Sayfa 1/59 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 465 madde; 1 - 8 arası.

Konu: PNLSN Panelsan Çatı Cephe Sis. San ve Tic A.Ş.

PNLSN Panelsan Çatı Cephe Sis. San ve Tic A.Ş.

SPK bülteni : https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2022&no=5

Web sitesi : https://www.panelsan.com/tr

Halka arz fiyatı : 10,20

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. A. İZAHNAME / İHRAÇ BELGESİ ONAYLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARI
    1. İlk Halka Arzlar
    Ortaklık Mevcut
    Sermaye
    Yeni
    Sermaye
    Sermaye Artırımı Mevcut
    Pay Satışı
    Ek Pay
    Satışı
    Satış
    Fiyatı Bedelli Bedelsiz
    Panelsan Çatı Cephe
    Sistemleri Sanayi ve
    Ticaret A.Ş.
    57.500.000 75.000.000 17.500.000 -
    1.750.000
    (1)
    1.750.000
    (2)
    10,20
    (3)
    1) Mevcut ortaklardan Serhat MAŞLAK’a ait 875.000 TL ve Recep Kaan MAŞLAK’a ait 875.000 TL olmak üzere toplam 1.750.000 TL nominal
    değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilecektir.
    2) Fazla talep gelmesi halinde Serhat MAŞLAK’a ait 875.000 TL ve Recep Kaan MAŞLAK’a ait 875.000 TL olmak üzere toplam 1.750.000 TL
    nominal değerli B grubu payların ek satışı gerçekleştirilebilecektir.
    3) 1 TL nominal değerli paylar 10,20 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by Tarafsız Yazıyı Oku
    A. İZAHNAME / İHRAÇ BELGESİ ONAYLANAN SERMAYE PİYASASI ARAÇLARI
    1. İlk Halka Arzlar
    Ortaklık Mevcut
    Sermaye
    Yeni
    Sermaye
    Sermaye Artırımı Mevcut
    Pay Satışı
    Ek Pay
    Satışı
    Satış
    Fiyatı Bedelli Bedelsiz
    Panelsan Çatı Cephe
    Sistemleri Sanayi ve
    Ticaret A.Ş.
    57.500.000 75.000.000 17.500.000 -
    1.750.000
    (1)
    1.750.000
    (2)
    10,20
    (3)
    1) Mevcut ortaklardan Serhat MAŞLAK’a ait 875.000 TL ve Recep Kaan MAŞLAK’a ait 875.000 TL olmak üzere toplam 1.750.000 TL nominal
    değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilecektir.
    2) Fazla talep gelmesi halinde Serhat MAŞLAK’a ait 875.000 TL ve Recep Kaan MAŞLAK’a ait 875.000 TL olmak üzere toplam 1.750.000 TL
    nominal değerli B grubu payların ek satışı gerçekleştirilebilecektir.
    3) 1 TL nominal değerli paylar 10,20 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.
    Hayırlı olsun inşallah tüm yatırımcılara

Panelsan Çatı
    Şirketin halka arzı, 10,20 TL sabit fiyat ile gerçekleşecek, Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve En İyi Gayret Aracılığı yöntemi ile gerçekleşecek, ek satışla beraber toplam 21.000.000 lot arz olacak, oransal dağıtım yöntemi uygulanacak, tarih belli olmamakla beraber talep toplama süresi 3 iş günü olacak, şirketin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı %28 olacak, fiyat istikrarı işlemlerinin uygulanması planlanıyor, Gedik Yatırım önderliğinde halka arz edilecektir, Halka arzdan elde edilen gelirin %25 ila %30u arasındaki kısmının yurtdışında yapılacak yatırımın faaliyete geçirilmesi amacıyla Panel Hattı ve ilave çeşitli ek makine yatırımı alımı ile fabrika inşaatında kullanılması planlanmakta, işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle, herhangi bir bedelli sermaye artırımı gerçekleştirilmemesi, dolaşımdaki pay miktarının iç kaynaklardan ve kar payından yapılacak sermaye artırımları haricinde artırılmaması taahhüdü bulunuyor,

Panelsan Çatı, PNLSN
    Çatı ve cephe panelleri sektörünün lider kuruluşlarından Panelsan, 2022 yılında halka arz onayı alan ilk şirket oldu.

Gedik Yatırım liderliğinde yürütülecek talep toplama sürecinde; fiyat 10.20 TL, talep toplama ise 9-10-11 Şubat 2022 tarihlerinde yapılacak, Taslak izahnameye göre oransal dağıtım uygulanacak, Borsada #PNLSN koduyla işlem görecek.

PNLSN
    Konsorsiyum Lideri
    -Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    Konsorsiyum Üyeleri
    -Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
    -Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    -Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    -Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    -Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    -Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
    -Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

%50 ı Yurtiçi bireysele (9.625.000 lot)
    %40 ı Yurtiçi kurumsala (7.700.000 lot)
    %10 ı Yurtdışı kurumsala dağıtılacaktır (1.925.000 lot ) dağıtım yapılacaktır,

YENİ YATIRIMLAR YAPACAK

25 ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Panelsan, sandviç panel üretimi, EPS ısı yalıtım levha ve özel ölçü blok üretimi ile EPS enjeksiyon kalıplı özel ürün üretiminde faaliyet gösteriyor. Ankara da yaklaşık 57 bin metrekare üzerinde bulunan 22 bin metrekarelik kapalı alandaki tesisinde üretimlerini gerçekleştiren Panelsan, Kazakistan ın Almaty şehrinde de sandviç panel üretim tesisi ve yine Ankara Polatlı daki mevcut tesislerinde ek bir sandviç panel üretim hattı kurmayı hedefliyor.

Halka arz ve gelecek hedeflerine yönelik açıklamalar yapan Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak, Halka arz gelirinin yüzde 50-55 ini mevcut fabrikamızın yanında kurulacak ek fabrika binasının yapımı ile ek panel hattı yatırımında, yüzde 45-50 sini başta hammadde alımı olmak üzere işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanmasında, yüzde 5-10 unun ise finansal borçların ödenmesinde kullanmayı planlıyoruz dedi.

kesinlikle dahil olmayı düşündüğüm bir halka arz olacak."yatırım tavsiyesi değildir"

Sayfa 1/59 1231151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •