Sayfa 202/519 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 4147 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. patron, bundan sonra hisseleri 7 yaşındaki çocuğumdan almaya çalışırsın

2.  Alıntı Originally Posted by long-suffering Yazıyı Oku
    Sn.Ortak fiyatlar eşitlenirkende bır korelasyondan söz etmek zordu. Şöyle ki,korelasyon bir nedensellik anlamı taşımaz. İki hisse arasında bir ilişki oluşmasını birinin diğerine sebep veya sonuç olduğu anlamı çıkarmaya çalıştık. Beklenende o idi ilişkileri bunu düşündürüyor.Sebep sonuç ilişkisinden çoğu zaman korelasyon çıkar ancak başka faktörlerde etkili olabilir. Esprili bir şekilde denizde boğulma vakası ile dondurma tüketimi arasında bir bağlantı görülür ve bu konuda ileri tahminlerde hiç yanıltmaz. Ancak burada sebep bağı bu iki olaydan(hisseden) farklı gizli bir parametre bu sahte korelasyonu ortaya çıkarır. Bu da dondurma ve boğulmada gizli faktör hava sıcaklığı dır. Bizim sahte korelasyonda ise gizli parametre şirkettir(Kemal). Literatür bu sahte,yanıltıcı ve aldatıcı gibi isimlerle anılır.
    Eşitkende iki hisse arasında bir üçüncü vardı x kat ikende var . Bu kadar bilime boğmak yerine iki hisse fiyat ilişkisine asla bakmayın ayrı ayrı değerlendirin çünkü oluşan fiyatlar bir zaman serisidir bu veri setide oluşan/oluşturulan fiyatlardan gelmektedir. Her zaman bir bağlantı kurmak mümkün değildir desem tatmin edici olmayacaktı. Özetle korelasyona bakılacak şaşılacak bir durum yok. Yaklaşık on bir ay önce fiyatlar eşitlenirken tahtacı bizden mzhld hissesi mi istiyor diye sorduğumda haklı olarak koro halinde gerekçelerle eplas savunuldu. O zaman bu başa baş fiyatlarda götürmenin gösterdiği korelasyonun aldatıcı olduğunu görerek bunu yazmıştım. Görmeyende yoktu.
    Akıl eplasa geç diyordu. Desteği de kaplarla geliyordu. Gelinden noktada eplas her türlü numara çevrilecek hale geldi. Bu fiyatlar seyirci yaptı kadimini yenisini. Mzhld de ise olacaklar ve onun tahminleri her zaman olduğu gibi olmuşlara bakarak değil sanki olmamış şeylere bakarak yapmalıyız. O da sonuç vermeyebilir korkarım. Niye;Sonucu mzhld yatırımcıları yani kadim ky ler ve yeni pozisyon açanlar belirleyecek.Çoğunluğun davranışına bakarak senaryo yapacaklar.Son olarak takaslar, işlem hacimleri belki kap haberleri bize sahte korelasyonu gösterecek zayıf veriler olacak. İnanılmayacak süredir beklediğim hisselerimde yıllar sonra bu durumda bırakanlar böyle yazdıranlar utansın.Ne olur sorusuna cevabımız yok, geçmişe ait her veri var kullanamıyoruz kullandırmıyorlar. Türbün artık bana yakışmaz bünyem kaldırmaz.Bundan sonrası yatırım değil maymun edilmek.Bir tarafa koşacam tutarsa ne ala tutmazsa arkama da bakmam.
    Herşey gönlünüzce olsun.
    Allah razı olsun. Elinize sağlık. Çok güzel bir bakış açısı. Biz emektar ve yeni yatırımcılar artık gerçek değerlemeri hakediyor. Bu oyunlara son versinler artık. Fani dünyadan hepimiz hesap vereceğimiz sonsuzluğa gideceğiz.

3. Kemal zorluya sesleniyorum
    Onbeş ay önce 49 olan Eplası borsa iki katı artmışken 16 ya düşürdün
    Hala da hisse satıp baskı kurarak devam ediyorsun
    Yahu sana güvenip hisseni alan şirketine destek olan yatırımcılara karşı hiçmi vicdan azabı çekmiyorsun, sende hiçmi insaf yok, sayende yatırımcılar battı battı
    Sen hala hisse satıyorsun, yaptığın hiçbir iş anlaşmasını paylaşmıyorsun, benim borcum dediğin borcu şirketine yıkıyorsun,bilançoda zarar göstermek için rakamlara kırk takla attırıyorsun
    El insaf be kardeşim sende hiçmi Allah korkusu yok, aynanın karşısına geçip kendine bir bak ,bu dünya kime kalmış aldığın ahlar arşa vardı
    Sana kim akıl veriyorsa bilki yanlış yoldasın, garibanın ahı tutarda çarpılırsın
    Yazıklar olsun

4. Mzhol ..... iyi haber.... yukari ve mal cikma..
    Eplas.......kötü haber...baskilama ve mal toplama

Olabilir mi??

Mzholun ıvır zıvır istiraklerini de hesaba katarak
    Kabaca eplasin %33 i degerinde oldugunu düşünebiliriz...diger varliklarini eplasin %5 i kadar edecegini dikkate alarak...

Sermaye farklari dikkate alindiginda
    Eplasin sernayesi 2.5 kat daha fazla

Mzhol 800 milyon ediyorsa ...eplasin kabaca
    2.3 milyar etmesi lazim...

Ve pay basina 82 tl..

Nasrettin hocanin fikrasi bu..

Kedi bu ise et nerede..
    Yok eğer bu et ise kedi nerede??

İnek içti dağa kaçti yandı bitti kül oldu

5.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın ercanbay! Bir süredir görünmüyorsunuz? Sizin bu sayfalarda emeğiniz çok.Umarım MZHLD ' leriniz duruyordur.Duruyorsa gözünüz aydın.Selamlar........
    Merhaba

Değerli Kardeşim, içten olduğunu bildiğim temennin için çok teşekkürler. Senin de, bir çok arkadaşın da emeği var bu sayfada.

Tatildeyim. Yazılanları okuyorum da, telefonla bir şeyler yazmak zor oluyor.

Burada asla sattığımı yazmam dedim ama geçen sene mülk almak için bir miktar sattım. Mülkün getirisi çok yüksek olduğu için pişman etmedi.

Şu an itibarı ile de, diğer yatırımlarımı da eplasa dönüştürdüm. Kalan Mazharları bekleteceğim.

Bu alçak adamın, ne tür bir kalleşlik yapacağını bilemiyoruz.

Alçak ve kalleş dediğimde hırlayanların sesi soluğu çıkmıyor. Bazıları da kaçtılar. Uzun süre manipülasyon yaptıktan sonra buhar oldular.

Bu fanatik ve vefalı yatırımcıyı sırtından bıçakladılar.

Borsa bileşik endexi bile ikiye katlamış, bunlar halen ********lik peşinde. Her neyse...

Köse'yi bile ters köşe ettiler...(Köse kardeşim, hepimize çok para borçlusun. :-) )

Demek ki yatırım bireyselmiş. Burada rahat yazayım diye 1000 Eplasla başladım, daha sonra ben bile yazılanlardan etkilenip, son senelerdeki alımlarımı Eplas olarak yaptım.

Çok güzel oyun kuruyorlar insanlar farkında değil.

Hiç kimse aldığı hisseyi daha aşağıdan satmaz. Yada çok az bir karla satmaz. Alıcı kendisi ise satar. Önceki devirler saatler, dakikalar içinde yapılmıştı.

Şu en son kote olayını ben tamamen farklı anlıyorum. Adam satmak için dönüştürüyor ama neden satsın ki?

O psikolojiyi vererek millete mal sattırıp, satanın malını alıyorlar gibi okuyorum.

Neredeyse 5 Eplas 1 Mazhar...

Arkadaşlar hesaplar yapıyorlar, hesapları doğru.., ama ortada matematik olarak yanlış olmasa da , büyük bir yanlış var. Kemal Z.

Herkesin zamanında övgüler düzdüğü, benim bile mağdur düşündüğüm ve şu anda ne mal olduğunu herkesin gördüğü bir şahıs.

İyi olur kimse merak etmesin.

İnsanların hayatını tüketti vampir.

Bütün yatırımcı arkadaşlara selam ve saygılarımla,

6.  Alıntı Originally Posted by long-suffering Yazıyı Oku
    Sn.Ortak fiyatlar eşitlenirkende bır korelasyondan söz etmek zordu. Şöyle ki,korelasyon bir nedensellik anlamı taşımaz.
    .......
    ........
    Herşey gönlünüzce olsun.
    Merhaba,

Çok kaliteli bir yazı.

Nicki de Eplastan aldınız sanıyorum. :-)

Saygılarımla,

7.  Alıntı Originally Posted by analiz5 Yazıyı Oku
    Kemal zorluya sesleniyorum
    Onbeş ay önce 49 olan Eplası borsa iki katı artmışken 16 ya düşürdün
    Hala da hisse satıp baskı kurarak devam ediyorsun
    Yahu sana güvenip hisseni alan şirketine destek olan yatırımcılara karşı hiçmi vicdan azabı çekmiyorsun, sende hiçmi insaf yok, sayende yatırımcılar battı battı
    Sen hala hisse satıyorsun, yaptığın hiçbir iş anlaşmasını paylaşmıyorsun, benim borcum dediğin borcu şirketine yıkıyorsun,bilançoda zarar göstermek için rakamlara kırk takla attırıyorsun
    El insaf be kardeşim sende hiçmi Allah korkusu yok, aynanın karşısına geçip kendine bir bak ,bu dünya kime kalmış aldığın ahlar arşa vardı
    Sana kim akıl veriyorsa bilki yanlış yoldasın, garibanın ahı tutarda çarpılırsın
    Yazıklar olsun
    Merhaba,

Kendini yorma kardeşim. Sana daha önce de yazdım; "Bu adamı Allah, kitap, cehennemle korkutamazsın"

Saygılar

8. Sevgili ENCEBAY arkadaşım; benim Kemal Abiyi övdüğüm
    bir yazımı bulamazsın.
    Babadan kalma onca şirketin %90'ını
    kaybetmiş veya atıl duruma getirmiş olan
    bir CEO yu nasıl övebilirim.
    Teessüf ederim.
    Ben yıllardır şeffaflık yok derken, birileri
    bilanço ve dip notlar diyordu unutma

Sayfa 202/519 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri