Sayfa 29/117 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 225 - 232 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Sizce pazartesi sert düşüş olurmu arkadaşlar yoksa böyle sürünmeye devam mi eder

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Sizce pazartesi sert düşüş olurmu arkadaşlar yoksa böyle sürünmeye devam mi eder

Bence açılışta sert düşer, sonra temettüler de hesaba gelince hızlıca bir miktar toparlar, sonra da yeni habere kadar sürünür, yeni bilanço yeni haber derken bu akşam unutulur gider, şahsi görüşümdür ytd. Bayramdan sonra önümüzü net görürüz, kısacılar için kötü haber ama bizim gibi uzun vade yatırımcılar için çok da önemli değil.

Her şeyde bir hayır var, fabrikaların satılmaması belki de iyi olabilir, bunlar karda olan fabrikalar. Satılmaları durumunda üretim ve yıllık reel kar düşecekti. Önümüzde Ukrayna sorunu var. Sözleşme yapıldığında savaş yoktu. Savaşın sonuçlanması durumunda çimento ihtiyacı büyük oranda Türkiye den karşılanacağını düşünebiliriz. Ukrayna ya batıdan mali destek te gelecektir. Çimento tedariğinde dar boğaz bile olabilir. Günlük düşünmemek gerekiyor, malın olsun. Her şey değer olarak ikiye katladı.
    Yüksek temettü dağıttı, pazartesi çimsacıların hesaplarda olacak. Bu durum küçük yatırımcıyı rahatlatır. Telaşa gerek yok.
    AYRICA SATIŞTAN VAZGEÇİLDİĞİ ANLAMINA DA GELMİYOR.
    Son düzenleme : agg; 01-04-2022 saat: 23:49.

4. Bana göre satış bedeli şu anki fiata yansıtılmamıştı. Kasasına 127 milyon dolar para girecek olan bir şirket mümkün değil bu fiat ve piyasa değerinde buralarda durmazdı hisse fiatı uç noktalara giderdi ama durdurdular çünkü olayların gelişme safhalarını biliyorlardı ve yüksekten mal yemek istemediler, açılışta panikletmek için salabilirler, oyakın ve diğer şirketlerin piyasa değeri belli. O yüzden holding konumunda olan çimsadan korkmamak lazım diye düşünüyorum. Herşeyin hayırlısı.. Kesinlikle al-sat tavsiyesi değildir

5.  Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    Bana göre satış bedeli şu anki fiata yansıtılmamıştı. Kasasına 127 milyon dolar para girecek olan bir şirket mümkün değil bu fiat ve piyasa değerinde buralarda durmazdı hisse fiatı uç noktalara giderdi ama durdurdular çünkü olayların gelişme safhalarını biliyorlardı ve yüksekten mal yemek istemediler, açılışta panikletmek için salabilirler, oyakın ve diğer şirketlerin piyasa değeri belli. O yüzden holding konumunda olan çimsadan korkmamak lazım diye düşünüyorum. Herşeyin hayırlısı.. Kesinlikle al-sat tavsiyesi değildir
    Sevindim bile diyebilirim ben, temettüyle alım fırsatı veriyor resmen, lot arttıktan sonra zaten satacak bunları, ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Rekabet kurumu
    Yazıklar olsun,aldığınız maaş haram olsun.
    6 ayda bir karar veremediniz.
    Bukadar utanmazlik olurmu.
    Devlet böylemi yönetilir hesap soran yok nasılsa yan gel yat yeri olmuş kurumlar.
    Anladığım kadarıyla gecikme ve hata Rekabet Kurumundan kaynaklanıyor. Oluşacak zararlardan kim sorumlu olacak?
    Rekabet Kurumunun çok acil bir açıklama yapması gerekiyor...
    Liyakat, Liyakat, Liyakat....

7. 24.09.2021 de yapılan varlık satış sözleşmesi nasıl oluyor da 01.04.2022 de zamanaşımına uğruyor? Bu haberi 24 ünde verselerdi de deseydik haa 6 aymis zamanaşımı süresi diye... Ben şirkete yakıştıramadım yaşanan süreci...

8. Bence şirket satmaktan vazgeçti fiyat ucuz kalmış olabilir geçen altı ayda herşeyin fiyatı katladı.mesela karşı taraf vazgecse o zaman daha olumsuz olurdu.rekabet bu kadar beklemesinin sebebi şirketin bilerek evrakları tamamlamaması da olabilir diyede düşünmüyor değilim.

Sayfa 29/117 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •