Sayfa 52/117 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 409 - 416 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. 14 kat ucuzmudur.. ? Bir Konya çimento ve diğer çimento fiyatları ile kıyaslayınca , beyaz çimento ve özel niteliklere sahip çimento üretiminde lider konumda … bu hisse Koç grubunda olsaydı belki 5- 10 kat daha iyi değerlerden fiyatlanırdı ? Sasa ,Yünsa örnektir… hülasa Çimsa ederinin çok altında işlem görüyor..sadece exSA daki payı bile belki şu anki piyasa değeri kadar eder.. al sat tut tavsiyesi değildir..

2. Sanko çimkoda satış sözleşmesinin tarihi yoktu.
     Alıntı Originally Posted by cemar Yazıyı Oku
    Rekabet kurumu onayı bu sefer çok uzun sürmez bence. Bu sefer alıcı çimento işinde değil sanko gibi. Herkese hayırlı olsun. Ytd

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son gelen kap ta Mart 2023 tarihi yazılmış. Burada bir tezgah dönüyor gibi ?
    Özellikle tarih verilip uzun süre sürecekmiş havası oluşturulmuş gibi...

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tüm yorumlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz...

3. Rekabet kurumuna hele bir başvursunlar. Ben bu sefer rekabetten yana bir problem olacağını düşünmüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by devil hunter Yazıyı Oku
    Sanko çimkoda satış sözleşmesinin tarihi yoktu.

Son gelen kap ta Mart 2023 tarihi yazılmış. Burada bir tezgah dönüyor gibi ?
    Özellikle tarih verilip uzun süre sürecekmiş havası oluşturulmuş gibi...

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçen sefer geçerlilik tarihi verilmediği için sessiz sedasız zaman aşımına uğrayınca eleştirildiler diye şu an bu tarihi koymuş olabilirler.

5.  Alıntı Originally Posted by BurakGulen Yazıyı Oku
    Şu anki şirket değeri 262 Milyon Euro olduğuna göre, satış rakamı 110 milyon Euro da bunun %41 ini oluşturmuş. Toplam aktifteki payı %2.98 ise, Toplam aktif değeri 3.7 Milyar Euro etmesi lazım demektir. Hisse fiyatının 14 kat fazla ile 492 TL olması lazım o zaman. Doğru mudur?
    kisa cevap hayir

benzer iki ev dusunun

1997 de aldiginiz ev 50.000 TL
    2015 de aldiginiz ev 1.000.000 TL

2022 de ilk aldiginiz evi 2.000.000 e sattiniz

ilk evin toplam aktifteki payi yaklasik %5

oran oranti yaparsaniz cok buyuk hata yaparsiniz..

sizin hesaba gore %5 i 2 milyon ise tamami 40 milyon etmesi lazim

aslinda ederi sadece 2 ev = 4 milyon

ben anlamiz icin ornek verdim

cimsanin sattigi fabrikalar 20 yil oncesinin degerlemesi ile duruyordu buyuk ihtimal

6. Evet. 2 fabrikanın Gelirlerdeki payı %9 imiş oradan hesap yapmak daha doğru olur.

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    kisa cevap hayir

benzer iki ev dusunun

1997 de aldiginiz ev 50.000 TL
    2015 de aldiginiz ev 1.000.000 TL

2022 de ilk aldiginiz evi 2.000.000 e sattiniz

ilk evin toplam aktifteki payi yaklasik %5

oran oranti yaparsaniz cok buyuk hata yaparsiniz..

sizin hesaba gore %5 i 2 milyon ise tamami 40 milyon etmesi lazim

aslinda ederi sadece 2 ev = 4 milyon

ben anlamiz icin ornek verdim

cimsanin sattigi fabrikalar 20 yil oncesinin degerlemesi ile duruyordu buyuk ihtimal
    Şirket vuk tarafında yıl sonunda tüm varlıkları yüzde 2 vergi ödeyerek yeniden değerledi. Bu yüzden kapta bahsi geçen oranlar son güncellenmiş halidir. Muhtemelen bu değerlemeyi de sizin bahsettiğiniz çarpıklık olması sonucu ayrılma hakkı doğacağı olasılığını ortadan kaldırmak için yaptı.

8. Önümüzdeki hedefler nelerdir...

Rekabet kurumuna başvurmak gerekecekmi, bu kez gerekmiyebilir çünkü alıcı şirket çimentocu değil.Başvursa da bu kez çok uzamaz.

Satış kısa zamanda gerçekleşmesi olasılığı mevcut belki de ikinci çeyrek bilançoya bile girebilir.

Sonrasında şirketin finansal borçları kapatılması ve nakit akışının düzelmesi beklenir
    .
    Ama asıl beklenti vargi avantajı açısından varlık satış karının sermayeye eklenmesi yani çok yüksek oranda bedelsiz beklentisi....

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 52/117 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •