Sayfa 55/518 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 433 - 440 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Büyük pencereden bakmak lazım.

31.12.2019 tarihli finansal raporlarda holding (MZHLD) Eplas’ın % 47,63’üne sahipti. O tarihte sahip olduğu toplam lot sayısı 9.525.070 idi.

Yine 31.12.2019 tarihi itibariyle fabrika binası, Vakıfbank mülkiyetindeydi. İlerleyen zamanda Vakıfbank, fabrika binasını açık artırma ile satışa çıkardı.

Fabrika binasını geri almak için fon yaratmak gerekiyordu. Mzhld, sahibi olduğu Eplas hisselerinin bir bölümünü satarak fon yarattı.

Eplas’a borç olarak verdi ve fabrika binası, ihale sonucunda Eplas mülkiyetine geçti.

Eplas, holdinge borçlandı. Aynı zamanda holdingin sahip olduğu Eplas hisse sayısı ve oranı azaldı.

Bu tahsisli sermaye artışını bir nevi mahsuplaşma veya muhasebe kayıtların düzeltmesi olarak düşünebiliriz.

Tahsisli sermaye artışından sonra Eplas borcundan kurtulacak. Mzhld ise öncesinde sattığı hisselere kavuşacak.

Günün sonunda şuna bakmak lazım. Holding, Eplasın % 47,63’üne sahipti. Şimdi yüzde kaçına sahip. Hisse oranını artırdı mı azalttı mı?

Sonuç ne olursa olsun her iki hisse de bu işten kazançlı çıkar. Neden derseniz. Ortada geri alınan bir fabrika binası var. Fabrika binasını geri alamasaydık, başka birileri almış olsaydı burada çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Büyük pencereden bakmak lazım.

31.12.2019 tarihli finansal raporlarda holding (MZHLD) Eplas’ın % 47,63’üne sahipti. O tarihte sahip olduğu toplam lot sayısı 9.525.070 idi.

Yine 31.12.2019 tarihi itibariyle fabrika binası, Vakıfbank mülkiyetindeydi. İlerleyen zamanda Vakıfbank, fabrika binasını açık artırma ile satışa çıkardı.

Fabrika binasını geri almak için fon yaratmak gerekiyordu. Mzhld, sahibi olduğu Eplas hisselerinin bir bölümünü satarak fon yarattı.

Eplas’a borç olarak verdi ve fabrika binası, ihale sonucunda Eplas mülkiyetine geçti.

Eplas, holdinge borçlandı. Aynı zamanda holdingin sahip olduğu Eplas hisse sayısı ve oranı azaldı.

Bu tahsisli sermaye artışını bir nevi mahsuplaşma veya muhasebe kayıtların düzeltmesi olarak düşünebiliriz.

Tahsisli sermaye artışından sonra Eplas borcundan kurtulacak. Mzhld ise öncesinde sattığı hisselere kavuşacak.

Günün sonunda şuna bakmak lazım. Holding, Eplasın % 47,63’üne sahipti. Şimdi yüzde kaçına sahip. Hisse oranını artırdı mı azalttı mı?

Sonuç ne olursa olsun her iki hisse de bu işten kazançlı çıkar. Neden derseniz. Ortada geri alınan bir fabrika binası var. Fabrika binasını geri alamasaydık, başka birileri almış olsaydı burada çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.
    Bütün bunlara girmeden yurtdışı varlıkları satıp fon yaratmamasının sebebi nedir?
    Sadece Almanyadaki varlık 10 milyon euro ya satılsa bunlara hiç gerek kalır mıydı?
    Daha Romanyadaki varlıklar konusuna girmiyorum.
    Bu varlıklar zamanında şirketin kaynakları ile alınmadı mı?

Bu atıl varlıkların şu an bir şirkete katkısı var mı?

Peki bu süreçte borsadaki yatırımcılara yapılan eziyeti nereye koyacağız. Ben büyük pencereden bakınca acı gözyaşı görüyorum. Küçük yatırımcıların ahını duyuyorum. Başka da bir şey görmüyorum.

3. Sayın yatayseyir ve sayin maximum26

Şirketin yaptığı başvuru Spk ya yapılan başvurudur.

Sizin attığınız yazıdan da anlaşılacağı üzre toptan alım satim için başvuru makamı Borsa İstanbul dur.

Onay sonrası hangi tarihte Borsa İstanbula başvuru yapılırsa o tarih baz alınır.

Bu konuyu kapatalım dostlar.

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

4. Aynı anda BİST'e de başvurmuş olamazlar mı?

Karşımızda şark kurnazı var.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Sayın yatayseyir ve sayin maximum26

Şirketin yaptığı başvuru Spk ya yapılan başvurudur.

Sizin attığınız yazıdan da anlaşılacağı üzre toptan alım satim için başvuru makamı Borsa İstanbul dur.

Onay sonrası hangi tarihte Borsa İstanbula başvuru yapılırsa o tarih baz alınır.

Bu konuyu kapatalım dostlar.

zaten alım satım fiyatı belirleme işi; borsa istanbul toptan satışlar vs vs 7.1 madde falan diyor...
    e tabi ki başvuru biste olacak...spk ön onay mercii gibi kalıyor...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

6.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Aynı anda BİST'e de başvurmuş olamazlar mı?

Karşımızda şark kurnazı var.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    imkan olsaydi yaparlardı

Spk onayı alındıktan sonra önşart olan onay formu ile Borsa İstanbul a ve Mkk ya başvuru yapılıyor.

Guler holding ve RTA tahsislisinde bizzat sürecin içindeydim.
    24.09 da ki Kap bilgilerinden bakabilirsiniz

Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7. degerleme onadan önce mi olur onadna sonra mı sanki onaydan sopnra segerleme olacak gibi arsaların fabrikaların

8. Sn.zor evet sizin dediğiniz doğru. Spk onay verirse, biste başvuru yapıldıktan sonra fiyat belirlenecek.
    Benzer durum brmen şirketinde yaşanmış. Brmen'de tahsislide nakit girişi yok, borca karşılık hisse takası şeklinde,eplasta olduğu gibi..

Birlik mensucat örnek tahsisli süreci link..

http://www.birlikmensucat.com.tr/yat...rmaye-artirimi

Sayfa 55/518 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •