Sayfa 508/518 İlkİlk ... 8408458498506507508509510 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by hekimoglu Yazıyı Oku
    Görüyor musun Doktor?
    Binlerce sayfa emek verdiğini sandığın forumun halini?
    Yazma dedim sana yıllarca..
    Yazma şuraya..!
    Boş işlerle uğraşıp duruyorsun.
    Takip etme de burayı.
    Sana bir şey kazandırmaz forum.
    Temel teknik veri setin sende kalsın.
    Yazma!
    Merhaba,

Değerli Hekimoğlu, Dr. Abinin bilgi ve görgüsünden senelerce faydalandık. Ne yazık ki, Dr. Abinin hesaba katmadığı faktörler de varmış.

İnsan faktörü yani patron faktörü...

Senelerce patronlara Sn. diye hitabetti. Nezaketinden vazgeçmedi.

Hatta geçen günlerde yazdığı bir yazısında, Sn. tahta yapıcı, demişti.

Ben bunların ahlaksız insanlar olduklarını bir kaç sene sonra anladım.

Ama ne yazık ki, telafi edemeyeceğimiz kadar zamanımızı çaldı, hepimiz burada tutsak kaldık.

Her ne olursa olsun piyasa fiyatlar dedik ama, piyasa namussuz hisseleri fiyatlamıyormuş.

Patrona güven olmayınca, koca koca balinalar bizi de içeri alır korkusuyla, sorunsuz hisseye girmiyorlar.

---------------------------------------------------------------------

Dr. Abininki sadece, o model insanların "ben haklıyım..." inadı.

Hayır, değilsin.

K.Zorlu'ya ve bu aileye düzdüğün güzellemeleri zamanında kessen, eleştiritsen ve fabrikayı her aradığında, "Ayıp ediyorsunuz artık" desen, senin gibi bir yatırımcı bunu dediği için, benden çok ciddiye alırlardı.

Seneler öncesi bana telefonda, "Neden bu kadar eleştiriyorsun" diye sorduğunda, "Bazen kendini kaybedene ayılması için bir kaç tokat atılır. Ben onları kendine getirmeye çalışıyorum." demiştim.

----------------------------------------------------------------------

Tüm veriler iyi, ama bunlar kötü. Pis insanlar.

Hissenin fiyatı borsanın 1100 seviyesinde.

Borsa olmuş 9000.

Bunlara "Namussuz" denmez de ne denir?

--------------------------------------------------------------------

İstem dışı bir şey olduğunda, hisseyi ayakta tutmak için alım yapmasan bile haber gönderirsin.

Bir iş anlaşması haberi yok! Senelerdir...

Mülk almışlar!

An neniz o mülke girsin.

Yok doğru anladınız, düşündüğünüz gibi.
    Anne niz o mülke girsin.

---------------------------------------------------------------------

Doktor Abiden beklediğim,

Bir "Hepinizin Allah belasını versin..." demesi.

Patron ve işbirlikçilerine...

------------------------------------------------------------

Allah'ın bütün gazabı üzerinize olsun, patron ve işbirlikçileri.

Cehennemde yanacaksınız da, burada da görelim inşallah.

Saygı ve selamlarımla,

2. Merhaba,

Beş sene önceydi...

Yeni taşınmış ve o yolu ilk defa kullanıyordum. Genç bir kadın, 35 yaşlarında, yol kenarında duruyordu. Durak falan yoktu. Makyajı ve giyimi dikkatimi çekmişti.

Sonraki günler o yolu kullandıkça hemen her gün o kadını görmeye başladım.

"Namusu ile " hayatını kazanıyordu...

Evet, evet, namusu ile hayatını kazanıyordu. Hem tam anlamıyla, hem de figüratif anlamla.

Kimseye zararı olmadan, vücudunu satarak geçim temin ediyordu. Bu noktada vatandaşı bu duruma düşürenler utanmalılar.

Onun bir kabahati yok...

Beş yada altıncı geçişimde yanında durdum ve pencereye geldi. Bir şey demeden;

"Al kızım şu parayı, bugün paydos et," dedim.
    "İşin gücün rastgelsin abi," dedi ayrıldım.

Oradan her geçtiğimde, eğer oradaysa muhakkak harçlığını verdim.

Nadiren arabada yabancı olduğunda, vermeden geçerdim.

Dördüncü yada beşinci para verişimde, eşim yanımdayken durdum ve parayı verdim.

"Ben bu kadına ara sıra harçlık veririm, yanında verdim ki, bir gören sana ileten olursa, haberim var dersin," dedim.

Yardım hususunda beni iyi bildiği için hiç sorgulamadı.

Bu yılbaşına kadar düzenli harçlık verdim o kadına.

--------------------------------------------------------

Şartlar o kadar ağırlaştı ki, eminim daha fazlasına ihtiyacı var.

Eskiden artan maaşımı ve gün içerisinde borsada yaptığım al-sat'lardan kalanları, hep bir yerlere verirdim ve artık zor geliyor.

Zira bu mına koyduğumun senedi düştükçe aldık, düştükçe diğer senetleri satıp bunu aldık, kıpırdayacak yer kalmadı.
    ------------------------------------------------------------------------

Her Ramazanda , 3 yıl önceye kadar 8, son 2 yıldır 5, bu yıl da 3-4 aileye bayram yardımı yapıyorum. Ramazan öncesi ve içindeki erzak dağıtımları hariç.

Bu yıl erzak almadım, her tür etten oluşan 30a yakın koli yaptırmayı düşünüyordum ama onu yapamayacağım gibi görünüyor.

Zira anasının hamına doğru giden bir hisseyi satarak, bunları alarak, nefsimin o yardımlar içinde kalmasını istemiyorum.

Yapacağım yardımın beni gülümsetmesi ve memnun etmesi gerekir.

-----------------------------------------------------------------------------------

Söylemesi abes ama şe*efsizler okuyorsa, utanmazlar da, yazayım; deprem zamanı toplamda 200 bin lira civarında bir para yardımı yaptım.
    Hisse, anasının göbeğine doğru gelmese daha fazlasını yapacaktım.

32 öğrenciye bir grup arkadaş hatırı sayılır bir miktarda burs veriyoruz. Bu burs yıl boyu devam ediyor. Tatillerde kesinti yok.

-----------------------------------------------------------------------------------

Bunlar yazılacak şeyler değil, daha fazlasını yapan arkadaşlar vardır da, hiç konu etmediler.

Peki neden yazdım?

Kazancım çok şükür yetiyor. Ancak, fazlasını ihtiyaç sahiplerine dağıttığımda mutlu oluyor, huzur duyuyorum.

Neden yazdım?

Bu namussuz insanlar, yaptığım yatırımı değerlendirselerdi, daha fazla kişiye ulaşabilir, o artan kaynakları başka türlü de çoğaltabilirdim.

Yardımların miktarının da şartlara göre artması gerekiyor. Bir kaç yıldır paralel gidemiyorum.

Geçen sene zorlanmış olmama rağmen stresslenmemiştim ama bu yıl bu hususta gergin ve üzüntülüyüm.

Yol kenarında bekleyen kadına "bugün çalışma, paydos et" demem için artık ne kadar vermem lazım?

-----------------------------------------------------------------------

Bu yüzden sizlerden daha kızgınım. Yaaa...

-----------------------------------------------------------------------

Şimdi soruyorum; Kim Oro*pu?

Yol üstünde canını da ortaya koyarak bedenini satan, "Namusu ile çalışan" kadın mı?

Yoksa,

Bir türlü gözü doymayan, insanların zamanını, hayallerini ve umudunu çalan Kadın mı?

---------------------------------------------------------------------------

Cevap vermeniz gerekmiyor.

Onlar sadece sizin hayalleriniz ve umutlarınızı değil, okuduğunuz hikayedeki insanların yardımlarını da çaldılar...

Saygı ve selamlarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku

..................................
    ..................................

Yol üstünde canını da ortaya koyarak bedenini satan, "Namusu ile çalışan" kadın mı?

Yoksa,

Bir türlü gözü doymayan, insanların zamanını, hayallerini ve umudunu çalan Kadın mı?

---------------------------------------------------------------------------
    Merhaba,

Teşbihte hata olmaz derler.

Burada zor durumda olan bir kadın ile, zengin, umursamaz, vicdansız, asalak vs. insanların umut ve geleceklerini geciktiren bir kadın kıyaslanıyor.

Üstüne alınanlar olursa, gereğini yapsınlar, insanların yatırımlarını değerlendirsinler.

Başka türlü alınmalar, alınganlıklar şu ana kadar, yıllardır yaptıklarını tescil ve kabul etmektir.

Kefenin cebinin olmadığını bir kez daha hatırlatırım.

Saygı ve selamlarımla,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Teşbihte hata olmaz derler.

Burada zor durumda olan bir kadın ile, zengin, umursamaz, vicdansız, asalak vs. insanların umut ve geleceklerini geciktiren bir kadın kıyaslanıyor.

Üstüne alınanlar olursa, gereğini yapsınlar, insanların yatırımlarını değerlendirsinler.

Başka türlü alınmalar, alınganlıklar şu ana kadar, yıllardır yaptıklarını tescil ve kabul etmektir.

Kefenin cebinin olmadığını bir kez daha hatırlatırım.

Saygı ve selamlarımla,
    içinizi çok güzel dökmüşsünüz. Patron faktörü borsa için çok ama çok önemli.kemal beyin adını izmirde hayır sever ızmır aşıgı olarak duymustum. şirket battı cıktı olan ky yatırımcıya oldu. ama artık onund bi engel yokken neden hala perişan ettigi yatırımcıya bir umut ısıgı göstermezler bu benı cok düşündürüyor. neden? Romanyadakı arsa degerlendırse zaten bı egeplastık fabrıkası daha acar ama neden hala yatırımcısına ... gibi davranırlar bu benı cok dusunduruyor. hepınıze Allah yardımcısı olsun. ıcı kırık kboru kadar olamadı
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

5. Merhaba,

Biraz da teknik konuşalım.

Günü ağırlıklı ortalamanın ve Bist100 den daha fazla kayıpla, ÜBASG seviyesinde kapattık.

6.50 nin altındaki kapanışlarda TÜBASG seviyesine geçmiş olacağız.

Bilançoda kar yazarlar ve fazla çalmazlarsa, hisseyi baskılamaz izin verirlerse,

ABVS seviyesine geçilmiş olacak.

ABVS seviyesi 10x yapıncaya kadar,

Sonraki ABVZA ise 20x yapıncaya kadar devam edecek.

İyi bir akşam diliyorum.

Teknik sözlük;

Ü : Ürettiğiniz
    B : Borular
    T : Türkiye
    A : 3 teknik adı var

Diğer harfler: Onu da ben mi söyleyeceğim, kafanızı kullanın.

İyi bir akşam diliyorum.

Saygılar

6. Merhaba,

Zorlu ailesine teşekkürlerimle...

Beni hiç haksız çıkarmadıkları için...

-----------------------------------------------------------

Gelelim günün teknik değerlendirmesine;

Bugünü de son günlerde yaptığı gibi, Bist100 den daha fazla kayıpla kapattı.

Sanki Son 3 senede Bistten fazla yükselmiş gibi.

3 sene önce Bist 100 1300-1400 Şimdi 9000

Bu 3 sene önceki fiyat.

Yıllıkta -%5.5 kaybettirmiş.

-------------------------------------------------------------

Dünkü değerlendirmemde 6.50 altındaki kapanışlarda TÜBASG seviyesine ineceğini söylemiştim ve gün boyu neredeyse bu seviyenin üstünde işlem yaparken , OS baskısıyla bu seviyede kapattı.

Tahtacı ve patron için fark etmez zaten, ha kendi ürettikleri boruların tamamı, ha Türkiye'de üretilen boruların tamamı.., geniş insanlar.

Gün boyu OS dirençleriyle karşılaşıldı. OS direnç ve satışlarıyla birlikte bir miktar Ky yine içeri alınmış oldu. Şimdi onların daha düşükten satmaları beklenecek.

OS direnç ve baskıları bu hisseye özgü olup, zaman zaman Mzhld'de de görülebilmektedir.

Ayrıca burada kullanılan teknik terimler de bu hisseye özel olup, yakında literatüre de girebilirler.

----------------------------------------------------------------

Genel olarak hissede AKKS hakim.

AKKS, aç kuduz köpek sendromu olarak literatüre geçeceğini umuyorum.

Daha önce AKS olan durum, ne yazık ki artık AKKS olarak görülüyor.

AKS, halk dilinde "Aç köpekler" olarak bilinir ve kullanılır.

Hissede son 10 yılda AKS hakimdir.

Bir sonraki seviye ise, AKKKS dur.

Bu seviyeye geçildiği zaman, bu sendrom hakkında da bilgi vereceğim.

----------------------------------------------------------------

Bazı arkadaşla, tahtacı ve işbirlikçilerinin benim inadıma hisseyi düşürdüklerini düşünebilirler.

8-10 milyarlık bir yatırımın-kazancın sırf ben onları eleştiriyorum diye, geciktirilmesi ve kendileri dahil insanların zarar ettirilmesi mantıklı ve doğru değil.

Bu kadar eleştiriyi alıp, ders çıkarmayan, halen yatırımcısını insan yerine koymayan patron ve tahtacıdan insan olmaz.

Allah hepimize tek tek öldüklerini görmeyi nasip etsin...

Sıradaki!

Halen bekliyoruz...

Selam ve saygılarımla.

7. Merhaba,

İyi bir hafta diliyorum yatırımcı arkadaşlara.

Haftanın ilk işlem günü yine OS baskısı ve OS direnci ile endexe oranla daha fazla düşüşle başladı.

Hisse halen AKK(S) sınırlarında olup, bir sonraki seviyenin AKKK(S) olduğunu daha önce yazmıştım.

Bu iki seviye çok kritik seviyelerdir. Zira;

AK(S) de Aç köpeği bir şekilde doyurur, normale dönersiniz. Ancak,

AKKS ve AKKKS'de kuduz köpeklerin uyutulması gerekir.

Bunu da, kişisel olarak yapamadığımız, devlet de yapmadığı için, Allah'a sevk edip, uyutması için dua ediyoruz...

Bu noktada çok avantajlıyız zira, Ramazan ayı içerisindeyiz, dualarımız daha etkili olabilir.

-----------------------------------------------------------------------------

Bugün size daha önce bahsetmediğim, fakat hisse üzerinde büyük etkisi olan başka bir faktörden bahsedeceğim;

BO, direnç ve etkisi.

B teknik terimi, "Baş, büyük" olarak tercüme edilebilir.

"BO" bütün olarak, büyük hissedarı temsil eder.

----------------------------------------------------------------------

BO, en çok hisse kendisinde olmasına rağmen, etliye sütlüye karışmaz, gibi görünen kişidir.

BO, OS'ye laf, söz mü geçirememektedir, yoksa "Koy g*tüne rahvan gitsin..." mi demektedir, pek belirgin değildir.

BO'nun hisseden ziyade "OS" üzerinde hakimiyeti ve baskısı lazımdır.

BO'nun spirituel olarak da, öbür tarafla da bağlantı sağlamaya çalışması da gerekmektedir.

Öbür tarafta işler yolunda ise, ben de "Koy g*tüne yatırımcının, rahvan gitsin, ver mehteri..." diye kendisini desteklerim.

Bunu yapması şart ve zaruridir. Zira, "Sıradaki" diye tabir ettiğim kişi, kendisidir...

----------------------------------------------------------------------------------

BO'nun, hayatındaki en büyük kayıptan bir ders çıkarmamış olması da, en başta etik, daha sonra maddi ve manevi bütün değerlere

ters düşmesi bakımından, bir araştırma konusu olmaya değerdir.

KZ'nin 2 metre topraktan başka hiç bir şeye sahip olmadığı, hatta o toprağın bile teknik olarak kendisinin olmadığını BO bir yıldır

anlayamamıştır. Anlasa, OS'ye de anlatırdı diye düşünüyorum.

Ramazan ayından da istifade ederek, bu dünyadan öbür tarafa götürecekleri yegane şeylerin, "sevap ve günah"ları olacağını hatırlatarak,

artık bu ahlaksızlığa son vermelerini diliyorum.

Siradaki sensin BO.

OS de olabilir, Allah bilir.

------------------------------------------------------------------

Ben yine de "sıradaki!" diyorum.

İyi bir gün diliyorum.

Saygı ve selamlarımla,

8. Merhaba,

Şimdiki yazımda ise "P" etken ve değişkenine yer vereceğim.

"P" değişken ve etkeni, dünya borsalarının aksine, Türkiye borsalarının en önemli etkenidir.

Dünya borsalarında "Temel veri ve teknik analiz" en büyük etkenken, Türkiye borsalarında bu yalnız sınırlı sayıda şirket için geçerlidir.

P paramatresi "Patron"a karşıllık gelir.

P parametresi ile birlikte çalışan genel olarak 2 değişken daha vardır.

İ teknik parametresi "İyi"ye

K teknik parametresi ise "Kötü"ye karşılık gelir.

Parametreleri, değişkenleri de vurgulayan alt parametreler vardır.

İP , "İyi patron", parametresi "N" ile desteklendiğinde, patronun ayrıca namuslu olduğunu vurgular.

Yalnızca İP olduğunda, konjektüre uygun olarak, patronun kazandırdığını ama bir miktar da çaldığını ifade eder.

Bu durumdan patron da, yatırımcı da memnundur.

K parametresi daha çok alt teknik parametre ile çalışır.

A Alçak

k Kalleş

N Namussuz

Ş Şerefsiz

H Hırsiz

G G.veren , gibi değerlere sahiptir.

------------------------------------------------------------------------

İNP (iyi namuslu patron) örnek olarak Ege En hissesi örnek verilebilir.

Hem şirketi büyüten, hem de on seneyi aşkın süredir temettü veren, yatırımcısına kazandıran bir şirkettir.

P parametresi bu kadar önemlidir. N parametresi ile, hem kendi kazanır, hem de kazandırır.

Bu parametreye sahip şirketler az da olsa vardır.

Ancak, uzun vadeci yatırımcılar şirketlerin teknik yapısını ve verilerini inceleyip "Aha bu şirket çok iyi" diyip, şirkete

ortak olup, senelerce sabırla bekledikten sonra, P parametresinin önünde, "A, k, N, Ş,G" parametrelerini de yavaş

yavaş görmeye başlayınca, yapılacak bir şey kalmamıştır.

Yıllar geçmiş, bütün diğer hisseler fiyatlamış, altarnatif yatırım araçları bile onlarca katına çıkmışsa, beklemekten

başka bir şey kalmamıştır.

Bu yazımda verdiğim bilgiler, borsadaki bütün şirketleri değerlendirmeniz için göz onünde bulundurmanız gereken

parametre ve değişkenlerdir.

Bir Patron, "P" değişkeni;

Şeffaf değil, bilgilendirme yapmayıp haber gizliyorsa A

Bilançolarla oynayıp, genel giderleri şişiriyorsa H

Hissesini fiyatlayacak her şeyden kaçınıyorsa (yeniden değerleme, yatırım) K

Hiç temettü vermemiş, üstelik verdiği bedelsiz hisseleri bile düşürmüşse N

P değişkeni, Yukarıdaki bütün değerleri P değişkeni önüne alıyorsa, otomatik olarak "G" değerini alır.

-------------------------------------------------------------------------

Bugünkü değerlendirmemiz bu kadar.

Yatırım yapacağınız şirketleri incelerken, Patron ve aileyi incelemeden geçmeyin.

Eplas ve Mzhld için de, değerlendirmeyi size bırakıyorum.

-------------------------------------------------------------------------

Şirketin grafiği yılbaşında yükseliş için bir kanala girdiği yönünde idi. Ama 2 haftada anasının kanalına girmiş gibi görünüyor.

Bist -1

Bu -4

Yorum sizin.

Beddua seanslarını başlatıyorum.

Allah sizi bildiği gibi değil, benim istediğim gibi yapsın.

Saygılarımla,

Sayfa 508/518 İlkİlk ... 8408458498506507508509510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •