Sayfa 31/117 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 241 - 248 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Ayı tuzağı mı ?

2. Yatırımcı ilişkileri ile konuştum.

Sözleşmede ki süre bitince firma ile mutabık kalınarak sonlandırıldı süreç dediler.

İlerisi için tekrar konuşulabilir , yeniden bir değerlendirme yapılabilir , başka alıcı çıkarsa onla ilgili bir değerlendirme olabilir vs. bunları ilerleyen zaman ve konjonktür gösterecek.

Benim anladığım kadarıyla rekabet kurulu süreci bitirirse belki tekrar konuşulur konu ama şimdilik rafa kalkmış gibi görünüyor. Yani bir beklentiye girmem .

Normal üretim sürecine devam ederler biz de sinirlendiğimizle kalırız .

Konu şimdilik kapandı. Çok da yazılacak bir şey yok.

3. Belki de en iyisi olmuş.
    Valık fiyatları doların çok üzerinde gidiyor.
    ve sektörün büyüyeceği bir döneme giriyoruz.
    (ukrayna, konut sıkıntısı)

Bundan daha iyisi olamazdı. Çimentoda iyi bir yıl olacaktır. Enerji maliyetleri artsa da kimse zararına ürün satmaz. Bütün üreticilerin maliyetleri artıyor. Maliyet artışına biraz olsun önema alabilenler kazanır.
    Günlük gepi kapattı, diğer kısa geplerin önemi yok bir süre sonra arasan da raslayamazsın. Gepler göründüğü kadarı ile ilgilenenleri etkiler.

Sözleşme şartı kaldırıldı diyor. Sözleşmenin ana konusunun devam ediyor olması da olası. Böyle ortadan bir açıklama olmaz. Daha ciddi ve şeffaf olunmalı.

5. Rekabet kurulu başkanı Birol Küle'nin 4 nisan günü dünya gazetesine verdiği demeç :

Birleşme ve devralmalar da da yaklaşım değişti bildiğimiz kadarıyla?

Bu konuya çok ciddi bakıyoruz. Daha önce basit bir hakim durum testi yapıyorduk. Şimdi hakim durum testini bıraktık, etkin rekabet gücünün azaltılması testini uyguluyoruz. Bir birleşme devralmada hakim duruma geçmeyebilir ama etkin bir pazar gücüne sahip olur ve o etkin pazar gücü rekabeti azaltabilir, pazarı bozabilir. Biz zarar teorilerimizi oluştururuz izin verebiliriz, vermeyebiliriz. Bu bakışla nihai incelemede olanlar var, daha önce çok nihai incelememiz olmazdı bizim.

Birleşme ve devralmalarda yerli firmaların satışına yönelik endişeler dile getiriliyor, rekabet otoritesi bu konuya nasıl yaklaşır?

Ben her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yerli ve milli duygulara sahip olmasını isterim ama rekabet hukukunu uygularken böyle bir aracımız yok. Rekabet hukuku evrenseldir. Aksi yaklaşım adil, tarafsız, objektifl iği bozabilir. Biz rekabetçi endişeyle, rekabet hukuku açısından bakarız, başka bir bakış halinde bütün kararlarımız zaten yargıya açık, yargı düzeltir.

https://www.dunya.com/ekonomi/rekabe...-haberi-653849
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6. Adamlar 2 fabrikayı şuan satamadık dedi, bedava verdik kapattık üstüne para verdik demedi, bu nasıl ölü durmak anlamıyorum…

7. Panik yok, bir kapı kapanır başka bir kapı açılır der büyüklerimiz.

8. Panik yok ama kaçan fırsat çok ... Yazık size güvenen yatirimciya....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 31/117 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •