Sayfa 68/518 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 537 - 544 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Algılarla iyi oynuyorlar. Şuan güzel bir gelişme var, sonucunu bekliyoruz fakat bu konu hakkında tek kelime edilmiyor. Umarım adil değerleme rakamları açıklanır. Araştırdığım,ortak olmadığım şirketleri arayıp bilgi istediğimde çoğunlukla bilgi veriyorlar,maillere dönüyorlar. Ortak olduğum şirkete tam 1 sayfa yazı yazdım, özellikle basmane değerlemeye dahil olacakmı bu konuda bilgi istiyorum dedim.
    Gelen cevap; " değerlemeye ilişkin bugün itibariyle Kamuya açıklanacak ilave bir bilgi bulunmamaktadır. Değerleme sonuçlarını, Kap’ta açıklanacak Bağımsız Denetimden geçmiş Finansal Rapor ve dipnotlarından takip edebilirsiniz."

Yatırımcısını sevmeyen,adam yerine koymayan şirketler kottan çıkıp gitmeli..
    Bir iş yaparken önce emniyet diyoruz..
    Bir Şirkete ortak olurken önce patron demeliyiz..

2. Maksimum26 eyvallah çok bilgiler vermişsiniz. Bence patron tahtacı ve Twitter üstatlari da suçlu. Spk ya detaylı şikayet maili atmalı. Bize şirket bilgi vermiyorlar ; bozuk plak gibi aynı genel cevaplar veriyorlar. Ben 50k ile beklemeye devam ediyorum. En kötü çocuklarıma kalır. Bu patron ve yancılarına kuruşum olmaz. Kandil günü dualarımızı yapalım. Rabbim herkesin gönlüne göre versin

Her şeyi kenara koyup çok basit düşünüyorum.

KZ hisselerini geri almayı kafaya koymuş.

KZ hisseleri geri almadan Hisse fiyatının tahsisli fiyatının çok üzerine çıkmasına müsaade eder mi?

SPK Yeniden Değerleme sonuçları gelmeden tahsisliye onay veya red verir mi?

SPK değerleme sonrası oluşacak defter değerinin altında tahsisli satışa müsaade etmeyeceği varsayımı ile değerlemede çok yüksek rakamlar gelir mi? KZ nun değerlemelerle ilgili ajandasında ne vardır?_

4.  Alıntı Originally Posted by Maximum26 Yazıyı Oku
    1- Bedelli ağırlıklı sermaye arttırım kararıyla tahtada alınamayan kemikleşmiş mallar rüçhan pazarında alınacaktı. 10 bin lot taşıyan yatırımcı bedellide 90 bin lira para verecekti. Nakiti olmayanlar tamamen ya da
    R pazarında ödenecek nakit kadar hisse satacaktı ve bu şekilde mal toplanacaktı.

2- Spk sermaye arttırımı red.. B planına geçildi.. tahsisli..

3- Endeks 1400 dip seviyelerde, ortada ana pazar, değerleme durumu yok ve 24 civarı fiyattayken, endeks 2000 lerde, yıllardır beklenen değerleme kararı alınmış,
    ana pazara geçilmiş durumda fiyat 20 lerde!!
    İki milyon lot satış (piyasaya verildiyse) haricinde herşey olumluyken ana tahtalar X2 yapmış , yan tahtalar harekete başlamış, eplasta hareket yok.. Bizim bilmediğimiz olumsuz bir durum,gelişme mi var diye düşünürken puzzle son gelen haberle tamamlanıyor!!!

4- Tahtada istediği kadar mal alamayan tahtacı/patron spk onay verirse en dip fiyattan malın kralını almanın yolunu bulmuş oluyor.. Mevcut fiyatlara göre ortalama 20-24 fiyattan 6-7 milyon lot mal almış olacak..
    Dip not olarak; 26,20 fiyatla öncelikle 3 şahsa satılan, devamında şahısların 3-5 gün içinde görüntüde zararına sattığı 2 milyon lotun bir kısmının detayına indiğimizde esrarengiz bir durum karşımıza çıkıyor!!

bunları sen biliyorsun ben biliyorum
    herkes biliyor ve görüyor
    alenen her türlü oyun oynanıyor
    SPK bu yazdığın yazıyı gönderdiğimizde
    delil bul getir diyor
    yahu bunlardan daha açık delil mi olur
    bi zahmet harekete geçin yahu
    Daha ne olmasını bekliyorlar anlamak mümkün değil

5.  Alıntı Originally Posted by Maximum26 Yazıyı Oku
    A
    Bir iş yaparken önce emniyet diyoruz..
    Bir Şirkete ortak olurken önce patron demeliyiz..
    Tamamen katılıyorum
    Borsaya girmesine izin veren SPK
    Neden adam gibi iş yapmayan çürükleri kodese tıkmıyor
    haklarında dava açmıyor
    ben Trantürk ve Makina takım patronu olan
    Faruk sürenden başka mahkemeye çıkarılan bir başkasını görmedim
    bunların yaptıkları faruk sürene rahmet okutur.
    fazla değil 500 şirketin patronundan 2 tanesini kodese
    tıksınlar bak bakalım o zaman hiç bir patron
    bilançolarda ve KAP ta dalavere çevirebilir mi

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

SPK Yeniden Değerleme sonuçları gelmeden tahsisliye onay veya red verir mi?

_
    zaten amaç o yeni değerleme gelmeden önce bir an evvel düşük fiyatlar ile tahsisli yapıp
    hisseleri cebe indirip şirketteki kendi temsil oranını yükseltmek
    bizlerin temsil oranını düşürmek.

7.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    zaten amaç o yeni değerleme gelmeden önce bir an evvel düşük fiyatlar ile tahsisli yapıp
    hisseleri cebe indirip şirketteki kendi temsil oranını yükseltmek
    bizlerin temsil oranını düşürmek.
    Bu kapsamda bir hesaplama yaptım.

Tahsisli sermaye artırımından sonra Mzhld ve diğer hissedarlar arasında adalet olması için tahsislide baz alınacak adil fiyat;

25,53 olmalıdır.

25,53 altındaki her fiyat Mzhld lehinedir.

25,53 üzerindeki her fiyat diğer yatırımcıların lehinedir.

8. Sildim tekrara düşmeyelim
    Son düzenleme : zafkanka; 04-02-2022 saat: 10:41.

Sayfa 68/518 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •