedi alemde şahidinim. Niyetinin ve duruşunun.
    5. İşi duygusallaştırmıyoruz. Duygusallaşan kim varsa o kendi mizaçıdır ona gözüken böyledir. Biz duygu ile değil akıl ve ahlak ile bakıyoruz. İsmet Özeli tanımayanınız varsa tanıyın, okumayanınız varsa okusun kitaplarını. Yaşayan en iyi filozoftur türkiyede şu an. Anlamak masraflı iştir ama masrafsız mal ucuz olur bilirsiniz. Onun bir sözü var bende sözü onun bu değerli sözü ile kapatmak istiyorum.
    Ahlaklı davranmak ile akıllı davranmanın birbirini tamamladığını anlayabilmeniz için ciltlerce kitap okumanız gerekmiyor.
    'AHLÂK VE AKIL, AYNI KAPTA BULUNUR.' Ahlâkla akıl birbirini destekleyen şeylerdir. İnsan çok akıllı fakat ahlâksız olmaz. Bir insan enayi olduğu için hırsızlık yapmıyor diyemezsin. İnsan hırsızlık yapmıyorsa akıllı olduğu için hırsızlık yapmıyordur.
    İsmet ÖZEL

https://www.youtube.com/watch?v=hnUeK0gB-44

Sayfa 477/518 İlkİlk ... 377427467475476477478479487 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •