Sayfa 171/518 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    İHLAS lar bile kar açıkladı
    Az sabır . 6 aylık bilançoda kar açıklanır.
    Tabi farklı gider kalemlerinden bu kar epey tırpanlanır o ayrı.

2. 3 aylık faaliyet raporunda dün yapılan toplantının sonucunun olması enteresan.
    bence bu toplantı çok daha önceden yapılmıştır.

"f) Şirket, 10.05.2022 tarihli toplantısında, ortağı Mazhar Zorlu Holding A.Ş.'nin Borsa'da işlem görmeyen statüdeki 2.750.000 TL nominal değerli paylarının, Aracı Kurumu A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından açılan yatırım hesabı vasıtasıyla Borsada İşlem gören tipe dönüşümü ve piyasa aracılığıyla satılması istemi kararına istinaden, Merkezi Kaydi Sistemde gerekli yetkinin verilerek kıymet transferi işleminin yapılmasına karar vermiş olup, söz konusu karar Kap'ta açıklamıştır."

3.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    3 aylık faaliyet raporunda dün yapılan toplantının sonucunun olması enteresan.
    bence bu toplantı çok daha önceden yapılmıştır.

"f) Şirket, 10.05.2022 tarihli toplantısında, ortağı Mazhar Zorlu Holding A.Ş.'nin Borsa'da işlem görmeyen statüdeki 2.750.000 TL nominal değerli paylarının, Aracı Kurumu A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından açılan yatırım hesabı vasıtasıyla Borsada İşlem gören tipe dönüşümü ve piyasa aracılığıyla satılması istemi kararına istinaden, Merkezi Kaydi Sistemde gerekli yetkinin verilerek kıymet transferi işleminin yapılmasına karar vermiş olup, söz konusu karar Kap'ta açıklamıştır."
    Dikkat ederseniz “RAPORLAMA DÖNEMİNDEN SONRAKİ OLAYLAR”
    bölümüne yazmışlar.

4. DİP NOTLARDAN

"Grup, aktifinde yer alan yurt içi ve yurt dışı taşınmazların değerlemeleri yapılmıştır. Bu değerleme raporları sonrasında Egeplast A.Ş. ve Ege Yıldız A.Ş. taşınmazlarında kayıtlı değerlerine göre 134.000.000 TL'lik değer artışı tespit edilmiştir. Ayrılan karşılık tutarlarına ilişkin oluşan yükümlülüğün mevcut taşınmazların satışıyoluyla ve/veya haricen bankalardaki kredi limitlerinden finansmanı şeklinde karşılanması mümkündür.
    Ayrıca ilişkili şirketlerden Güçbirliği Tekstil A.Ş.'nin aktifinde yer alan taşınmazı değerleme çalışması rapor tarihi itibariyle devam etmekte olup, taşınmazı gerçeğe uygun değerinin ayrılan karşılığı karşılayabilecek düzeyde olduğu tahmin edilmektedir."

5. ALSANCAK TURİZM BORCU ÖDENMİŞ

https://resimyukle.io/r/RxQiPGmZpD

6. BİLANÇOYU komple inceledim
    çok fazla bir değişikler veya göze çarpan bir şey bulamadım

7. Şirketimizin yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında, 2022 hesap yıllarına ait finansal tabloların denetimi için, Sermaye
    Piyasası Mevzuatı ve Türk Ticaret Kanunu Mevzuatı hükümlerine uygun olarak ve Denetim Komitesi'nin de önerisi
    doğrultusunda, Eren Bağımsız Denetim A.Ş.'nin seçilmesine ve yapılacak ilk Genel Kurul'un onayına sunulmasına karar
    verilmiştir.

11.05.2022 ÖDA 2022/12

8. Bu bilancoda en kayda deger stoklarin binbir gidaya olan borc kismini karsilamasi...
    Toolamda 162 milyon tl lik bir stok olustu..
    Ayni zamanda mzhld ile yaoilan tahsisli sonrasi 2. Ceyrek bilancoda buyuk bir iyilesme olcak..yansiyan faizler silincek...yukumluluklerden buyuk bir kalem silincek...
    Bilancoda 107 milyon ertelenmis gelir var onunda aciklamasi alinan siparislerin 2. Ceyrekte teslimi ile bu gelirde satislara eklencek..onceki yillara istinaden artmis olan bir satis rasyosu var sirketin...
    Toplam varliklardaki artis pozitif...
    Istinaf mahkemesi sonrasi binbirgidaya olan yukumluluk netlesir...

Sayfa 171/518 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •