Sayfa 34/114 İlkİlk ... 2432333435364484 ... SonSon
Arama sonucu : 908 madde; 265 - 272 arası.

Konu: BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

1. Yılbaşından beri takası en çok artan ve azalan ilk 5 kurum. Citi 6,7M lot almış. Halka açık kısmın %43.38'i Citi'de duruyor.

Çok işgillendim ben açık söyleyim. O takaslara çok güvenmemek lazım. Umarım şirketle ilgili kötü bir haber(bilanço) bazılarına önden servis edilmemiş olsun.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

Şu an yabancı(?) hisse sat dolar park et modunda. Çift kaymaklı

4. ''Tahtada KV varken gitmez'' gibi temelden ve yaşanmış gerçeklerden yoksun bir düşünceyi yıllarca defalarca duydum. OTKAR'da aynı şey oldu, SASA'da, ASELSAN'da her büyük trendin öncesinde, geçtiğimiz yaz aylarında TUPRAŞ'ta, HEKTAS'ta aynı şekilde ki biraz ilgisi olan herkes bu söylediklerimi izlemiştir.

''Abee, çok KY var, gitmez bu be'' savı sadece bir tahtacı tarafından kontrol edilen, tahtayı götürmek için piyasada dolaşımda olan hisselerin önemli bir kısmını eline geçimiş olması gereken ve bunun için de tahtayı bu amaç doğrultusunda oynatan adamların kontrol ettiği hiselerde geçerli olur.

Türkiye'nin en büyük üç şirketinden biri olan, son günlerde hacmi 500miyonun üzerinde seyreden, Türk borsasından tüm çıkışına rağmen yabancı oranının hala 50%lerde gezindiği bir hissede olmaz. Zamanı gelince, bam bam alır götürürler, KY filan da bakmazlar.

Hisse Aralık'ın son günlerinde 61-62 civarında dolaşırken, aynı bu KY safsatasını söyleyenler 50'lerin altını işaret ederken hisse 2 ay bitmeden 25% ye yakın primlendi. O zaman da sözde ''tahtayı ağırlaştıran KY'' yok muydu?!??....

Hisse daha yeni yeni dip oluşum/ akumasyon sürecinden çıkıyor. Yıl içinde görmesi muhtemel seviyeleri göz önünde bulundurunca 74-75 daha emekleme seviyesi demek çok da gerçekten kopuk bir yorum olmayacaktır.

Herkese bol kazanç ve o kazancın üzerinde bekleyebilme sabrı dilerim.

500 hisse var 4-5 tane dışındakiler çöp. Gerçek şu ki bu ülkede borsaya yatırım yapılmaz. Hisselere dolar bazlı bakmanız yeterli bunu görmek için. Dolar bazlı(yani gerçek alım gücünüz) paralarınızın-birikimlerinizin nasıl hiç edildiğini göreceksiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by yoruk Yazıyı Oku
    500 hisse var 4-5 tane dışındakiler çöp. Gerçek şu ki bu ülkede borsaya yatırım yapılmaz. Hisselere dolar bazlı bakmanız yeterli bunu görmek için. Dolar bazlı(yani gerçek alım gücünüz) paralarınızın-birikimlerinizin nasıl hiç edildiğini göreceksiniz.
    Yeri geliyor uzun vade yatırımcısıyız diyoruz. Aslında son 5 yılda dolar bazlı kazandıran kaç hisse var? Bunlar neler bakmak lazım. Ona keza son 10 yılda durum nedir? Doları bi de faiz/ kar payına koyduğundaki getirisi nedir; hisse senedinin getirisi nedir vs. esas karşılaştırmayı böyle yapmak lazım.

Sıyrılmamız gerekiyor bu ülke borsasından, ama nedense kendi adıma söylüyorum yapamadım. Defalarsa yurtdışı borsalarında işlem için girişimde bulundum(QNB üzerinden kayıt açtım ama para yatırmada geri adım attım), her seferinde nedense döndüm.

Fakat artık bıktım gerçekten.

8. Bizim borsada major düşüşlerde cesaret ile mal alamazsan kaysa değer para kazanamazsın. O da herkesin yapabileceği şey değil.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 34/114 İlkİlk ... 2432333435364484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •