Sayfa 7/117 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 49 - 56 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by haldırhuldur Yazıyı Oku
    Faiz düşer dolar yürür diye düşünüyorum endekste dolara eşlik eder diye de umuyorum... Cimsada beklenti çok ama haber yok ses seda yok diğer taraftan bilanço yaklaşıyor elbet kar açıklar ama 1 lira da olur 100 m da olur diye düşünüyorum 3. Çeyrek tatmin edici değildi bunolun etkisi daha net görülür umarım kafalar karışık... Ytd...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben de sabit kalır, 3 gün önce borsadan çıkıp şansını deneyenler borsaya geri döner diye düşünüyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Fsindustry Yazıyı Oku
    Ben de sabit kalır, 3 gün önce borsadan çıkıp şansını deneyenler borsaya geri döner diye düşünüyorum
    Tebrikler diyorum bilanço içinde iki kelam etseydiniz hocam

3.  Alıntı Originally Posted by haldırhuldur Yazıyı Oku
    Tebrikler diyorum bilanço içinde iki kelam etseydiniz hocam

Edeyim tabi ;) bunol bilinmezlik ama kur son çeyreği pozitif etkilemiştir diye yorumluyorum ki ~% 60 ihracat yapan firmadayız, diyelim 800 milyon kar ve olursa varlık satışı onayıyla çok iyi bir sonuç olur, bu sermayeyle ~6 katı kar olur, kar payı temettü ya da sermaye arttırımına gidebilirler, 11 marta kadar buradayız, yatırım tavsiyesi değildir elbet kendi görüşümdür.

4. bunol'un katkısı bu dönem daha net görülecektir. Yatırımcı ilişkilerinin söylediği Bunol alınırken bir defaya mahsus bir arazi-belediye vergisi gibi bir şey verilmiş. O yüzden o dönem bu bakiye etkiledi bilançoyu olumsuz olarak diye açıklama yaptılar. Rekabet kurulu olarak hala bekledikleri belirtildi. sırada firmalar varmış bekleyen daha sıra gelmemiş bize ki bu aralık 22'sinde bu bilgiyi almıştım. Süreçlerin çoğu tamamlanmadığı için açıklama çok yapamıyorlar . Bu da maalesef bizim bilgi almamızı sınırlıyor. Ben de tepkimi dile getirdim. Özellikle GM Umut Bey'in ve firmanın çok pasif kaldığını söyledim. Düşünün ki ; Firma olarak Hollanda'ya taşıyorsun şirketlerini, yapısal bir değişiklik var , Abd'de fabrikan var ve altyapı için pay alabilme durumun var , Avrupa'nın en teknolojik Bunol Fabrikasını alıyorsun , 127 milyon dolara 2 fabrika -8 tesis satışın olacak , fiyatlar kar marjını destekliyor. Bu kadar olay varken gidip bir röportaj verip data paylaşmıyorsan ne işe yarıyorsun dedim ve bunu da genel kurul'da net şekilde dile getireceğimi belirttim ki geçen sene de söylemiştim bunları . Hala spk tam süreç bitmeden izin vermiyor açıklamaya diyorlar ama tekrar söylüyorum bu fiyarlar da hala beklememizin sebebi yönetimin ağır hareket etmesidir. Koskoca sabancı bir rekabet kurulunu mu bekler tek telefonla 1 günlük işi varken 3 aydır bekliyoruz. Koç kağıdı olsak 3 hanelere varmıştık neredeyse .

1 aya bilanço 2 aya genel kurul az kaldı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rekabet kuruluna haber vermeden satış yapmanın karşılıgı para cezası. Başvurunun zorunlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Rekabet kurulunun da bir ay içinde incelemesini bitirmesi gerekiyor bu da bir zorunluluk.
    Rekabet kurulunun alıcı ile satıcı arasına girip işleri engelemesi sekteye uğratması düşünülemez. Engel teşkil etmesi piyasanın işleyişine aykırı. O zaman Rekabet kurulu işleri engelleyen piyasaya köstek olan bir kurul halini alır. Zaten rekabet kurulunun bir ay içinde cevaplandırmadığı baş vurular için çözüm var. İzin alınmış sayılıyor.

Hal böyle iken, kim ne derse desin bu başvuru işleminde bir pürüz olduğunu, pürüz yoksa eğer açıklanmamasında bir kasıt olduğu kanaatındayım. Ne olursa olsun bilgi verilmeli yatırımcı aydınlatılmalı idi.

En son 2003 yılında %80 Bedelsiz Hisse vermiş. Tam 18 yıl üzerinden geçmiş, önemli bir yüzde de değil. Ödenmiş Sermayenin bu süre içinde enflasyondan ne kadar eriyerek ucuz kaldığının göstergesi değilmi.?

Son bir yılda Marketlerde bile bile her şey %100 arttı. Çimsa Fabrikaları mal varlıkları ile 18 yıldır kazanmasına ve büyümesine karşılık ortaklara bir şey yok. Artık nemalanma zamanı geldi sanırım.
    Son düzenleme : agg; 26-01-2022 saat: 14:54.

8.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Rekabet kuruluna haber vermeden satış yapmanın karşılıgı para cezası. Başvurunun zorunlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Rekabet kurulunun da bir ay içinde incelemesini bitirmesi gerekiyor bu da bir zorunluluk.
    Rekabet kurulunun alıcı ile satıcı arasına girip işleri engelemesi sekteye uğratması düşünülemez. Engel teşkil etmesi piyasanın işleyişine aykırı. O zaman Rekabet kurulu işleri engelleyen piyasaya köstek olan bir kurul halini alır. Zaten rekabet kurulunun bir ay içinde cevaplandırmadığı baş vurular için çözüm var. İzin alınmış sayılıyor.

Hal böyle iken, kim ne derse desin bu başvuru işleminde bir pürüz olduğunu, pürüz yoksa eğer açıklanmamasında bir kasıt olduğu kanaatındayım. Ne olursa olsun bilgi verilmeli yatırımcı aydınlatılmalı idi.
    Rekabet kurulu başvurusunda muhtemelen Çimko ile Çimsa nın pazarlarının kesiştiği bölgelerin olup olmadığı inceleniyor. Pazardaki rekabeti önemli ölçüde azaltacak bir kesişme alanı yok ise - ki fabrikaların konumlarına bakınca olmadığı kanaatindeyim - izin verileceğini düşünüyorum. Gecikmenin sebebi başvurudaki eksikliklerin tamamlanmasının beklenmesi muhtemelen. Bir aylık süre, şirketler dosyadaki eksikleri tamamlayınca başlıyor.

Sayfa 7/117 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •