Sayfa 102/117 İlkİlk ... 25292100101102103104112 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 809 - 816 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

Sn,cemar SPK onayı bekleniyor 1.34 Sabancı hissesi verecekler.
    Bülten takip ederseniz orada yayımlanıyor.
    Sonra genel kurul onayı alınacak
    İnşallah vazgecmezler Koç holding benzer işlemde vazgeçti genel kurulda
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar

2. Tavan hayırlı olsun nazar değmesin

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn,cemar SPK onayı bekleniyor 1.34 Sabancı hissesi verecekler.
    Bülten takip ederseniz orada yayımlanıyor.
    Sonra genel kurul onayı alınacak
    İnşallah vazgecmezler Koç holding benzer işlemde vazgeçti genel kurulda
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar
    Şirket Faaliyet Yerleri Pay Oranı (%)
    Sabancı Building Solutions B.V. Hollanda 40,00
    Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. Türkiye 51,00
    Çimsa Cement Free-Zone Limited KKTC 99,99
    OOO Çimsa Rus CTK (*) Rusya 100,00
    Exsa Export San.Man.Sat.ve Arş. A.Ş. (**) Türkiye 32,88
    (*) Şirket Yönetim Kurulu tarafından, Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan OOO Çimsa Rus
    CTK şirketinin tasfiye edilmesine karar verilmiş olup, şirketinin tasfiye işlemleri 03.08.2023
    tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.
    (**) Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (Sabancı Holding) bağlı ortaklığı Exsa Export Sanayi
    Mamulleri Satış ve Araştırma A.Ş. (Exsa)’yi devralmak suretiyle birleşme işlemi
    gerçekleştirilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararı almış olup, bu kapsamda Sabancı Holding
    birleşme işlemine gerekli izin ve onayların alınmasını teminen 21 Haziran 2023 tarihinde
    Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunmuştur. Birleşme neticesinde Exsa ortaklarına
    ödeme işlemi Exsa'nın, Sabancı Holding dışında kalan pay sahiplerine, sahip oldukları Exsa
    payları karşılığında Sabancı Holding payları verileceği öngörülmüştür

sayın cinali burda biz iştirak görünüyoruz 21 HAZİRANDA başvuruda bulunulmuş SAHOL dışında kalan pay sahiplerine Exa payları karşılığında cümlesine istinaden ÇİMSA BUNDAN NASİPLENECEK ANLIYORUM eğer çimsa exa karşılığı pay alırsa bu çimsa nın hanesine mi yazılacak acaba

Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    (*) Şirket Yönetim Kurulu tarafından, Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan OOO Çimsa Rus
    CTK şirketinin tasfiye edilmesine karar verilmiş olup, şirketinin tasfiye işlemleri 03.08.2023
    (**) Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (Sabancı Holding) bağlı ortaklığı Exsa Export Sanayi
    gerçekleştirilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararı almış olup, bu kapsamda Sabancı Holding
    birleşme işlemine gerekli izin ve onayların alınmasını teminen 21 Haziran 2023 tarihinde
    Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunmuştur. Birleşme neticesinde Exsa ortaklarına
    ödeme işlemi Exsa'nın, Sabancı Holding dışında kalan pay sahiplerine, sahip oldukları Exsa

sayın cinali burda biz iştirak görünüyoruz 21 HAZİRANDA başvuruda bulunulmuş SAHOL dışında kalan pay sahiplerine Exa payları karşılığında cümlesine istinaden ÇİMSA BUNDAN NASİPLENECEK ANLIYORUM eğer çimsa exa karşılığı pay alırsa bu çimsa nın hanesine mi yazılacak acaba
    Şöyle özetleyeyim,
    1.exsa export sermayesi 76.927.500 TL.olup,
    Bunun % 32.88 i çimsaya ait yönetim sabancida olduğu için iştirak olarak görünmesi normal egerki yüzde 51 veya yönetim kontrol yetkisi cimsada olsa idi bağlı ortaklık olarak gorukecekti.
    2.degerleme yapıldı yetkili bağımsız kuruluşlar tarafından ve buna göre exsadaki cimsa payı için
    Sabancı holding hissesi 1,34 oranında çimsaya verilecek ve exsada cimsenin payı kalmiyacak .
    3.cimsanin blancosunda bu iştirak değeri ne kadar gözüküyor birde 1,34 Sabancı holding değerini düşünün elbette olumlu olacaktır ancak süreç uzadı SPK ret edermi veya holding bundan vazgecermi bu husus muaallakta ,
    4.bu 1,34 şirkete verilecek yani borsada açık olan cimsa hissedarlarına değil ama zaten şirkete verilmesi bize verilmiş gibi algılamak gerekir.
    Yy.tv.degildir.
    Sağlıklar

Blancosunu incelediğimde su hususları tespit ettim.
    1.blancoda değeri 2022 de 1.064.276 iken
    2023 yılı için 1.307.555 TL.olarak gözüküyor
    2.exsanin kara katkısı 2023 de 136.954 iken 2023 de 133.018 TL olarak gözüküyor
    3.exsa şirketi yatırım amaçlı gayrimenkuller ve menkul kıymetler yatırımı yapıyor.
    4.ben maliyet ile değerleme yapıldığıni anladım.
    Bu hususlar kendi bilgi ve tedrubemle yaptığım değerleme ve tespit olup yatırım tavsiyesi değildir.
    Sagliklar

Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku

CİMSA,
    1.SABANCİ holding bağlı ortaklığı,
    2.Exsa ise Sabancı'nın bağlı ortaklığı
    3.exsa cimsanin iştiraki olup konsolide edilmemektedir.
    4.sabanci holding değerini düşünecek olursak %1,34 yüksek bir meblağ ortaya çıkar ama 2023 blancoda nasıl gösterilir o konuda kesin bilgim yok.
    Sagliklar

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Şöyle özetleyeyim,
    1.exsa export sermayesi 76.927.500 TL.olup,
    Bunun % 32.88 i çimsaya ait yönetim sabancida olduğu için iştirak olarak görünmesi normal egerki yüzde 51 veya yönetim kontrol yetkisi cimsada olsa idi bağlı ortaklık olarak gorukecekti.
    2.degerleme yapıldı yetkili bağımsız kuruluşlar tarafından ve buna göre exsadaki cimsa payı için
    Sabancı holding hissesi 1,34 oranında çimsaya verilecek ve exsada cimsenin payı kalmiyacak .
    3.cimsanin blancosunda bu iştirak değeri ne kadar gözüküyor birde 1,34 Sabancı holding değerini düşünün elbette olumlu olacaktır ancak süreç uzadı SPK ret edermi veya holding bundan vazgecermi bu husus muaallakta ,
    4.bu 1,34 şirkete verilecek yani borsada açık olan cimsa hissedarlarına değil ama zaten şirkete verilmesi bize verilmiş gibi algılamak gerekir.
    Yy.tv.degildir.
    Sağlıklar
    teşekkürler sayın cinali
    saygılar

8. Gelecek Sahol paylari bilancoda nakit ve benzerlerinde gorunecek herhalde.
    Buda bilanco gorunumunu oldukca etkileyecektir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 102/117 İlkİlk ... 25292100101102103104112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •