Sayfa 8/24 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ORMA - Orma Orman Mamulleri

1. Hayırlısı olsun ağabey. Nasibimizde ne varsa o. Ben biraz daha bekleyeceğim. Hepi topu 1000lotum var.
    Sektör iyi, üretim iyi, gelirler iyi, şu borç işine de bi çare bulunursa tadından yenmez...
    Teşvikti, kdv indirimiydi, düğün sezonuydu derken mobilya sektörü canlılığını koruyor. Ben ümitliyim,
    Ya Nasip...

2.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    evet 10.000 lot alan adam benim hisseleri de 1,15 den aldı. o gün hisse 1,22 den açılmıştı ben de inadına tabana yazdım öyleki yazdıgım fiyatın altına kimse giremesin diye neyse akşam broker aradı 1,15 den hisseleriniz satıldı dedi.
    Valla ne yalan söyleyeyim şirket güzel çünkü üretim tesisi yenidir. sektör de hani fena degil.2 tane önemli sıkıntı var
    1- şirketin yabancılara satılması dedikodusu. eger gerçekleşirse bu hisseyi temettü için alanlar artık temettü işini unutsun. örnek çok doktaş, türk demirdöküm, tire kutsa vb. çünkü yabancı fabrikayı işletip, ürünleri maliyetine kendi pazarlama şirketine devrediyor. dolayısı ile kar pazarlama şirketine vergi geliri de pazarlama şirketinin yerleşik oldugu ülkeye akıyor.
    2- hisseyi toplamak neredeyse imkansız 100.000 lot almak imkansız hadi aldın ola ki paraya ihtiyacın oldu satman imkansız. ancak temettü için alacak arkadaşlara 2 madde önemli degil
    Ben, şirketin ürün satış fiyatı, üretim kapasitesi gibi fiziksel verilerden yola çıkarak yaptıgım hesaplamada , hissebaşı minimum yani ölü fiyatının 6 tl, üst bant fiyatının ise 34 tl hesapladım. bu rakamı bilanço verileri ile de dogruladım. yani bilanço verilerinden bu rakamların uçuk olmadıgını demek istiyorum
    Sizi bir nebze dertten ve kardan kurtarmışız gördüğüm kadarıyla. Dedikodular her daim dedikodu , sabit varlık (arsa bina vs) her daim kazançtır. Erken çıktınız

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. ..

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE]

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bir gün Ali, öğretmeni Ayşe Hanım’a giderek dersten sonra kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Öğretmen kabul etti ve sordu:
    – Sorun nedir Ali?
    – Ben bu sınıfın düzeyine göre fazla zekiyim. Bir üst sınıfa geçmek istiyorum.

İstek konusunda bilgi verilen müdür, Ali’ye bunun için bir testten geçmeyi isteyip istemediğini sordu. Ali tereddütsüz kabul etti ve test başladı.
    – Söyle bakalım ali: 3×4?
    – On iki
    -6×6
    - otuzaltı
    – Japonya’nın başkenti?
    -Tokyo
    Ve test bir saat sürdü, Ali hiç hata yapmadı. Test sonunda Ali’nin öğretmeni de soru sormak istedi. Ali ve müdür bu isteği kabul ettiler. Öğretmen sorulara başladı:
    – İneklerde dört tane, bende iki tane olan nedir?
    – Bacaklar öğretmenim!
    – Doğru! peki; senin pantolonunun içinde olup, benim pantolonumun içinde olmayan nedir?
    Müdür bu soruya çok şaşırdı.
    – cepler öğretmenim.
    – Kadınların tüylerinin en kıvırcık olduğu yer neresidir?
    Velet tereddütsüz yanıt verdi:
    – Afrika’dır öğretmenim.
    – Yumuşak olup, kadınların ellerinde sertleşen nedir?
    Müdür gözleri fal taşı gibi açılmış tam konuşacakken ali yanıtladı:
    – Tırnak cilası.
    – Peki. bekâr bir kadına göre evli kadında daha geniş olan nedir?
    Müdür kulaklarına inanamıyordu.
    – Yatak öğretmenim.
    – Kadın vücudunda en nemli organ hangisidir?
    – Dil öğretmenim.
    Nefes nefese kalan müdür, testi bitirmeye karar verdi ve şöyle dedi:
    “Değil bir üst sınıfa, ben bunu doğrudan üniversiteye göndereceğim. Çünkü ben bütün sorulara yanlış cevap verdim!”

5. Cuma günü 1,06 daki 8 küsür bin lotu yapı kredinin bir anda alması ve 23 bin civarıda 1,06 ya alış koyması acaba bilanço kokusunu alanların erken hareketimi acaba,son çeyrekte 12 aylık bilançoda 25 milyona yakın kambiyo karı yazacak olması iyi yani acaba zararı kapatabililirmi diyoruz?satışlarının artması iyi vede SUMAŞ ın deli gibi kar artışını görünce bu SUMAŞIN 10 katı satış yapıyor,borçları olmazsa zaten bunun yeri çok enteresan yerler olurdu ama biz yinede bilanço ve vergi dairesi sonuçlarını bekliyoruz,bakalım neler olacak,piyasada 4,25 milyon senet en fazla olabilecek lot sayısı,vede 2017 özelliklede 2018 satışlarını anormal artması vede karlılığın artması çok iyi,fakat bu performansı devam ettirirmi bilemeyiz ama iyi performanslarla bu fiyatlar zeten komik kalıyor,olumlu olarak mobilyada zaten KDV indirimi devam ediyor ama inşaatlarda durgunluklar var ama buna rağmen yurtdışı satışlarda gördüğüm ataklar beni heyecanlandırdı açıkçası,biz senedi ve bilançoyu takip edelim bakalım,bol kazançlar...

6. Bürüt satışlar 436.226.499
    Bürüt satış kârı 96.667.554
    Şu bu derken 6.6 milyon zarar yazdırmışlar...
    Bu hisse bu rakamlarla buraları hak etmiyor.

7. 436.226.499 lira cironun
    314.390.310 lirası yurtiçi
    121.097.366 lirası yurtdışı
    Ihracat rakamları da yükseliyor...

8. Sayın Sensör ve sayın emekli2 abilerim bilançoyla ilgili görüşleriniz nasıl bir yorum alsak...

Sayfa 8/24 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •