Sayfa 991/1001 İlkİlk ... 491891941981989990991992993 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: Viop XXXIX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    Şu Romanya hikayesi hoş bir durum değil, inşallah burdan birşey çıkmaz.

Bu arada Abd vadelilerindeki coşku da azaldı. Zaten Avrupa çok istekli değildi
    Ne çıkabilir ki?
    Rusya isterek, bilerek, kasıtlı düşürmüş olsun mesela...
    Adamlar manyak ya, durup dururken dur bi de romanya uçağı düşürmüş olalım desinler mesela...
    en kötü senaryo bu olur heralde, di mi...ne çıkar?
    Romanya savaşa mı girecek???
    Oturur masaya rusya ile, şu kdr uçağım düştü, şu kadar askerim öldü der... Kan parasını alır, susar... Bu olur...
    Başka da bişi olmaz...
    Bu haberlerin sürekli twitter da fln paylaşılması net olarak kasıtlı...
    Ve hava sahası ihlalleride öle aynı şekilde. Gün içinde dünyanın dört bir yanında yüzlerce hava sahası ihlali olduğu halde, şimdi her hava sahası ihlalini paylaşır oldular...

Gerçi bi tane rus uçağı düşürdük diye forumda yüzlerce kişi binlerce mesaj ile savaş çıkartmışlardı...
    O kişiler burda hala yazıyor...
    Değişen bir şey yok yıllar içinde...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    tv de sürekli tartışmalara katılan kişinin , veyisin villasının yanında bunun da villası var ,boşuna çıkmıyorlar oralara
    Askerde belki de levazımcıydı şimdi her şeyin uzmanı
    Geçen liste yaptım, hangi uzmanlar çok çıkıyor diye, sonra baktım uzuyor çok da işe yaramayacak.

Öte yandan bunların hepsi bir konuda uzman, birbirlerinin ayaklarına basıldığında ister istemez farklılıklara vurgu yapılıyor ve o sırada akıl gidip duygular öne çıkınca değişik kişisel veya konu ile özel bilgiler ortaya çıkabiliyor. Programların uzaması ile kontroün kaybedilmesi de bir neden olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Romanya'nın kuzeyindeki Moldova'yı da Rusya istiyor deniyor. Belarus cumhurbaşkanı bilgi verirken oradan da bahsetmiş.

4. Hane halkı dolar satıyor şu an.

5. Çin Sibirya'yı istiyormuş, Özellikle Kuzey Mançurya vs.

Kuzey İpek Yolu Kırım'dan geçiyormuş, Tren yolu da Ukrayna'dan geçiyormuş. Rusya'nın komple Karadeniz'i kapatma niyeti hoşuna gitmemiş.

6. TV ekranlarında kalitesizlik Akpartinin tüm icraatlarını savunan kişiler tarafından getirildi .Dikkat edersek bu tartışma proğramlarına hiç bir iktidar milletvekili veya bakan katılmıyor
    Ancak bu kalitesizliği meşrulaştırma işi yine karşı cenaha kaldı ve başarıyla bu işi yaptılar
    Örnek 1) Ersan Şen i severdim ,ilk zamanlar adam siyasi konular üzerine sorulara aynen şunu diyordu"ben hukukçuyum ,ceza hukukçusu ,bana soru soracaksanız bu alanda sorun ,siyasetçi değilim " bu gün bakıyoruz adam Suriye konusunda bileahkam kesiyor,muhalefet partilerine ayar veriyor
    örnek2) Halk Tv ye bakıyorum a haberin antitezi Salim Şen Demirbaş eleman , her konuyu bilir
    orada bir iki gazeteci var saygı duyarım araştırmacıdırlar boş gevezelik yapmazlar
    Eskiden ismail saymazı da severdim , abi senin dış politika analiziyle ne işin olur ,eğer analiz yapmaya kalkarsan Cem Küçüğün ekonomi uzmanı olduğunu teyit etmiş olursun
    Eskiden niye böyle değildi sorusunun cevabı basit eskiden korkmuyordu tv ciler ve şahışlar
    Özgür Demirtaş liberal bir adam tv ekranlarına çıkmaya korkuyor , kormayan da kırmızı çizgi yemiş çıkarmıyorlar örneğin Rus uzmanı Aydın Sezer var çok nadir görürsünüz ekranlarda iyi de bu ülkede kaç kişi var Rus uzmanı

7. Katılıyorum.

Hem bilge hem uzman olan TV'ye kendisi çıkmıyor. Öte yandan uzmanlığını yeni kazananlar belki isim yapayım diye bir iki ekranda gözüküyor, verdiği bilgiler sakat ise bir daha çıkarılmıyor bench de bekletiliyor ve zamanı gelince sahaya sürülüyor. Bazıları da TV'nin dinamiğine uygun değil, yeterli hızda konuşamıyor, onların yazılarını bulup okumak lazım.

Bugün galiba biri çıktı Ukrayna-Rusya savaşını sordular, ben dedi Politik Psikoloji uzmanıyım o konulardan anlamam dedi. Moderator o zaman bildiğiniz anlatın dedi. Adam kısaca Putin'İn delirdiğini vs anlattı gitti. Moderator Biden'i sordu o da aynı dedi, Merkel'i incelememiş diye anladım. İç politikacılara geçmeden adamı yayından aldılar.

8. Bir havacı emekli general var. Havacılık hakkında yanlış bir şey söylenince hemen direkt müdehale edip düzeltiyor. Borsaya faydası olmayan bir alan ama çok dikkatimi çekiyor.

Bu adamı kızdırmak için komutanım SIHA'lar çıktı pilotluk öldü de, silahını çıkarıp seni vurur muhtemelen.

Sayfa 991/1001 İlkİlk ... 491891941981989990991992993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •