Sayfa 7/24 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ORMA - Orma Orman Mamulleri

1. eger uzun vade bekleyecegiz ve de batarsa paramız önemli degil diyiyorsanız, bunu gibi hisse başı cirosu yüksek ya da daha da yükselecek ancak aşırı borçlu yani bankalara çalışan usak var, rysaş var üstelik de alıp satışı kolay. ormadan 2000 lot aldım 0,94 den hisse 1,20 oldu. satayım dedim. 5 iş gününde 35 lot anca satabildim üstelik ben ne yazdıysam sürekli benim yazdığım fiyatın altına geriledi. ben de satmaktan vazgeçtim. borsaya bagışladım. hadi siz organize olun da benim şu 1965 lotu da satayım artık. yoksa valla borsaya hibe edecem

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

Hedefler: 3.77-8.55-95.00

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by ayıboğa Yazıyı Oku

Hedefler: 3.77-8.55-95.00

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    bu grafige itibar etmeyin çünkü hisse 9 milyon sermayeden 27 milyona çıkardı. ancak grafik hala 9 milyon sermayeye göredir. grafikte bulunana rakamlar 3 e bölünmelidir. yani )95/3=31,60 olmalıdır.

4. Öz sermayesi bu kadar yüksek kârlılığı yıldan yıla artan bir şirket niye bu kredi yükünün altında eziliyor ki, bence yabancı bir ortak bulup hem bu borç yükünden kurtulmalı hemde ihracatta hedef büyüterek kârlılığını arttırmalı.

5. 30 haziran da Yeniden değerleme yaptırmış ve bunu finansallara yansıtmış . Bu değerleme sonucuna göre şirketin gerçek değerini ortaya çıkarıp tahsisli sermaye artışı ile yabancı ortak alması kuvvetle muhtemel olabilir. Yüksek borçlardan ancak bu şekilde kurtulabilir ve faize giden paralar doğrudan net kar olarak şirkette kalır. Ortaya çok güçlü bir şirket çıkar . Yabancı ortaklığın fon şeklinde olması da mümkün olabilir. Bu değerleme raporunda belki bir ip ucu vardır...

6. Kdv indirimi üç ay daha uzatılmış. Hadi hayırlı olsun. Bol bereketli kazançlar. İnşallah çok kazanırlar bir an önce borç yükünü hafifleriler. Iyi olacak inşaallah...
    Yaa nasip...

7. Emekli2 ağabey sattın mı hisseleri geçen gün birisi 10.000 lot aldıydı yazdıysan arada gitmiştir...

8.  Alıntı Originally Posted by forzahoroz Yazıyı Oku
    Emekli2 ağabey sattın mı hisseleri geçen gün birisi 10.000 lot aldıydı yazdıysan arada gitmiştir...
    evet 10.000 lot alan adam benim hisseleri de 1,15 den aldı. o gün hisse 1,22 den açılmıştı ben de inadına tabana yazdım öyleki yazdıgım fiyatın altına kimse giremesin diye neyse akşam broker aradı 1,15 den hisseleriniz satıldı dedi.
    Valla ne yalan söyleyeyim şirket güzel çünkü üretim tesisi yenidir. sektör de hani fena degil.2 tane önemli sıkıntı var
    1- şirketin yabancılara satılması dedikodusu. eger gerçekleşirse bu hisseyi temettü için alanlar artık temettü işini unutsun. örnek çok doktaş, türk demirdöküm, tire kutsa vb. çünkü yabancı fabrikayı işletip, ürünleri maliyetine kendi pazarlama şirketine devrediyor. dolayısı ile kar pazarlama şirketine vergi geliri de pazarlama şirketinin yerleşik oldugu ülkeye akıyor.
    2- hisseyi toplamak neredeyse imkansız 100.000 lot almak imkansız hadi aldın ola ki paraya ihtiyacın oldu satman imkansız. ancak temettü için alacak arkadaşlara 2 madde önemli degil
    Ben, şirketin ürün satış fiyatı, üretim kapasitesi gibi fiziksel verilerden yola çıkarak yaptıgım hesaplamada , hissebaşı minimum yani ölü fiyatının 6 tl, üst bant fiyatının ise 34 tl hesapladım. bu rakamı bilanço verileri ile de dogruladım. yani bilanço verilerinden bu rakamların uçuk olmadıgını demek istiyorum

Sayfa 7/24 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •