Sayfa 21/518 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 161 - 168 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. eski 1998 yılında KAP a gönderilen bir yazı.
    EPLASa biçilmiş olan değerde görülmektedir

TARİH :12/03/1998 HABER: EPLAS MZHLD Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin 12.03.1998 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. 1) Genel Merkezi Helsinki Finlandiya'da bulunan Uponor firması şirketimiz Ege Plast'tan hisse almak istemektedir. 2) Uponor hakkında kısa bilgi: Uponor'un büyük bölümü Avrupa'da olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde toplam 21 adet plastik boru ve fitting üretim tesisleri bulunmaktadır. Plastik boru ve fitting üretim ve satışında Avrupanın en büyük 2 firmasından birisi olan Uponor çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle poliolefin grubu boru/fitting sistemlerinde çok gelişmiş teknolojilere haizdir. Ege Plast, Uponor doğal gaz fittinglerinin 1995 yılından bu yana tek yetkili Türkiye acentasıdır. 3)Şirketimiz Ege Plast, Uponor'un hisse alma talebini olumlu karşılamış ve bu yönde Ege Plast ile Uponor arasında yapılan görüşmeler sonucu temel hususlarda ön mutabakata varılmıştır. 4) Ön mutabakata varılan hususlar: a)İlk planda Ege Plast'dan Uponor'a % 15 hisse verilecektir. b) Bu transaksiyon için Ege Plast şirketinin baz değeri 50 milyon $ olarak tespit edilmiştir. Bu baz değer % 15'e kadar olan hisse satışları için geçerlidir. c) Ege Plast şirket değerinin hesabında aşağıdaki faktörler esas alınmıştır. -Yıllık ciro, -Geçmiş yıl karları, - Son 2 yılda yapılan kapasite artırma, modernizasyon ve yeni ürün yatırımları, - Sabit kıymetler, - Hareketli aktifler, - İsim hakkı, - Pazar payı,
    Şirket değerinin tespitinde, danışman/aracı kurum değerlendirmesine gerek olmamıştır. d) % 15 hisse satışında, kaynak şu şekilde düşünülmektedir: Mazhar Zorlu Holding A.Ş. : % 5, Mazhar Zorlu : % 4, Ayhan Serferez Zorlu : % 4, Kemal Zorlu : % 1, Nafiz Zorlu : % 1Toplam : %15 e) Heriki firma kendi bünyelerinde çalışma grupları kuracak ve 30.03.1998 tarihinden başlamak üzere 1 hafta süreyle Türkiye'de görüşmeler yapacaktır. Yapılacak toplantılarda esas olarak 2 ana husus görüşülecektir. (1) Hisse satışı ile ilgili detayların incelenmesi, müzakere ve neticelendirilmesi: Bu kapsamda; mali tabloların incelenmesi, fabrikalar ile sabit kıymetlerin yerinde görülmesi, değer tespiti, azınlık hisselerinin yönetimde temsil edilişşekli v.s. de yer alacaktır. (2) Ege Plast bünyesinde gelecek 3 yıl içinde düşünülen yeni ve teknolojik yatırımların bir iş planı çerçevesinde tartışılıp belirlenmesi: Bu kapsamda düşünülen yatırımlar özetle şu şekildedir; Elektrofüzyon fitting üretimi (Elektrofüzyon fittingler, doğal gaz ve su servislerinde bağlantı elemanı/ek parça olarak kullanılmakta olup, Türk piyasasında ihtiyaç halen ithalat ile karşılanmaktadır. Bu yatırım ithalatı ikame edecektir.) MOPVC boru üretimi (yeni bir teknoloji olup bu yatırımla büyük çaplı konvansiyonel pvc borular ikame edilecektir.) Yeni PO teknolojileri (poliolefin/PO boru sahasında çeşitli çaplarda boru ve fitting üretimine yönelik yeni teknolojiler) f) Uponor'a % 15 hisse verilmesi Ege Plast yönetim kurulu tarafındanda benimsenmişve bu yönde görüşme ve müzakereler için Ege Plast yönetiminin yetkili kılınmasına ilişkin 4 sayı ve 12.03.1998 tarihli yönetim kurulu kararı alınmıştır.â€

2.  Alıntı Originally Posted by Plas Yazıyı Oku
    KZ nin ND den aldığı şahsi borcu olan 12 Milyon Dolar tahminimce EPLAS hisselerinin toplanmasında ve tahtanın baskılanmasında kullanıldı. Kullanılmaya da devam ediliyor. İspat edemem, Sadece tahminimdir. YTD
    O parayı aldıktan sonra köprünün altından çok sular aktı, toplama baskılama işleri yeni olay, o paraya gelince zamanında bir yerlerde kullanıldı, verilen Çek Kemal zorlu kişisel çekidir, zerre kadar şirketi bağlayan bir durum yoktur , o yapılan operasyon danışıklı bir olaymıydı bilmem, sonuçlarını herkes biliyor hiç masumane durmuyor.
    Zaten mahkeme ND şirketine dediki herhangi bir hipotek koyamazsın fiziken malzeme alamazsın vs vs. Bunun akabinde şirket kendi zararları için yatırımcılarda bu durumdan kaynaklı hisse düşüş kayıpları için ND şirketine dava açtı öyle böyle bir tazminat değil,
    Şimdi gelelim ND şunu diyor ben ettim sen etme usülünce anlaşalım bu davadan şirket adına en ufak bir negatif durum oluşacağını sanmıyorum.

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Fabrikamız oluyor dostlar
    Almanlar Türkiye'de fabrika alırken patronumuz Almanya da fabrika kurmuş
    Gerçekten çok güzel bir hareket sayın patronum
    Ytd

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Amaçlarına hizmet etmeyecekse neden gelsin?

Amaçlarına hizmet edecekse neden olmasın?

Yani ne zaman gelmesini istiyorlarsa o zaman gelir.

Benim tahminim, sürenin son günü gece yarısı gelecek finansal raporda görebileceğiz.
    Yani üç vakte kadar kesin gelecek
    Az daha bekleriz.
    Ytd

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Hakkını yemeyelim yıl sonuna kadar gelecek demedi
    Bilanço da gelecek dedi
    onun da gelme tarihi mart ayı

Şirketimizin 16.12.2021 tarihinde yapmış olduğu Yönetim Kurulu toplantısında; Yurtiçi ve Yurtdışında sahip olduğu arazi ve fabrika mülklerine ilişkin olarak yeniden değerleme çalışmalarının başlatılmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiş olup, bu kapsamdaki sözleşmeler Şirketimiz ile Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. arasında hazırlanarak tamamlanmıştır. Söz konusu değerlemeler, 31.12.2021 tarihli Bağımsız Denetimden geçmiş Konsolide Finansal Rapor ve Dipnotlarında yer alacaktır.
    Saygılarımızla
    Gelsin de üç ay sonra gelsin
    Hem cezadann çıkarız
    İyi olur

6.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir bilgi olsun diye paylaşıyorum
    yazdıklarım kesin sonuç değildir
    yurt dışı yeniden değerleme ile ilgili

Almanya'da bulunan Tempoplast GmbH 1999 da 6.000.000 DEM (mark) sermaye ile kurulmuştu.
    daha sonra mark
    1 Ocak 1999 tarihinde Euro (EUR) ile değiştirildi. Bir EUR 1,95583 DEM eşdeğerdir.
    6.000.000DEM / 1,955 = 3.067.751EURO bugün euro olarak.
    Bugün TL olarak 3.067.751 x 15,65 = 48.000.000 TL yapıyor.

not: bu değer 1999 da ki kurun bugünkü değeridir.
    aradan geçen 23 yıl zarfında mülkün zaman içerisinde ki değişimi
    ne olur onu da yeniden değerlemede göreceğiz
    Sayın kose

1998 yılında tempo plast GMBH den 301 milyar lira faiz ve temettü beyanı var

ve yine yanlış anlamadıysam ;

Almanya/Salzgitter’de 6.000.000,-DEM sermaye ile kurulu olup % 33.2 oranında iştirakim olan
    Tempoplast GmbH mülkiyetindeki fabrika binası adı geçen ülkede yaptırılan ekspertiz sonucu
    belirlenen 5.750.000,-DEM değerle satın alınmış olup satınalma bedeli Şirketimizin Tempoplast
    GmbH’dan mevcut alacağından mahsup edilecektir.”

5.750.000 marka fabrika binası satın alınmış. Yada ben mi yanlış anladım ??

7.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Sayın kose

1998 yılında tempo plast GMBH den 301 milyar lira faiz ve temettü beyanı var

ve yine yanlış anlamadıysam ;

Almanya/Salzgitter’de 6.000.000,-DEM sermaye ile kurulu olup % 33.2 oranında iştirakim olan
    Tempoplast GmbH mülkiyetindeki fabrika binası adı geçen ülkede yaptırılan ekspertiz sonucu
    belirlenen 5.750.000,-DEM değerle satın alınmış olup satınalma bedeli Şirketimizin Tempoplast
    GmbH’dan mevcut alacağından mahsup edilecektir.”

5.750.000 marka fabrika binası satın alınmış. Yada ben mi yanlış anladım ??
    Egeplast Ege Plastik Ticaret Ve Sanayi A.s.`nin 08.12.1999 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
    Bigpara Haber08 Aralık 1999 - 00:00:00
    "Konu: Sermaye Piyasasi Kurulu`nun Seri:VIII, No:20 sayili Tebligi uyarinca yapilan aciklamadir.
    Yonetim kurulumuzun 08.12.1999 tarihli toplantisinda;
    Erzwasche 44, 38229 Salgitter/Almanya`da 6.000.000,-DM sermaye ile kurulu olup sirketimizin %33.2 pay ile istiraki olan (istirak tutari 1.990.000,-DM) Tempoplast GmbH mulkiyetindeki Gebhardshagen 2356 No. ile kayitli (Ada No:3 parsel No:251) arsa ve uzerinde mevcut binasinin Almanya`da yerlesik yetkili ekspertiz kuruluslarindan birinin tespit edecegi degerin ve bilahare olusacak odeme kosullarinin uygun gorulmesi halinde satin alinmasina karar verilmistir.
    Konuya iliskin gelismeler hakkinda gerekli tum aciklamalar usulune uygun olarak ayrica yapilacaktir." (IMKB BULTEN)

8.  Alıntı Originally Posted by Maximum26 Yazıyı Oku
    Egeplast Ege Plastik Ticaret Ve Sanayi A.s.`nin 08.12.1999 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
    Bigpara Haber08 Aralık 1999 - 00:00:00
    "Konu: Sermaye Piyasasi Kurulu`nun Seri:VIII, No:20 sayili Tebligi uyarinca yapilan aciklamadir.
    Yonetim kurulumuzun 08.12.1999 tarihli toplantisinda;
    Erzwasche 44, 38229 Salgitter/Almanya`da 6.000.000,-DM sermaye ile kurulu olup sirketimizin %33.2 pay ile istiraki olan (istirak tutari 1.990.000,-DM) Tempoplast GmbH mulkiyetindeki Gebhardshagen 2356 No. ile kayitli (Ada No:3 parsel No:251) arsa ve uzerinde mevcut binasinin Almanya`da yerlesik yetkili ekspertiz kuruluslarindan birinin tespit edecegi degerin ve bilahare olusacak odeme kosullarinin uygun gorulmesi halinde satin alinmasina karar verilmistir.
    Konuya iliskin gelismeler hakkinda gerekli tum aciklamalar usulune uygun olarak ayrica yapilacaktir." (IMKB BULTEN)
    Sayın maksimum gönderdiğiniz metin 08.12.1999 tarihli

20.12.1999 tarihli imkb bülteninde 5.750.000 marka alındığından bahsediyor

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 21/518 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •