Sayfa 9/24 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 187 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ORMA - Orma Orman Mamulleri

1. Demekki bu rakamları gerçekten hak etmiyormuş, daha aşağıları hak ediyormuş, bastılar kehada...
    Guşu duttuk...

2. Dev şirket kapandı! 645 kişi işsiz kaldı
    Kocaeli’de 1998 yılında kurulan ve İSO En Büyük 500 Şirket listesinde Türkiye’nin 253’üncü büyük firması olan Yıldız Sunta, üretimi bitirdi. 645 işçi içerde kalan paralarını alamadan işsiz kaldı.

Uğur ENÇ
    14:11 - 5 Mayıs 2019
    Haberler
    Ekonomi
    Dev şirket kapandı! 645 kişi işsiz kaldı

Türkiye'nin 253'üncü büyük firması olan Yıldız Sunta önceki gün üretimi bitirdi. Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 21 yıldır üretim yapan firma geçtiğimiz yıl ekonomik krizden etkilenmiş ve işçi maaşlarını ödeyemez hale gelmişti. Fabrikada yaklaşık 400 mavi yaka, 135 beyaz yaka, 110 müteahhit işçisi çalışıyordu. Önceki gün geniş bir toplantı yapan fabrika yönetimi firmayı kapattıklarını duyurdu. Bu duyuru sonrasında yaklaşık 645 kişi işsiz kaldı.

GİRİŞİMLER İŞE YARAMADI
    Aylardır maaş alamayan işçilerin alacakları ile ilgili konuşan işveren temsilcileri tedarikçilerden gelen tüm parayı işçilere vereceklerini söyledi. Fabrikanın ekonomik sıkıntılarının aşılması için fabrika örgütlü Ağaç-İş Sendikası'nın bağlı olduğu Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay ve AKP Kocaeli Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık 31 Mart yerel seçimlerinin ardından devreye girmiş ancak Ankara'daki temaslar da işe yaramamıştı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
    1 altına nadir inen batık şirket 1.20-1.50 arası oyalanırken birden kapanışta 0.89 taban çekti !!!...normalde çaba sarf ediyordu,sebebini pek anlayamadım,zaten çok dengesizce hareketleri var,bakalım bu sefer ne yapacak.

4. Neden tavan tavan gidiyor???
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
    Devamlı takıldığım hisseydi,iyi al-sat yaptırıyordu,ama film 1.35 sonrası bende koptu,zaten gizliden çok iyi işler yapıyordu belli etmiyordu,birileri fark etti 3 üzerine uçurdu...mayıs 2013 fiatı 27 tl idi,peşinden birden düştü devamlı zarar yazdığı için 1 cıvarında 6 sene süründü,bizde 1 al 1.20-50 arası boşalt,ne yazıkki kuş artık yuvadan uçtu,şimdi trene bakıyoruz,normalde en fazla gittiği yer 1.50,peşi tekrar 1,artık bu rakam mazide kaldı.

6.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    bilanço dipnotlarına biraz baktım. hiçte fena değil 2019 da kısa vadeli borçları epeyce azalıyor. satışları artmış. benim hesabım kağıdın ilk etapta 2bin liradan aşağı olmaması gerek. tabi yüzeysel bakıp 28milyon zararı varmış diyenlerin satışları olup kısa süreli düşüş yaşarsa bilemem. ben gerekli pozumu aldım ve yıl sonuna 2bin den aşağı bir fiyat olmaz diye bekliyorum
    mallar yeni sahiplerine devredildi. birazda alan kazansın

7.  Alıntı Originally Posted by sensor Yazıyı Oku
    Kocaeli’de 1998 yılında kurulan ve İSO En Büyük 500 Şirket listesinde Türkiye’nin 253’üncü büyük firması olan Yıldız Sunta, üretimi bitirdi. 645 işçi içerde kalan paralarını alamadan işsiz kaldı.

Uğur ENÇ
    14:11 - 5 Mayıs 2019
    Haberler
    Ekonomi

Türkiye'nin 253'üncü büyük firması olan Yıldız Sunta önceki gün üretimi bitirdi. Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 21 yıldır üretim yapan firma geçtiğimiz yıl ekonomik krizden etkilenmiş ve işçi maaşlarını ödeyemez hale gelmişti. Fabrikada yaklaşık 400 mavi yaka, 135 beyaz yaka, 110 müteahhit işçisi çalışıyordu. Önceki gün geniş bir toplantı yapan fabrika yönetimi firmayı kapattıklarını duyurdu. Bu duyuru sonrasında yaklaşık 645 kişi işsiz kaldı.

GİRİŞİMLER İŞE YARAMADI
    Aylardır maaş alamayan işçilerin alacakları ile ilgili konuşan işveren temsilcileri tedarikçilerden gelen tüm parayı işçilere vereceklerini söyledi. Fabrikanın ekonomik sıkıntılarının aşılması için fabrika örgütlü Ağaç-İş Sendikası'nın bağlı olduğu Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay ve AKP Kocaeli Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık 31 Mart yerel seçimlerinin ardından devreye girmiş ancak Ankara'daki temaslar da işe yaramamıştı.
    https://www.ahsapglobal.com/yildiz-s...nospan-in/831/ yıldız sunta 1.200.000.000.tl'ye (birmilyar ikiyüz milyon) sektöründe dünyanın en büyük şirketi kronospan'a satıldı........!

8. Yıldız sunta'nın 2018 cirosu;445.milyon kurulu olduğu arsası 50 dönüm(yaklaşık) 1.200.000.000.tl p/d

Orma; 2018 cirosu;426.milyon kurulu olduğu arsası 500dönüm(yaklaşık) 87.000.000.tl p/d ......!

Sayfa 9/24 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •