Sayfa 99/518 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 785 - 792 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Yatırımcılar bir araya gelip Kemal Zorlu’nun yönetimden azli. İçin dava açalım

İlk olarak şahsi borcum dedi şirkete haciz geldi ikinci olarak ise davayı kaybetti şimdi şirketten tahsilini yapıyor yatırımcı ondan net bir açıklama bekliyor daha basmane çukurunu ne olduğu bile belli değil

Bu şirketin yaptığı Kar yıllarca nereye harcandı

Ben bir avukatla görüştüm bana yönetimden ayrılmasını isteyin demişti

Şimdide durum ortada

2.  Alıntı Originally Posted by Melasis61 Yazıyı Oku
    Yatırımcılar bir araya gelip Kemal Zorlu’nun yönetimden azli. İçin dava açalım

İlk olarak şahsi borcum dedi şirkete haciz geldi ikinci olarak ise davayı kaybetti şimdi şirketten tahsilini yapıyor yatırımcı ondan net bir açıklama bekliyor daha basmane çukurunu ne olduğu bile belli değil

Bu şirketin yaptığı Kar yıllarca nereye harcandı

Ben bir avukatla görüştüm bana yönetimden ayrılmasını isteyin demişti

Şimdide durum ortada
    Toplasan toplasan %5 falan bulunur anca yatırımcı,o da bir halta yaramaz.İmtiyazlı pay yok halbuki ama çok zor ihtimal toplanabilmek.

3. %5 in azlık hakları var, bilançonun, mali tabloların ibrasını bile engeller, istese iflas davası açar. Bu adam bu kafayla gidecekse birlik olalım ben varım.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. EGYO da o kadar birlik beraberlik (vekaletler verildi)sonuç ne oldu? KOSKOCA SIFIR …kimsenin moralini bozmak istemem. Minareyi çalan kılıfını uydurur misali.

Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    %5 in azlık hakları var, bilançonun, mali tabloların ibrasını bile engeller, istese iflas davası açar. Bu adam bu kafayla gidecekse birlik olalım ben varım.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yarın, geride kalan hayatımızın ilk günüdür.
    https://youtu.be/fSYa4PZh5rU

5. Proje diyoruz da nedir bu proje...
    şirket ile ilgili beklentidir. Hissenin yükselmesini gerektiren durumdur.
    patronun bedelli öncesi veya mal satmak için hisseyi yukarı çektirmesi bir projedir.
    Bedelsiz açıklanması öncesi lotların toplanması bir projedir. alınır bunu bir usta yazmış bugün

6. Tüm mecralar yangın yerine dönmüş. O kadar panik olacak bir durum yok. Bu pez...gin değerleme yapmayacağını, yapsa bile bir şekilde fiyatlamamanın yolunu bulacağını bilyorduk. Ben hiç şaşırmadım. Hisseleri satıp satıp, üstüne de değerleme mi yapacaktı? XXX lira defter değeri olan hisseleri 2X ortalamadan sattım, alan hayrını görsün mü diyecekti? Kemal malının değerini bizim kadar bilmiyor mu? Vergi dairesine yolladığı konsolide olmayan bilançodan gelecek konsolide de numaralar yapılacağını biliyorduk, bu da süpriz değil. Bunu da fiyatladı bence. Mazhara borç, alınan paranın faizi, ege yıldızın ayırdığı karşılık derken öz sermaye bırakın artmayı azaldı.. Bunlar da süpriz değil. Mahkemeyi de fiyatladı zaten. Borcu Kemal'in ödemeyeceğini de biliyoruz. Ne yapıp edip yatırımcıya kitleyecek, kitiliyor da.

Borç fabrika alımından oluştu. O fabrikanın sadece arazisinin 500M üstünde olduğunu biliyoruz. Tapu eplasta , yani oluşan borcun misliyle karşılığı var. Tahsisli yapılınca mazhar borcu ve oluşan faiz de olmayacak. Tahsisli olursa ki olması lazım; SPK nın son verdiği onaylarda koyduğu şartlar ortada. SPK Eplas'a ayrıcalık yapmazsa ki; eğer böyle bir şey yaparsa hepsinden davacı oluruz, g..tleri yemez; bu namussuzlar kağıdı aşağı bassa bile tahsisli fiyatını değiştiremeyecek.

Şirketin satılan malı var mı? yok, gerçek değerleme yapılsa ederinin XM olduğunu biliyoruz.
    değerleme yapmamış olsa bile elindekilerin değeri artıyor mu? evet
    Satış rakamları , bürüt kar rakamları artmış, faliyeitnde sıkıntı yok.

Bu adamın hırsız ve dolandırıcı olduğunu, yatırımcıyı zerre umursamadığını, kağıdı istediği zaman, tefecilerle birlikte götüreceğini zaten biliyoruz. Yasaların boşluğunu ve kurumların umarsamazlığını kullanıp bir cebinden diğerine para taşıyor. eğer iş adamlığından, patronluktan anladığı buysa devam etsin. Bu kadar üzülecek bir durum yok. Aralık ayında malı sattıysa sattığı tefeciler de zararda, onlara kazandırmazsa alnının orasından vururlar, herkes kurtulur...

Polyannacılık yapmıyorum. Bu yazdıklarım sadece durum tespiti. Değerlemenin hayal kırıklığı dışında bilançoda beklenmeyen ne var ? Bilmediğimiz, yeni çıkan hangi borç kalemi var ? Bilançoyu 2 kez okudum. Klasik Kemal bilançosu. O hisseleri geri almadan bu kağıdı yürütmez, yürütene de izin vermez. eplas'ın değeri belli. Alan 11 Mart için almadı.

Patron un yatırımcıyı hiç ama hiç umursamadığı bir kez daha ortaya çıktı.
    Verilen bilgiler açıklamalar hep belirsizliğin devamı üzerine oldu
    Değerleme konusu bile net değildi. yurtiçi yurtdışı veya bağlı ortaklık iştirak ana ortaklık neleri değerleyeceği bile belli değildi.
    Bize örtünün altından gösterdi hep. Biz örtüyü gördük sadece, altındakini ise hep tahmin etmeye çalıştık.
    Böyle yapmak KZ nun işine geliyordu.
    Duruma göre pozisyon alacaktı

Eğer KZ tahsisli ile hisselerini geri almış olsa idi eminim bugün çok farklı bir tablo olabilirdi.

Bundan sonra neler olacak?
    Yorum yapabilmek için öncelikle tahsisli hakkında SPK kararını görmemiz gerekecek.
    Beklemekten başka ne yapılabilir ki?

8. EPLAS - Egeplast

Tahsisli sermaye artırımı ve buna bağlı olarak holdinge olan borç kapanmadan, önümüzdeki bilançolarda kar gelme ihtimali yok. Hatta zarar daha da artacaktır.
    Bu tamamlandıktan sonra gündem Binbir Gıda firmasına olan borç olacaktır.
    Gerekçeli karar açıklandıktan sonra bir üst mahkemeye başvuru yapılacağı kesin gibi duruyor. Bundan sonra bu mahkeme kararını ve olası gelişmeleri takip ediyor olacağız.
    Her ne kadar karşı firma ile anlaşmak için görüşmeler devam ediyor denilse de böyle bir görüşmenin yapılma ihtimalini çok zayıf görüyorum.
    31.12.2021 tarihi itibariyle 179 milyon TL borç rakamı hesaplanmış. Borcun dolar cinsinden olduğu (12.000.000 USD) göz önüne alındığında, dolar kurunun artması zamanın ilerlemesi ile birlikte uygulanacak faiz, borcun sürekli artmasına sebep olacaktır.
    Tahsisli sermaye artırımından sonra, birkaç güzel haber pompalayıp, hisse fiyatının yükseltilmesi, sonrasında sahip olunan holding hisselerinin borsada satışı yolu ile borcun ödenmesi gündeme gelebilir.
    Dolayısıyla tahsisli sermaye artırımı ne kadar düşük fiyattan yapılırsa, o kadar çok hisse holdinge geçecektir.
    Tahsisli sermaye artırımından sonra hisse fiyatını ne kadar çok yukarı çekebilirlerse o kadar az hisse satarak borçtan kurtulabilecektir.
    Dolayısıyla, tahsisli sermaye artırımına kadar hisse fiyatının baskı altında kalmaya devam edeceğini, tahsisliden sonra ise yönün yukarı olacağını öngörüyorum.
    Tabi, kimsenin beklemediği yeni süprizler gelmezse.

Sayfa 99/518 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •