Sayfa 91/117 İlkİlk ... 41818990919293101 ... SonSon
Arama sonucu : 934 madde; 721 - 728 arası.

Konu: CIMSA - Çimsa Çimento

1. Suan tum fabrikalar tam gaz uretiyor. Once yurtdisi taahhutler tamamlanir, pesinden ic pazar ihtiyaci icin hareket devam eder. Mwliyetlenmek icin firsat veriyor, yukseliste mal ziplayip satamayanlari kredi olanlarida feci silkeliyor. Borsa sabirli olanin sabirsizin parasini aldigi yerdir hikayesini yasiyoruz

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 252 milyon ilk çeyrek

3. Şimdi çıkar embesilin biri kari 4. Çeyreğe göre düşmüş der çimento firmaları en iyi karini yaz döneminde yapar hava sıcak iken havayollari gibi çünkü inşaat mevsimi yazdir. Ülkenin yüzde 10 büyük hasar görmüş çimento firmaları bu sene nefes almadan çalışacak o kadar insanı ne kadar konteynerde çadırda yaşayabilirler en az 2 3 yıl çimento yılı olacaktır. Seçim kadar her düşüş alım fırsatı olabilir . İstanbul kentsel dönüşüm şart.. ytd

SM-N770F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. DOAS DOAS DOAS DOAS DOAS DOAS DOAS,otomotiv satışlar karborsa kâr kat süper, bakalım noolcek,asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Arkadaşlar merhaba,

Çimsa'yı araştırıyorum kafama takılan bir kaç şey var bunu sizlerle paylaşmak istedim, belki yardımcı olabilirsiniz. Çimsa, diğer Sabancı şirketleri gibi imtiyazlı paya sahip değil, kar dağıtımı eşit yapılıyor. Bu yüzden ilgimi çekti. Fakat Hollanda'da kurulan şirket neden var? Hadi vergi avantajı var diyelim, neden Çimsa sadece yüzde 40 ortağı. Süresi dolan forum sayfasını okudum Çimsa ile ilgili. Orada zamanında bunun kuruluş amacının Çimsa'yı borçlarından arındırmak olduğu söylenmiş fakat Çimsa'nın o zamanki dolar bazlı borcu 430 milyon dolar iken son çeyrekte dolar bazlı borcu 370 milyon dolar. Ayrıca Çimsa geçenlerde İspanya'daki fabrikaya güneş enerji sistemi kuracağını söylemiş, bakıyorum sistemi kuran para çıkan çimsa fakat çimsa sadece yüzde 40 ortak.

Yurtdışında yerel bir ortak olsa yine anlayabilirim fakat Sabancı Holding ile ortaklık kuruyoruz. Bu durumda para Çimsa'dan daha çok oraya gitmeyecek mi? Hollanda'daki şirketi Çimsa iştiraki adı altında kurabilirdik yine vergi avantajı olurdu neden böyle bir şey yapıldı?

Ben burada dolaylı yoldan holdingin imtiyaz elde ettiğini düşünüyorum. Fakat bu konuda üstün finansal bilgim yok. Beni bu konuda aydınlatabilecek olan var mı?
    İmtiyazlı şirketleri sevmiyorum bu arada bunu da belirteyim.

6.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Çimsa'yı araştırıyorum kafama takılan bir kaç şey var bunu sizlerle paylaşmak istedim, belki yardımcı olabilirsiniz. Çimsa, diğer Sabancı şirketleri gibi imtiyazlı paya sahip değil, kar dağıtımı eşit yapılıyor. Bu yüzden ilgimi çekti. Fakat Hollanda'da kurulan şirket neden var? Hadi vergi avantajı var diyelim, neden Çimsa sadece yüzde 40 ortağı. Süresi dolan forum sayfasını okudum Çimsa ile ilgili. Orada zamanında bunun kuruluş amacının Çimsa'yı borçlarından arındırmak olduğu söylenmiş fakat Çimsa'nın o zamanki dolar bazlı borcu 430 milyon dolar iken son çeyrekte dolar bazlı borcu 370 milyon dolar. Ayrıca Çimsa geçenlerde İspanya'daki fabrikaya güneş enerji sistemi kuracağını söylemiş, bakıyorum sistemi kuran para çıkan çimsa fakat çimsa sadece yüzde 40 ortak.

Yurtdışında yerel bir ortak olsa yine anlayabilirim fakat Sabancı Holding ile ortaklık kuruyoruz. Bu durumda para Çimsa'dan daha çok oraya gitmeyecek mi? Hollanda'daki şirketi Çimsa iştiraki adı altında kurabilirdik yine vergi avantajı olurdu neden böyle bir şey yapıldı?

Ben burada dolaylı yoldan holdingin imtiyaz elde ettiğini düşünüyorum. Fakat bu konuda üstün finansal bilgim yok. Beni bu konuda aydınlatabilecek olan var mı?
    İmtiyazlı şirketleri sevmiyorum bu arada bunu da belirteyim.
    Sayın Balplus, bu soruları çimsa yatırımcı ilişkilerine sormak daha doğru olur.

İspanya Güneş enerjisi yatırım maliyetinin %100 ünün çimsa tarafından karşılanacağını ben fark etmemiştim buarada. Böyle olmamalı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by cemar Yazıyı Oku
    Sayın Balplus, bu soruları çimsa yatırımcı ilişkilerine sormak daha doğru olur.

İspanya Güneş enerjisi yatırım maliyetinin %100 ünün çimsa tarafından karşılanacağını ben fark etmemiştim buarada. Böyle olmamalı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Cemar merhaba, yatırımcı ilişkilerine az evvel mail attım, cevap gelirse paylaşırım. Mailde 4.2 milyon euro nun tamamını çimsa mı ödüyor yoksa sabancı building solutions bir katkı yapıyor mu diye sordum.

8.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Sayın Cemar merhaba, yatırımcı ilişkilerine az evvel mail attım, cevap gelirse paylaşırım. Mailde 4.2 milyon euro nun tamamını çimsa mı ödüyor yoksa sabancı building solutions bir katkı yapıyor mu diye sordum.
    Bugün cevap geldi, konu ile ilgili görüşmek için benden iletişim numarası istemişler ya da benimle paylaştıkları telefon numarasını aramamı rica etmişler. Maili şimdi gördüğüm için yarın ya da yarın tatillerse pazartesi günü arayacağım. Aldığım bilgileri sizlerle paylaşırım. Açıkçası çok basit bir soruydu. Kurumsal bir şekilde geri dönüş yaptılar bu güzel fakat soruma cevap vermediler, bunun da sebebini kendileri ile görüşünce anlayacağım.

Sayfa 91/117 İlkİlk ... 41818990919293101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •