Sayfa 6/24 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ORMA - Orma Orman Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    anlaşılan sensör malını başaltmış olacak ki, yazıma cevap yazma geregi duymamış. bu yüzden yatırım yapacaklara tavsiyem KİMSE SİZE PARA KAZANDIRMAK İÇİN YANIP TUTUŞMUYOR. . yatırım yapacaksanız, kendiniz araştırın inceleyin ve de kararınızı verin
    Yeni gördüm çok üzüldüm bu yazıyı yazdığınıza,ben size gelecekte gerçekten izlemede kalıp gerekirse uygun yerden alınabilecek kağıdı diplerden söylüyorum ve şirket 2017 den itibaren güzel bir beklenti içine girmiş sadece ihracatı bile uçmuş,olumlu ve olumsuz yanları var ama borçlarının yanında ortalama 200 milyn TL olan kısa vadeli alacakları unutmayın (satışların parasını ortalama 90-100 gün arası alıyor.)Şirket düzelirse normal bir çıkış olmayacak bana göre,anormal hareketler olacak görüntüsü var,ama tabiki bilançoyu takip edeceğiz.ARALIKTA dolar bu seviyelerde kalırsa 25 milyon TL ye yakın bir kur farkı geliri olacak,satışları zaten çok artmış ve özellikle satış sonrası kar sermayesinin 3 katı.2017 DEN İTİBAREN YENİ başlayan bilanço düzelmesi ve kar böyle giderse senedin nerelere gidebileceğini siz tahmin edin,bu fiyatlar çok komik olacak merak etmeyin,sabırla beklemek lazım,borsa sabır işi,bol kazançlar...(Bir önceki sayfada 35 nolu gönderi olarak Yazdığım yazıyı lütfen herkes dikkatlice akıl süzgecinden geçirerek okusun,ona göre karar versin)
    Son düzenleme : sensor; 17-12-2018 saat: 22:21.

Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    Yeni gördüm çok üzüldüm bu yazıyı yazdığınıza,ben size gelecekte gerçekten izlemede kalıp gerekirse uygun yerden alınabilecek kağıdı diplerden söylüyorum ve şirket 2017 den itibaren güzel bir beklenti içine girmiş sadece ihracatı bile uçmuş,olumlu ve olumsuz yanları var ama borçlarının yanında ortalama 200 milyn TL olan kısa vadeli alacakları unutmayın (satışların parasını ortalama 90-100 gün arası alıyor.)Şirket düzelirse normal bir çıkış olmayacak bana göre,anormal hareketler olacak görüntüsü var,ama tabiki bilançoyu takip edeceğiz.ARALIKTA dolar bu seviyelerde kalırsa 25 milyon TL ye yakın bir kur farkı geliri olacak,satışları zaten çok artmış ve özellikle satış sonrası kar sermayesinin 3 katı.2017 DEN İTİBAREN YENİ başlayan bilanço düzelmesi ve kar böyle giderse senedin nerelere gidebileceğini siz tahmin edin,bu fiyatlar çok komik olacak merak etmeyin,sabırla beklemek lazım,borsa sabır işi,bol kazançlar...(Bir önceki sayfada 35 nolu gönderi olarak Yazdığım yazıyı lütfen herkes dikkatlice akıl süzgecinden geçirerek okusun,ona göre karar versin)
    İşbir içinde çok umutluydunuz dimi?

3.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    İşbir içinde çok umutluydunuz dimi?
    işbirde küçük yatırımcı organize olmadı olsada şu andaki yönetim tüm gücüyle hisselerini ortaya sürdü ve bizleri orada denediler;bunların gücü ne diye .Orada problem küçük ortakları organize etme problemi.
    Gelelim bizim ORMA şirketine 35 nolu yazımda belirttiğim gibi 2017 den itibaren ürettiği ürünlerde dünya fiyatları
    oldukça yükseldi ve esas faaliyetlerinde kar başladı,ama bu sene 9 aylıkta nerdeyse sermayesinin 3 katı esas faaliyet karı var ve dolar şayet bu fiyatlara yakın olursa 25 milyon TL kambiyo karı olacak zararı bu ölçüde azalacak,dediğim gibi bu şirket gerçekten çok yakından izlenmesi gerekli,2017 den itibaren atağa geçen bir şirket (esas faaliyet karı yönünden).SUMAŞ şirketinin neredeyse 10 katı satış yapıyor,piyasada 2,7 milyon senedi var (maksimum olacak senet 4,1 milyon yani 4 milyon TL EDERİ OLACAK.SENET NORMAL İŞLEM GÖRSEYDİ BU BEKLENTİLERLE ve 2,7 milyon senetle nerelere giderdi sizlerde tahmin edebilirsiniz,senedi takip edin üretim yaptığı sektörü takip edin,çünkü burada belkide geleceğiniz yatıyor,ama her türlü bilanço ve haberleri takip edelim ona göre pozisyonlar alınabilir,bol kazançlar...

4. Saygı değer ağabeylerim sizlerin çok değerli bilgi, birikim ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Burda gayemiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek.
    Önümüzde gerçekten geleceği çok parlak olabilecek bir şirket duruyor. Tamam borcu çok ama aldığı borcu yatırıma aktarmış ve bu yatırımların karşılığında kârlılığı yıldan yıla artan bir şirket var. Yaptıkları iş ise mobilya sektörüne ham madde sağlamak yani ürünü akacak kokacak bozulacak bir ürün değil bilakis yurt içiyle birlikte artık yurt dışınada ürün satarak ihracat geliri olan bir şirket.
    Ben bir küçük yatırımcı olarak şimdiye kadar birçok hissede tokatladım, bir arkadaşın tavsiyesiyle bu hisse ile tanıştım ve şöyle bir karar aldım. Bu hisse için belli bir miktar ayırdım bu paramı yok sayacam ve bekliycem...
    Gün ola, harman ola!!!

5. Orma 'yı düşünüyorum gözlerim kapalı...
    3 olmuş, 5 olmuş, 10 olmuş...
    Gelecek güzel bilançolar,
    Umudumuz olmuş...
    Bekle küçük yatırımcı!!!
    Muradımız tez olmuş...

6. Bu mızrak, bu çuvala sığmıyor. Bu hisse bedelini bedava fiyatlarda tutanlar hangi akıl ve mantıkla hareket ediyorlar acaba
    çok merak ediyorum . Borsayla ilgilenen bütün arkadaşlarıma tavsiye edeceğim 1000 lot alın atın bir gün gelecek güzel şeyler olacak bu hissede...
    Yalnız biraz sabır, elbet 6 yıldır süren bu uykudan şahlanarak uyanacak. O zaman da kimseye alım fırsatı vermeyecek.
    Burlarda uyuzlanırken mallanıp çalının arkasından izlemek lâzım...

7.  Alıntı Originally Posted by forzahoroz Yazıyı Oku
    Bu mızrak, bu çuvala sığmıyor. Bu hisse bedelini bedava fiyatlarda tutanlar hangi akıl ve mantıkla hareket ediyorlar acaba
    çok merak ediyorum . Borsayla ilgilenen bütün arkadaşlarıma tavsiye edeceğim 1000 lot alın atın bir gün gelecek güzel şeyler olacak bu hissede...
    Yalnız biraz sabır, elbet 6 yıldır süren bu uykudan şahlanarak uyanacak. O zaman da kimseye alım fırsatı vermeyecek.
    Burlarda uyuzlanırken mallanıp çalının arkasından izlemek lâzım...
    Sayın forzahoroz bende sizin gibi düşünüyoruz 1000 lot 3 aylık siğara parası . Gelecegi parlak al at bir köseye laxım olur2006 yılında finans bank almıştım 1000 lot 0’18 krs dan 0 zaman 18 liraydı 18 siğara parası gelen bebelsizlerle ep ey olmuş % 2680 kar yazıyor şimdi hatrı sayılır rakam oldu . Yılda gecer ömürde biter . Keşke 10000 lot alsaymışım .

8. Maşallah. Aynı fikirdeyim alıp atmak dönüp bakmamak lâzım...

Güzel günler göreceğiz çocuklar
    Güneşli günler göreceğiz.
    Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar
    Işıklı maviliklere süreceğiz…

Açtık mıydı hele bir son vitesi,
    adedi devir, motorun sesi.
    Uuuuuuuy! Çocuklar kim bilir
    ne harikûlâdedir
    160 kilometre giderken öpüşmesi.

Sayfa 6/24 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri