Sayfa 442/518 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Türkiyede şirket sahiplerinin eskiden ahlaklı bir duruşları vardı. Helal Haram bilir, sözleri namus gibi büyük değerler içerir, paradan daha değerli olan şeyler uğruna yaşardılar. Birilerine ekmek yedirebilmeye vesile olmak, ülke ekonomisine destek verebilmek gibi kadim değerleri taşırlardı.
    1990 yılında kapitalist yapı Türkiye'ye daha etkin girmeye başladıktan sonra son 30 senede her gün daha da paranın insan kalbindeki sevdası arttı. Ülkede çeşitli krizler çıkarak insanların para ile olan ilişkisi de sürekli test edildi. Refah arttı sonra azaldı, tekrar arttı tekrar azaldı derken bir asansör misali in çık yapan toplum ruhsal dengesizlikler ve çarpık bir ülke ekonomisine evrildi.
    Para kalpleri keşfettikçe, çok olan paranın getirdiği statü ve ayrıcalıklara alışınca "helal, haram" insan olma gibi değerler allak bullak oldu.

Ben siftah yaptım karşı dükkandan al anlayışının yeri "aç gözlülüğe" evrildi.
    Şirket patronları kazandığı para ile eskiden mutmain olurdu, ne zamanki borsada insanları soyma duygusu birileri tarafından patronlara teklif edilince " onlarda ruhlarını üç beş kuruş menfaat için" sattılar.

İstisnasız küçük ve orta tahtalarda şirket patronları şimdi resmen borsayı gelir kapısı olarak görüyor. Yeni bir şeyler üreteyim, vatana millete faydalı işler yapayım yerine " vatandaşı nasıl soyabiliriz" kısmına kafa yoruyorlar.

Vicdan denilen mahkeme bir insanı durduramıyorsa , değerlerini menfaatleri uğruna satabiliyorsa söyleyecek çok fazla söz bulmak gerçekten çok zor.

Ne kadar hakaret ve küfür etsekte boş, vicdanını yitirmiş bir insanın makineden farkı yok.
    Allah insana insanlığını kaybettirmesin. Bir avuç topraktan başka erişeceğimiz hiç bir şey yok.
    Allah insana uyanık olmayı, insan olmayı ve nereden geldik nereye gidiyoruz kısmını unutmamayı nasip etsin.

Bu şirketin patronlarına da vicdanlı olmayı nasip etsin.

2. Goncarov kardeş güzel yazmışsıın, tebrik ederim.

Herkese hayırlı cumalar.

Patron ve çıkar halkalarına da;

Ölümün gerçek olduğunu, ama hayatın bitmediğini, gerçek hayatın diğer boyutta yaşanacağını ve hesapların hassasiyetle görüleceğini hatırlatmak isterim.
    İnansanız da, inanmasanuz da, Ben Jesus'a inandım kurtuldum deseniz de, Vadideki kadının sesini işiten Shaddai benim de sesimi duy deseniz de,

Allah herkesin hesabını en güzel şekilde görecek !

Kuşkunuz olmasın !

Tek Gerçek O'dur !

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Patron ve şürekâsı anladınız siz onu

4. Cuma gününün yüzü suyu hürmetine

Allah'ım sen mevzuyu biliyorsun

Devre kese kese gibi elleriniz ayaklarınız kesilsin inşallah

5. küçük yatırımcı ile ancak bu kadar olabiliyor demek , orta uzun vadeli kurumsal denilebilecek yatırımcı gelmiyor .
    Firmanın biraz kıçını oynatması , ben buradayım demesi lazım . Son dönem gerçekleşen beklentilerden patronun şahsi borcunun ödenmesi , sermaye artırımı , yada arada sırada enazından şimdilik pekte birşey ifade etmeyen yatırım harcamaları ,kalıp yatırdık vs vs haberler hisseye ilgiyi buraya kadar çekebiliyor demekki.

6. 8,27 fiyat
    Bölünmeden önceki
    56,65’e
    geliyor yaklaşık olarak

Değerli Arkadaşlar,
    Eski fiyat ile 56 TL civarlarına gelmiş olması demek "pandemi" öncesi 50 TL zirvesi demek.
    Buna enflasyon etkisi eklersen 50= 450 TL bugünün fiyatı ile.
    Halen 3-4 sene önceki fiyatlarda debeleniyor. Yatırımcıyı bezdirme ve elinden ucuza hisse alma stratejisi.
    Malum borçlarını ödediler ama birilerinin elindeki hisseleri alma için yine plan üstüne plan yapıyorlar. Gözüken bu.
    Yahu azıcık ahlak! Azıcık edep !
    Laf geçmiyor adamlara, ne yazsan anestezi almış ruhlarında etkisi yok.
    Kalpleri kararmış bunların, vicdanları çürümüş, halen kendilerini vicdanen haklı çıkarabilecek yalanlar söyleyebiliyorlar.
    Sorsan bunlar varya kendilerini kandıracak yalanlar bile bulurlar vicdanlarına.
    Şah damarınız kadar yakın olan Allah sizin bütün niyetlerinizi biliyor. O atan kalbiniz durduğunda, o karanlık mezarda bugünleriniz için çok ah vah çekeceksiniz ama o gün sizin hiç bir yardımcınız olmayacak.
    Allah kurumuş yüreklerinize insanlık nasip etsin.

8. Milletin duygularıyla oynuyorsunuz.
    Ana avrat sövüyorlar size her yerde.
    Memnunsanız sıkıntı yok.
    Biz zaten bekliyoruz.
    Paranın k.pekleri..!

Sayfa 442/518 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz