Sayfa 1/180 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1437 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Oltaya Takılanlar - 2

Oltaya Takılanlar - 2

Herkese iyi geceler;

Bir yandan 2021 yılına ait taramaları gerçekleştirirken bir yandan da 2022 yılı için hazırlıklar yapmaya başlamıştım. Öncelikle ilk başlığımızda yayınladığım ve şu anda bulunduğumuz yere ulaşmamızda emeği geçen kişilerin bir listesini tekrar yayınlayarak ve kendilerine bir kez daha teşekkür ederek 2022 yılına başlamak istiyorum.

Daha sonra #OltayaTakılanlar başlığında yıl boyunca yaptığımız taramaların sonuçlarının akılda kalması ve tarihe not düşmek amacıyla Ana ve Ek Sisteme ait iki adet tabloyu da buraya sabitlemek istiyorum.

Gelelim 2022 yılında yapacaklarımıza;

Senet takibi 4 sistem üzerinden tek tabloda devam edecek;

Portföye giren senetlere ait kartlar oluşturulacak;

(Burada geçmişe dönük en başarılı senetlerden IHEVA örnek olarak seçilmiştir)

Senet inceleme talepleri de zaman elverdiğince bu form üzerinden cevaplandırılıp excel tablosunda arşivlenecektir. Sistemler günlük periyotta işlem görecektir. Bunu yanında özel durumlarda değişik periyotlarda dikkat çeken senet olursa bunların da paylaşımları yapılabilecektir. Yazılım dili bilmediğimi defalarca kez belirttim. Bu nedenle hissenin portföye alınıp alınmayacağına dair karar Görsel Analiz sonucunda verilecektir.

Katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımıza kapımız her zaman açıktır.

2022 yılının Türk Milletine ve başlığımıza kutlu olmasını dilerim.

2. Eline sağlık Tolga abi

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

3. Yeni yıl yeni başlangıç hayırlı olsun Tolga abi. Birlikten kuvvet doğar, bildiklerini paylaşmak bilginin zekatıdır.
    Yeni yılda yeni sayfa ile beraber herkese bol kazançlar dilerim.

4. yeni bir yıl yeni bir sayfa inşaallah kazancınız daim olur ....

7 soruda temettü !

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
    * Temettü nedir ?
    * Kaç şekilde dağıtılır ?
    * Temettü nasıl alınır ?
    * Temettü oranı nedir ?
    * Temettü verimi nedir ?
    * Temettü payı neye göre belirlenir ?
    * Dağıtım sonrası hisse fiyatı ne olur ?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

5. Bulut 2021 yılı (04-01-2021/31-12-2021) Dolar ve TL bazında hisse getirileri (Temettü dahil).

6. Uzun vadede sadece biriktirip Tek fiyattan değilde alımları uzun zaman diliminde bir alışkanlıkla kendimize alışkanlık yapalım ki bir önceki getiriye bakınca haklılığımızı kendimizde bizzat görmüş olacağız...
    3 yıl önce seçmiş olunan aldığı hisselerle bir yatırımcı kazanmanın ne olduğunu daha iyi anlayacağından dolardan uzak duracağının ispatıdır.
    seçimleri güzel ve titizlikle yapıldığında 1 yıllık performansi dikkate aldığımızda dolar ve gram altın iyi görünebilir lakin 3-5 yıl gibi bir süre dikkate alınsa altın hisseler açık ara öne geçiyor.

7. Taner Genek der ki; Borsa yorumu yaptığım tek yer burasıdır twitter com eskiden bu forumun müdavinlerindenmiş diyor ki Ben sadece endeks yorumu yapıyorum ...

Kitaplarda yazmayan bilgilerden birisi;

Ayın 1 ile 24'ü arasında TREND varsa son 1 hafta YATAYA bağlar

Ayın 1 ile 20'si arasında YATAYDA ise 21 22 23 24'de destek veya direnç kırılır TREND başlar

Bu yüzden 21 22 23 24 barlarını her zaman borsalarda ÖNEMLİDİR

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku

Taner Genek der ki; Borsa yorumu yaptığım tek yer burasıdır twitter com eskiden bu forumun müdavinlerindenmiş diyor ki Ben sadece endeks yorumu yapıyorum ...

Kitaplarda yazmayan bilgilerden birisi;

Ayın 1 ile 24'ü arasında TREND varsa son 1 hafta YATAYA bağlar

Ayın 1 ile 20'si arasında YATAYDA ise 21 22 23 24'de destek veya direnç kırılır TREND başlar

Bu yüzden 21 22 23 24 barlarını her zaman borsalarda ÖNEMLİDİR
    Elinize sağlık abi

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Sayfa 1/180 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •