Sayfa 110/1001 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Viop XXXIX

1. Yeri geldiginde duygusal davranicaksin TEK
    davranmadigin gunler sonradan aklina geldigi zaman icini kemirmeye baslar
    Bu kemirmenin cozumude yok .
    Suan valide istanbulda kardesimin yanina gezmeye gitti su dakika hadi istanbula gel 1 bardak kahve icelim dese hic dusunmeden gider kahveyi icer geri mersin e donerim
    2000km yol, hava sartlari vs vs bunlarin hepsi cozulur . ama giden geri gelmiyor . gittikleri yerede gidip gelemiyorsun
    imkanin varsa yapicaksin hic dusunmeyeceksin

Butun olmuslerimize Allah Rahmet eylesin mekanlari cennet olsun
    ....

2. Mekanı cennet olsun. Ben de annemi genç yaşta kaybettim, her güzel günde insanın içine bir şey oturur, keşke o da burada olsa görse diye. 4 sene olmuş hala elim telefona gider. Bazı kayıplar var ki insan yaşadıkça eksikliği orada hissediliyor, yaş kaç olursa olsun da geçmiyor.

Bir de aslan gibi 25 senelik arkadaşımı yitirdim bu sene, onun da acısı çok ayrı imiş tabi ki anası babasının çektiğinin yanında bizimki telaffuz bile edilmez ama bana o da çok ağır geldi.

Ne kadar üzülsek de anladım ki her şeyin hayırlısı, ölümde de Allah sıralı ölüm versin diyen kişileri daha iyi anladım Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.
     Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Konu Anne Babayi gormek vakit gecirmek ise 3000km karli yol olsada hic dusunmeden giderim.
    Gecmiste cok yapmisimdir rahmetli baba yarin gelde mangal yapalim dediginde hic kirmadan Istanbul dan Mersin'e gelir mangali yapar 2 bardak cay icer ayni gun geri Istanbula donerdim
    Yaslandilar yakin olayim biraz daha fazla vakit gecireyim diye yurtdisi ve Istanbulu tamamen birakip geri Mersin e yerlestim.
    Mayis ayinda tatile gittik birlikte
    Birlikte en son sanirim 20 yil once tatil yapmistik
    tatil donusu cok iyi oldu agustos sonuna yeniden gidelim hayali kurarken 13 agustos sabahi babayi kaybettik.
    13 agustos sonrasi daha iyi anliyorsun bazi seyleri keske daha erken geri donse idim keske sunlari da yapsa idim vs vs diye kendine kendine konusuyorsun ama is isten gecmis oluyor
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Anne babasını kaybetmiş tüm dostların başları sağ olsun. Mekanların cennet olsun. Yolculuk yapacak kardeşlerime kazasız belasız yolculuklar dilerim.

4. Tüm ölmüşlerimize Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun, yerleri doldurulamaz hiçbir zaman

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Anne babasını kaybetmiş tüm dostların başları sağ olsun. Mekanların cennet olsun. Yolculuk yapacak kardeşlerime kazasız belasız yolculuklar dilerim.
    Amin.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6. Rahmetli ile ne zaman bir araya gelsem hemen 5 lira harclik isterdim
    2 saat boyunca kavga gurultu sebep 5 lira icin
    Para tasimayi sevmezdi validenin cantasinda olurdu parasi genelde
    bir gun gene harclik kavgasi yapiyoruz cuzdanini acti 35 lirasi varmis 5 lirasini bana verdi
    5 dakika gecti bende cebimden 1500 cikardim verdim dedim cuzdaninda dursun bu ne 35 lira ile insanmi gezer
    Annende var gerek yok ben tasimayi sevmiyorum dedi
    o gunden sonra her 5 lira verdiginde ben ona 1500 verirdim ama bu 5 lira tartismasi en az 2 saat surerdi zorla alirdim oda ayni sekilde 1500 u zorla alirdi hatta atar giderdim
    Bir gun Hanim konuya girdi baba sen 5 lira veriyorsun o sana 1500 veriyor ne kadar guzel ticaret benimle yapsa bunu ben hic dusunmeden veririm sen ise 2 saat boyunca kafan sisiyor daha sonra veriyorsun
    Babanin verdigi cevab : Bizim icin onemli olan 5 lira degil biz bu olayi yasamaktan mutlu oluyoruz yoksa ne onun 5liraya ne benim 1500 e ihtiyacim var ben 2 saat boyunca vermiyorum cunku ilk istediginde versem 2 saat boyunca yanimda durmaz hemen ya baska odaya yada bahceye kacar

Olmeden 1 gun once hatta 7 8 saat once ne ben ne o 5 lira muhabbeti yapmadik esim ve annem geldi evde bir sessizlik var siz neden 5 lira kavgasi yapmiyorsunuz dedi
    Baba hemen anneye hanim benim cuzdanimi getir cok yorgunum bugun tartismadan 5 lirasini vereyim dedi . ben normalde hemen yukari kata cikardim sigara icin felan ama o gun cikmadim 4-5 saat oturduk sohbet ettik .tesaduf denilebilir yada sanki olecegini daha onceden bilmis gibi . o 5 saat icerisinden oyle olaylar oyle konusmalar gectiki insan istese bile hepsi bir arada gerceklesmez
    saat 2 sohbeti bitirdik gibi uyumaya gittim.
    Ertesi gun kendi ellerim ile yikadim defnettim
    5 lira 5 lira derken 335 lira tirtiklamisim rahmetliden
    bu dunyada para yada madde olarak hicbir seye onem vermem saklamam
    Sakladigim tek bir sey var oda bu 335 lira. Oda bir gun benim kefen param
    ....

7. Belki inanmıycaksınız, belki şaka yazıyor diyeceksiniz.
    Rutin olarak her gün ama her gün hiç aksatmadan babamın evine gider, yaklaşık yarımsaat ile bir saat arası orda kalır annemin acı kahvesini içerim, içerkende hal hatır sorar, bir ihtiyaçları varmı tespit eder, iki lafın belini büker, gönüllerini hoş eder hayır dualarını alarak evden ayrılırım. Ve bu ziyareti hep aynı saatlerde yaptığım için (çok nadir olarak gitmediğim zamanlarda) uğramadığım zaman yarım saat sonra telefon çalar, oğlum iyimisin merak ettik diye ararlar
    Niye anlattım bilmiyorum,

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. Geçe yolculuğu sevmiyorum.
    Fakat sanki yarın daha kar fazla olacak gibi geldi bana, ve yola çıktım.
    Nasıp gerisi
    Kuzey Marmara otoyolunda opetden yakıtı dolduralım sonra devam ederiz.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sen yine de garantici kardeşini dinle, illa gidecem diyorsan, sabah 4-5 gibi yola çık, Gerede ye kadar sıkıntı olmaz, ama sonrası için gün ışığında gitmek daha doğru olur. Yanınızda farklı iki operatör sim kartı olursa iyi olur, ters bir noktada biri çekmezse diğeri ceker büyük ihtimal��
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 110/1001 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •