Sayfa 86/114 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
Arama sonucu : 908 madde; 681 - 688 arası.

Konu: BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

1. Tokat havası...
    Emin ol para her kapıyı açar...

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Marketler üzerinden siyaset yapmak en azından şık değil çünkü hiç bir market siyasete malzeme olmak istemez

pahalılığın sebebi olarak marketleri gören bizzat konuştuğum vatandaşlar da var , hatta işi ÖZAL a kadar götürüp serbest piyasa ekonomisini başımıza bu adam bela etti diyenler bile var
    Sonra örneklere geçiyor a ürünü falanca markette 10 liraysa öteki markette 15 lira vs

Devletin tarım kredi kooperatif marketleri var oralardan alış veriş yapmayı düşünüyor musun diye sorduğum da , önce afallıyor (belli ki bu sorunun geleceğini kestirememiş) sonra o marketlere de toptan ürün verenler kendi aralarında anlaşıp pahalıya veriyorlar vs demeye başlıyor

enflasyonun gerçek sebebi siyasi yönetimdir tarih boyunca bütün devletlerde bu böyledir , yönetim ise sadece yetkiyi değil, sorumluluğu da beraberinde getirir

Falanca market enflasyonu fırsat bilip stokçuluk ,ürünü gereğinden fazla pahalıya satma vs yapamaz mı , yapabilir elbet ama bunlar zabıta olayıdır siyasi olarak malzeme yapılmaz
    Ayrıca millet hangi marketin , hangi ürüne indirim yaptığını günler öncesi haberini alıyor ve o ürün geldiğinde dakikalar içinde tükeniyor ,Bunlar hep yaşadığımız olaylar

Netice de geriye tek somut olay kalıyor elinde market hissesi olanlar zarar görüyor
    Devletine bu şekilde hakaret etme hakkını cesaritene sahib olan illa bedel öder..

Ben devletime ülkemi töhmet altında bırakanların ne hissesini alirim nede bir daha marketine giderim..

Elbet zaman gösterecektir halkın bunlara nasıl bedel odetecegini...
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. Bu millet kimlerin kimin dönmeleri olduğu iyi bilir,..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4. nerden alacaz peki işci74 ucuz market var mı söyle de bilelim...bakkaldan mı alacaz oradaki fiyatlardan haberin var mı...ocak ta asgari ücret 7500-8 bin olunca kimse zam yapmayacak mı komiksin valla ...ya da ocakta neden bu kadar asgari ücrete zam yapılıyor...

5.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Devletine bu şekilde hakaret etme hakkını cesaritene sahib olan illa bedel öder..

Ben devletime ülkemi töhmet altında bırakanların ne hissesini alirim nede bir daha marketine giderim..

Elbet zaman gösterecektir halkın bunlara nasıl bedel odetecegini...
    Boş laf, hamaset başka işiniz gücünüz yok mu sizin? Devlet, ülke sadece sizin mi, babanızın malı mı? Hadsizler...

"
    Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı ve BİM Marketleri İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, İstanbul Kurtköy’de düzenlenen ve perakende gıda sektöründen temsilcilerin katıldığı '7.Private Label Zirvesi'nde konuştu. Aykaç, zincir marketlere yönelik söylemlere sert sözlerle yanıt verdi.

DHA’nın aktardığına göre konuşmasında iktidara yakın medyaya eleştirilerde bulunan Galip Aykaç, "Tüketici fiyat endeksi, TÜİK açıkladı bunu; yüzde 80.21, üretici fiyat endeksi yüzde 143.75, dokuzuncu ay, yüzde 83.45 tüketici, yüzde 151.50 üretici. Onuncu ay yüzde 85.51 tüketici yüzde 157.69 üretici fiyatı, soruyorum buradan. Acaba bu aradaki rakamlarımı biz mi yanlış okuyoruz? Bunun doğrusunu söyleyecek olan var mı?” dedi.

“Gıda perakende sektörünün kâr edenlerinin en yükseğinin ettiği kâr yüzde 4'tür” ifadelerini kullanan Aykaç, bu yüzde 4'ün tamamı da verilse enflasyonun aşağıya inmeyeceğini söyledi. Aykaç sözlerine şöyle devam etti:

“İşte söylediğiniz yüzde 85, yüzde 80'e gelir. Bunu bile bile bire alıp üçe satıyorlar, bire alıp, dörde satıyorlar diyecek kadar alçalan gazetecilere, oda başkanlarına diyorum ki bu algı operasyonunuzun vatandaşta karşılığı yoktur. Hala halka açık olan bizim gibi şirketlerin (BİM), bizim bir farkımız var. Bu farkımız masraf yapımızı başkalarından çok daha iyi kontrol etmemizden gelen bir farktır. Brüt kâr marjımız 17.5. Yani 100'e aldığımız bir malı 117.5'e satıyoruz. Yahu nerede burada bire alıp üçe, üç kata satılan fiyat? Nerede öyle bir ürün?”

“BİZİM ÜLKEYİ YÖNETENLERLE BİR SORUNUMUZ YOK”

Konuşmasının devamında Aykaç, televizyondaki açıklamalarında “Halktan alıyorlar 100'e, satıyorlar 400'e” diyen Tüketici Hakları Derneği Başkanı’na mail attığını ancak cevap alamadığını söyledi. “Dedim ki, 'bizi ikiyle üçle uğraştırma, öyle büyük kar marjlı yerler varsa söyle de biz de oralara yatırım yapalım' dedik” ifadelerini kullanan Aykaç şunları kaydetti:

“Bu gazetecileri himaye edenlere, onlara bu şekilde işlem yapın diyen, perde gerisinde bizi hedef gösterenlere, aslında sizi hedef gösterenlere diyorum ki: Bizim ülkeyi yönetenlerle bir sorunumuz yok. Bir sorunumuzun olmasına müsaade de etmeyeceğiz. Bunu buradan çok açık söylüyorum. Biz bu ülkenin temel taşlarıyız. Bu temel taşını yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez. Bu kriz bize bakarak ya bir tuğla da ben koyayım bu memlekete, bir binanın temel taşına bir kürekle harç, ben koyayım demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmaları yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzla cevap vereceğim bunu bilesiniz.”

SERT İFADELER KULLANDI

Eleştirilerini sürdüren Aykaç, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Perakende işletmelerinin enflasyondan arındırılmış ve sadece nominal kâr rakamlarına bakarak olumsuz yorum yapan maaşlı televizyon yorumcularına, bizleri terörist ilan edenlere bizlere vicdansız hatta kansız diyenlere ve bunları gazetede yayınlayarak ahlaksızca bizi çete ilan edenlere ve tabirimi maruz görün ama müsaadenizle, gazeteci müsveddelerine söyleyeceklerimiz var. Eğer doğruysa diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, ilan vermiyoruz diye gazete sayfasını boş bırakanlara televizyonda, ağızlarından, salyalarını akıtarak küfredenlere, bilmedikleri konularda biliyormuş gibi yorum yapanlara, peyniri, yumurtayı sadece sofrasında görüp peynirle yumurtayla ilgili yorum yapanlara, bu dünyayı size yaşanmaz kılarım diyecek kadar meselelerden bir haber olan depoyu basıp günlük tüketim kadar bile olmayan yağları, halka dağıtırım diyecek kadar iş bilmez yöneticilere… Mağaza çalışanlarımıza, söyleyin yöneticilerinize bu işin sonu kötü olacak, size burada ekmek yedirtmeyiz diyen kanun, nizamı tanımayan yerel yöneticilere… Ziraattan haberi olmayan ve özellikle İstanbul Ziraat Odası Başkanı'na… FETÖ örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altını çizerek söylenen üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde bir art niyet vardır. Bir algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir.
    "

Galip Bey, enflasyonun sebebi olarak marketleri gösteren cahillere tokat gibi çatır çatır cevap vermiş.

Net kar marjımız %4, biz bunu %0 yapsak hiç kar etmesek fiyatlar %4 düşer demiş..

Bu cahillere kendi ağızlarıyla cevap vermiş

Bu ülkenin en büyük sorunu cehalet.

Millet kar marjı nedir bilmediği için sanıyor ki pahalılığın sebebi marketler. Bunlara inanan milyonlar var.

Cehalet bitmeden sefalet bitmez.

Hadi diyelim halkın büyük kısmı brüt kar marjı net kar marjı nedir bilmiyor. Bunu bilen devlet görevlilerinin bile bile yalan söyleyerek borsada işlem gören marketleri hedef göstermesi kul hakkıdır. Onbinlerce BIMAS yatırımcısının hakkını çalıyorlar. Müslüman geçinen bu adamların, İslam'daki en büyük ikinci günahı işlemesi akılla izanla açıklanacak bir durum değildir.

Sayfa 86/114 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •