Sayfa 6/518 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 41 - 48 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. 30 12 2021 KAPANIŞ

İŞLEM HACİMLERİ

EPLAS: 4.248.405

MAZHAR: 463.044

2. Çok enteresan SPK bu ülkede iş yapıyormuş meğer

https://www.borsagundem.com/haber/sp...-verdi/1630550

SPK'nın, izinsiz foreks işlemi yaptığı tespit edilen 54 internet sitesi hakkında erişim engeli kararı aldığı duyuruldu
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) internet üzerinden izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren internet siteleriyle mücadelesi sürüyor.

SPK, yürütülen incelemeler sonucunda izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren 54 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Kurul'un açıklamasında "Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen ve adresleri verilen internet sitelerine erişimin engellenmesi için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99’uncu maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

3. SPK durmuyordu

https://www.borsagundem.com/haber/sp...cezasi/1630553

SPK, Serve Film Prodüksiyon'a üç ayrı nedenden ötürü toplamda 145 bin 152 lira para cezası kesti Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yürütülen incelemeler sonucunda Serve Film Prodüksiyon Eğlence'ye (#SERVE) üç ayrı sebepten ötürü idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Ceza kararıyla ilgili SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Serve, ticaret unvanına ilişkin esas sözleşme değişikliğinin Ticaret Bakanlığı tarafından olumsuz karşılandığı hususunun kamuya duyurulmaması sebebiyle 51 bin 236 lira, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan 4 Mayıs 2020 tarihli özel durum açıklamasının yanlış ve yanıltıcı olması nedeniyle 46 bin 958 lira, SPK'nın 11 Haziran 2020 tarih ve 35/720 sayılı kararının yerine getirilmemesi sebebiyle de 46 bin 958 lira olmak üzere toplamda 145 bin 152 lira idari para cezası ödeyecek.

Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Bugün Alkim kağıt maddi duran varlık satışı yaptı. "İhtiyaç fazlası gayrimenkul olup, faaliyetlerimize etkisi yoktur." adı altında.

Ne kadar güzel bir şey

Boş boş duruyordu. Satalım işletme sermayesinde kullanırız.

SON KEZ POLYANACILIK yapayım. Kemal zorlu yeniden değerlemeleri kafalarda soru işareti bırakmadan yaptı diyelim

Ya sonra ....

TAMAMEN SALLIYORUM 1 milyara çıksın öz kaynaklar

1 milyar öz kaynaklar öz kaynakla 50 milyon net kar mı üretecek egeplast...

Adama gülerler o parayı faize koysan net karından daha çok para kaznırsın diye.

Demem o ki ;

Yeniden değerlemeler kafalarda soru işareti bırakılmayacak şekilde yapılsa bile

Atıl duran bütün taşınmazlar satılıp. Gerek işletme sermayesi gerek yeni ürün gammı gerek katma değer üreten başka işlerde kullanılması gerekiyor
    Tamamen farazi olarak yazıyorum;

Şirketin yurtdışında atıyorum değerlemeden sonra anlaşıldı ki şirketin yurtdışında 500 milyon TL lik mal varlığı var ve bu varlığın şirkete hiç bir katkısı da yok. Bunu biliyoruz. Yıllardır yok yani.

Peki patron değerlemeden sonra SPK ya yeniden yüksek bedelli sermaye artırım talebi ile başvurursa neler olabilir.?
    -Yatırımcılar isyan ederler; Sen şirketin varlıklarını yurtdışına kaçırmışsın ve şirket faaliyeti ile ilgili hiç bir amacın yok. Tahmin ediyorum SPK bedelli talebini yine onaylamaz.
    Hatta yatırımcılar dava bile açabilirler. Olur ya SPK bedelli talebini onaylarsa SPK aleyhine idare mahkemesine işlemin iptali için dava açabilirler. Ayrıca Şirket yöneticileri hakkında da şirket varlıklarının yurtdışına kaçırılmış sayılması hakkında dava açabilirler.

Bunu halka açık bir şirket değil de 2 kişi ortak olduğunuz ve sizin azınlık hissesi sahibi şirkettinizde yapıldığını düşünün. Almanyada şirketin parası ile arsa alınmış. Hakim ortak size arsayı göstermiyor bile. Üstüne üstlük sizden yeniden sermaye koymanızı talep ediyor. Ne yaparsınız? Yani bu durumun da EPLAS dan pek farkı yok aslında. Sadece halka açık olması dışında.

Şöyle hayal kuralım. Hoşumuza gitmeyen bir karar alındı. Burada 20 kişi ortaklaşa sağlam bir avukat tutup sürece en azından müdahale edilemez mi? Örneğin diyorum yani.

Ben forumlarda buna benzer çok ağlama gördüm ama buna benzer tepki koyalım denildiğinde herkes sus pus oluyor hemen. Mesela burada 20 yıldır tutunan bir çok arkadaş olduğunu biliyoruz.
    Benden size tavsiye bu değerleme süreci sonunda da abuk subukluklar devam ederse dediklerimi düşünün derim

5. SPK kendini aşmış durumda

https://www.borsagundem.com/haber/sp...-kesti/1630554

SPK, Mavi Safir Mimarlık'a 586 bin 969 lira para cezası kesilmesini kararlaştırdı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kurul tarafından Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) uyarınca yürütülen denetim sürecinde talep edilen bilgi ve belgelerin bir kısmının Kurul'a hiç veya istenen şekliyle verilmemesi gerekçesiyle Mavi Safir Mimarlık Müh. Yapı İnş. Tic. Ltd. Şti. unvanlı şirkete para cezası uygulanacağını duyurdu.

SPK haftalık bültende yer alan bilgilere göre şirket, kanuna aykırı işlemlerinden ötürü 586 bin 969 lira idari para cezası ödeyecek.

6. SPK neler yapıyor böyle

SPK, yapılan değerlendirmeler sonucunda Osmanlı Yatırım'a 1 milyon 336 bin 969 lira para cezası kesti

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Osmanlı Yatırım Menkul Değerler (#OSMEN) hakkında yürütülen incelemeler neticesinde şirkete 1,3 milyon liradan fazla idari para cezası kesildiğini duyurdu.

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Osmanlı Yatırım, şirketin sistemindeki sorun nedeniyle müşterilerin hesaplarına ilişkin kar ve zarar durumlarını doğru olarak takip edemediği ve risk kontrollerini yapamadığı gerekçesiyle 750 bin lira, sistemdeki sorun nedeniyle müşterilerin emirlerinin Borsa İstanbul'a geç iletilmesi sebebiyle de 586 bin 969 lira olmak üzere toplamda 1 milyon 336 bin 969 lira para cezası ödeyecek.

7. Herhalde sıradaki haber bizim şirketle ilgili olacak

https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=65

8.  Alıntı Originally Posted by kızıl ejder Yazıyı Oku
    Herhalde sıradaki haber bizim şirketle ilgili olacak

https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=65
    Sn Kızılejder olay tamamen hırsızın ipleri nerede kimin elinde olduğuna bağlı,
    Ceza alanlar acaba kimin hı…. Sızı?
    Bizim kağıttakiler kimin hı …. Sız ?

Olay net
    Minareyi çalarken hocaya haber verirsen bavışşşşş yaparsan tüm minareler senindir
    Bilmem anlatabildim mi?
    Gizli özne Hoca

Sayfa 6/518 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •