Sayfa 849/1001 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: Viop XXXIX

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Yunanistan Dışişleri Bakanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin Ukrayna'daki durumu fırsatçı bir şekilde kullanmaya çalışması sadece zarar verir." ifadelerini kullandı.

Yunanlılar kafayı bize takmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Fırsat bu fırsat bizde yunanistana girelim belinin kaşıntısını alalım bakalım ab arkasında olacakmı totoşların

2.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    farketmez ki. yükselirse herkes zaten longtadır düşerse de herkes zaten shorttadır
    İşte cevap

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş eski nick ne? Birisi yeni gelip, böyle başlığın muhtarı gibi konuşunca hep bu soruyu soruyorum.

Bu seferlik cevap vereyim. Piyasalar maharetli bir dansöz gibi kıvırıyor, aynı gün içerisinde -2 den +2 ye gittiği oluyor, ya da tam tersi...bu tür ortamlarda iki gün sonrası için konuşmak, boş iştir. eski deyimle abesle iştigaldir. ptesi sabah burada olursan, ve hala sorun geçerliyse kendi adıma fikrimi söylerim.
    Tamam kardeş raconu kestin , eski nicki olana sadık üye diye yazmaz bu bir , işim gücüm yok senden ukrayna -rusya krizi analizi dinleyeceğim ,zaten tv de senin gibi bir kamyon var bilgisi olmayan konularda ahkam kesen bu da 2 olsun

4. Slm,

En son pandemi dibinde yazmıştım sanırım. Thy niye 5 lira olmaz onu anlatmaya çalışıyordum.

O zaman da Thyao ve 2 gıda hissesi almıştım, çok al sat yaptım ama şimdiki portföyüm de aynı sayılır, lotum arttı... Günlük pay vadelilerdeki kazançlarımla gıda ve thy biriktirdim. Mantığı kendimce basit.

Gıda üretimi ve tüketimi durmaz. Türk Devleti'ne bişey olmaz, uçakları uçar. Yüzde 70 hissedeyim, satmayı düşünmüyorum.
    Günlük işlemler ayrı, her gün yaparım.

Aradaki dolar krizini darbe yemeden atlattım çok şükür. Şimdi de rusya-ukrayna çıktı. Bizde kriz bitmez, zaten bir ekonomik kriz içinde yaşıyoruz, fiyatlara yansımış durumda, hisseler dolar bazlı diplerde. Üstelik yabancı borsalar tarihi zirvelerdeyken.

Savaş karşıtı biri olarak bir an önce bitmesini umuyorum. İş karışık, haklı, haksız yönleri vardır her iki tarafın ama işgal ve yarattığı acıların karşısında olmak lazım. Ukrayna kendini savunabilirse, devlet olmayı hak eder.
    Bizi de işgal etmişler geçmişte.

Müzakereler başlarsa çabuk toplar zaten piyasalar.

Olumsuz senaryolara bakmak lazım. Rusya'yı yaptırımlar durdurmaz. Buğday, enerji, maden ve silah üretiyor, ihraç ediyor. Dünya Savaşı da çıkmaz, silahlar gelişti, çok yıkıcı olur.

En kötü senaryo, çatışmalar uzar, her iki taraf da yaptırımların dozunu karşılıklı arttırır.

Bu senaryoda, dünya piyasalarında ciddi çalkantı olabilir. Fakat bizdeki düşüş sınırlı olur, satmama nedenim bu işte.

Tarafsız kaldığımız sürece, ilginç şekilde bize yararlı gelişmeler de olur.. Akp'nin açıklamalarından tarafsız kalacağımız gözüküyor, öyle olmamız gerekir. Rusya aleyhine konsey oylamasında sadece biz çekimser kaldık. İyi oldu bence. Dış politikada o kadar çok yanlış yapıp duvara tosladık ki artık yanlış yapma lüksümüz yok.

Yüzde 70 hisse sahibi olarak inşallah çabuk biter diyorum ama işim gereği gelecek nasıl olur diye düşünmem gerekiyor.

-Bu senaryoda, öncelikle kıymetimiz artar. Büyük devletlerle sorunlarımız geçici olarak sümen altı edilir.

- Bizim herhangi yaptırım uygulama şansımız yok, halkın yarısı belki daha fazlası açlık sınırında.. Nato, BM ya da diğer büyük devletler ne kadar zorlarsa zorlasın bizden yaptırım çıkmaz, çıkmaması gerekir.
    Yaptırımı kendiniz yapın, gelip Irak'ı işgal ederken, milyonlarca sivili gece gündüz bombalarken size yaptırım uygulayan mı oldu?

-Yabancılar hisse ve tahvil piyasamızdan zaten çıktılar. Hisseler çöp fiyatta olduğu için kalanı satmıyorlar. Olumlu haber gelen hissede alıcı bulunca ya da geri alım yapılan hisselerde alıcı buldukları için satıyorlar. (Cuma günü 10 milyon lottan fazla Thy aldılar)
    Piyasalar geçici düşebilir tabi ama satıp kaçmaya uğraşmazlar.

-Rusya'ya yatırım hiç yapmayacakları için belki bize biraz yabancı sermaye gelebilir.

-Enerji fiyatları ciddi miktarda artar, dünya ticareti ve üretimi düşer elbette. Herkes aynı gemide. Ama Rusya'yla ilişkiyi kesmezsek biz Avrupa'dan daha ucuz gaz ve petrole ulaşırız, enerji şoku yaşamayız ve enerji maliyetimiz nedeniyle ürünlerimiz dış pazarlarda daha rekabetçi hale gelir. (İyi diplomasi lazım tabi.)

- Rusya ihracatımız ve ithalatımız artar. Niye, çünkü başkalarının boşluğunu doldurmuş oluruz.

-Rusya'ya mal satıp oradan mal alacak şirketler bunu doğrudan yapamayacakları için başka ülkeleri aracı olarak kullanmak zorunda kalırlar. En uygun biz oluruz. Mal gelir, etiket değişir, Rusya'ya gider, Rusya'dan gelen malın etiketi değişir, diğer ülkelere gider.

-Hava sahalarını kapatmaya başladı ülkeler, köprü yine biz oluruz, Thy uçaklarıyla gelir giderler.

Bunlar senorya tabi, belki hiçbiri olmaz, belki hepsi olur.
    Olumsuz senaryonun içinde bile olumlu gelişmeler olabilir, bu nedenle anlattım. Hisselerimi satmayacağım. Düşüşlerde alıcı olurum.
    Hisse senedi yatırımı, ülkeye ve orduya güvenmektir. Ben güveniyorum.

Benim için güvenli liman iyi maliyetli hisse senedidir.
    Kaldı ki pandemide de söylemiştim, inşallah olmaz da en olumsuz durumda bile salgın, hastalık, çatışmalar vs.. Ben nakit yerine hissede bulunmak isterim. Borsa 6 ay kapansa bile hissede kapanmak isterim.

Elimde, düzgün yönetilen, çalışan, üreten şirketim olsun. Paradan iyidir.

Tekrar ediyorum, yanlış okuyup yanlış anlamlar çıkarmayın, okuduğunu anlamakta zorlananlar oluyor muhakkak.

[U]Bu fiyatların benim için uygun olduğunu ve kendimce satmama nedenlerimi anlattım sadece.[/U

Elbette daha fazla düşebilir piyasalar, benim daha alırım da var, al-sat yapacak param da var.

İyi akşamlar..

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş eski nick ne? Birisi yeni gelip, böyle başlığın muhtarı gibi konuşunca hep bu soruyu soruyorum.

Bu seferlik cevap vereyim. Piyasalar maharetli bir dansöz gibi kıvırıyor, aynı gün içerisinde -2 den +2 ye gittiği oluyor, ya da tam tersi...bu tür ortamlarda iki gün sonrası için konuşmak, boş iştir. eski deyimle abesle iştigaldir. ptesi sabah burada olursan, ve hala sorun geçerliyse kendi adıma fikrimi söylerim.
    Demekki burada soru sormak için muhtar olmak gerekiyormuş

OMIX X500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Sayın uzmanlar ,pazartesi yeşil mi kırmızı mı , sadece bu konuda fikriniz yok sanırım
    Pazartesi sabahı Kiev halen düşmediyse ve
    Swift işi olduysa bence kırmızı işine yarar mı?
    Senin fikrin ne.

7.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Pazartesi sabahı Kiev halen düşmediyse ve
    Swift işi olduysa bence kırmızı işine yarar mı?
    Senin fikrin ne.
    Celeb değilim kardeş benim ne işime yarayacak

8. İtalya swiftten çıkarılmasını kabul etti
    Almanya kaldı...
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

Sayfa 849/1001 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •