Sayfa 480/518 İlkİlk ... 380430470478479480481482490 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Var bir tanıdık çalışanlardan sordum 3 vardiya durmadan üretiyoruz diyor, kalıpları bilmiyor, ama yönetim binasında inşaat varmış binayı yeniliyorlarmış, bütün fabrikanın çatıları yenilenmiş sabırım ges e uygun hale getirilmiş. Genel kurulda dediler ki rekabetçi olabilmemiz için yeni kalıplar makinalara ihtiyacımız var, kardeşim yeni kalıplarla makinalarla sen rekabet edemezsin yığınla boru yapan firma var, sen arge yapıp sıradışı tekniğin bilinen yönteminin ötesinde bir şey geliştirirsin o zaman onu 10 TL ye maledip 100 TL ye satarsın, millet makinasını kalıbını yenilemiş bunlar daha şimdi onları yenilemek istiyor, sen önce bi 10 yıl ileriyi gör yatırımını ona göre yap, aen yeni makina alıp kalıp yaparken atı alan üsküdarı gecmiş olacak zaten, 9 aylık bilançoda da 1 gram arge harcaması yok, yani bu demek kendini geliştirmek yok, babadan kalanları modernize etmeye çalışıyorsun. Bak benden tavsiye satın herşeyi fabrikayı kiraya verin inan daha çok kar eder bu şirket, oyuncak ettiniz kendinize koca fabrikayı, idari kadroda ne kadar adam varsa çıkarın onlarıda oradan otursunlar evlerinde bundan 30 yıl evvelin teknolojisini modernize etme fikirleri bi gitsin şu fabrikadan, alın gençleri zehir gibi çalışsınlar nasıl daha iyisini yaparız diye kafa yorsunlar, beceremiyormusunuz gene çağırın beni o fabrikanın yıllık net kârı nasıl 300 milyonlu rakamlara çıkar göstereyim size, oyun oynuyorsunuz orada başka bir bok yaptığınız yok, ama unutmayın o fabrikanın büyük hissedarları burada, ufacık miktarda imtiyazlı hisseniz var diye sizin sanmayın o çiftliği, bir gün bir kanun değişir kapı önünde bulursunuz kendinizi. Bu arada çok para kazandık biz mazharda sanıyorsunuz ya evet kazandık şimdi eplas a sıkı sıkı sarıldık ondan da kazanıcaz, vaktimiz de paramızda bol, mazharda 10 yıldan fazla bekledik eplasta da 20 yıl bekleriz biz bıkmadan bekleriz, çünkü biz arsa aldık fabrika değil bir gün hepsi gün yüzüne çıkacak, en az 50 tane gayrimenkul ve buna ilaveten tire, almanya, romanya, basmane, haa birde enteresam bir şey var şu ares in arazisi kime ait bi onu bulamadık 900 dönüm müydü o, çeşme alaçatının dibinde, devlete devrolacaktı lafları dolaştı ama hiç bir yerde devroldu denen bir yazı göremedik, bizim para kazanmamız sizi rahatsız etti değil mi, ama bunu halka açılırken düşünecektiniz, kim açtı halka siz açtınız, biz para verdik siz basmaneye harcadınız, bizmi dedik paramızı oraya harca diye, gözünüz kalmasın biz hakkıyla kazanıyoruz, siz hakkınız olanı kazanmıyorsunuz bizim hakkımızdan çalıyorsunuz. Arkadaşlar hepiniz gibi bende doluyum biraz içimi boşaltayım dedim.
    arge konusunda çok doğru yazmışsınız , bugün firmanın başındaki ailenin 3. kuşak temsilcisi , firmanın kurucusu olan dedesi yaklaşık 50 sene önce kanalizasyon borusu , su borusu vs yaparak başlamıştı , babası 25 sene şirketi bakkal dükkanı gibi yönetip aynı işi devam ettirmişti , şimdi şirketi bu devraldı ve bir 25 senede bumu aynı işe devam edecek . Esiad a başkan olmuş ,esiad bugün egenin seçkin firmalarını üye olduğu bir oluşum , milyarlarca dolar iş hacmi , yüzbinden fazla isdihdam , içinde en büyük sanayi kuruluşları istatistiklerine girenler var , başkan olarak basına çıkıp yeşil dönüşüm ,sürdürülebilirlik , dijital dönüşüm , yatırımların önü açılsın vs konuşuyor , iyi güzelde sen kendi firmana çağ atlatmayacakmısın acaba ? babadan aldığın aynı düzeni devam ettirmek başarımıdır ?

Bu arada ares i yazmışsınız , eski patronun ustalık dönemi eserlerinden biridir alaçatının bile rüzgarını kurutmuştur ,eüaş tarafından işletme süresinden önce el konulmuştur

https://www.dunya.com/ekonomi/devlet...-haberi-419244

2.  Alıntı Originally Posted by şevkidede Yazıyı Oku
    ben yazdım kiralık ilanı gene geri geldi , ilginç
    Bunlar kiraya verir, parayı cebe indirir. Sonra orası boşmuş gibi de bu geliri göstermez. İlanı da yalandan tutarlar. Herşey beklenir bu yönetimden

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Degerli arkadaslar,
    Bu son cikan Kentsel Donusum ile ilgili Kanun'da rezerv alan tayini ile ilgili Cevre ve Sehircilik Bakanligi'na yetki veriliyor malum, simdi aklima gelen soru su: Bizim Basmane'nedeki meshur araziyi rezerv alan ilan edebilir mi Bakanlık?

4.  Alıntı Originally Posted by KAANKSK Yazıyı Oku
    Degerli arkadaslar,
    Bu son cikan Kentsel Donusum ile ilgili Kanun'da rezerv alan tayini ile ilgili Cevre ve Sehircilik Bakanligi'na yetki veriliyor malum, simdi aklima gelen soru su: Bizim Basmane'nedeki meshur araziyi rezerv alan ilan edebilir mi Bakanlık?
    malesef orası başka türlü olamayacak zaten , daha önce belediyenin tmsf ye basmanedeki payı karşılığında arsa veya ödeme teklif ettiğini ve konunun külliyeye iletildiğini okumuştuk , onay vermediklerine göre kafalarda başka plan var olabilir .

5. Ne rezerv alanı ? Kafa karıştırmak için mi yazıyorsunuz? Sadece temeline 10 milyon USD para gömülmüş, onbinlerce EGYO ortağını mağdur etmiş bir arsa. Açık arttırmayla parayla alınmış arsa. Üzerine inşaat yapılabiliyor sa zaten sahipleri yapar.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Neden kafa karistirmaya calisayim dostum, sadece aklima takilan bir hususu paylasmak istedim. Benim elimde de bu isin en fazla magdur edilmis tarafi olan Egyo hisseleri var, cozulmesini en basta ben isterim. Arsa sahiplerine bu isin yillardir yaptirilmadigini hepimiz gormuyor muyuz?

Bizimde elbet açar çiçeklerimiz

8. 6,66’da tutma çabası.

Şeytanın rakamı.

Sayfa 480/518 İlkİlk ... 380430470478479480481482490 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •