Sayfa 55/59 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon
Arama sonucu : 465 madde; 433 - 440 arası.

Konu: PNLSN Panelsan Çatı Cephe Sis. San ve Tic A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Hocam çok sinirlisin ya.
    Sakin olalım.
    Ben bu durumu yayın gerilmesine benzetiyorum, ne kadar gerilirse o kadar hızlı harekete edecektir.
    Bende senin tecrübeyi yaşadığım çok hissem var en büyükleri sasa ve ttrakdı herhalde, ikisinin de altı yani hikayesi doluydu.
    Ttrak için tarım bitti, diye diye soğuttular kağıttan, bölünmüş maliyetim 15 tl olacaktı, emekliliği alabilirdim.
    Sasa içinse zaten demediklerini bırakmadılar, bölünmüş maliyetim 2tl'nin altındadır.
    Ondan gerçi iyide kâr ettim 7x kârla satmıştım.
    Ama gittiği yer şaka gibi.
    Her şey bir tecrübe.
    Gelecek vadeden büyüme hisselerinden yaptığım hisselerle yola devam ediyorum.
    Panelsanı uzun vade taşımayı düşünüyorum.
    Önü açık yatırımları var,
    İki negatiflik var, patron hakkında yeterli bilgim yok, satışlar yatırıma gidiyorsa sorun değil ki iyi yatırımlar var, diğeri de piyasadaki lot sayısı jantsanın bir hayli üzerinde.
    Ama aslolan bilanço o kârlar geldikçe hisseyi durduramazlar.
    Selamlar
    ) selamlar
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

2. şirketi telefonla aradığınızda yatırımcı ilişkilerinden sorumlu kişiye bu hisse neden düşüyor aldığı onca ihale ve dolar bazlı iş antlaşmalarına rağmen paydaşlarına saç baş yolduruyor diye sorduğunuzda bizim ve şirket ortaklarının fiat hareketleriyle hiç bir ilgisi yok derler...hissenin düşmesi konusuna ise verdikleri cevap tam evler şenlik..nasılki 14 lerden 40 lara giderken giderken bizim haberimiz ve dahlimiz yoksa 60 lardan 50 lere düşerkende yok..derler...ama 3 maşlak soyadına sahip şirket ortakları tamda 40 hareketini yaparkene spk ve paydaşlarından habersiz elindeki hisseleri sessşz sedasız satıvermişlerdi..tabiki tamamen şans eseri...ve SPK da kişi başına 155 bin tl komik ötesi bir ceza vermişti...bu temmuzda...ahahhahahahahah buyrun bu şirkete ve borsaya güveninde yatrım yapın..ahhh maşlaklar ah maşlaklar...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

3. Saygın ve değerli iş insanlari,şirketimizin banileri ve en büyük paydaşlarimiz Maşlak ailesi...kazakistan yatirimi yanilmiyorsam 2014 ilk çeyrekte bitiyordu..polatlidaki ek tesislerde.hakezâ...bu bitecek yatirimlar ciro ve kârlılıga yuzde 40 olumlu etki edecekmi...aldiginiz 1,6 milyarlik işlerin bilancoya donüşleri olacakmi...kestane kebap acele cevap....

4. Böyle hisse olmaz olsun yeter artık ne halin varsa gör tahtacı fonlar ne haliniz varsa görün yaptığınız işe ...

5. Söylede bir sey var
    Kazancın yüzde doksanı,zamanın yüzde onunda elde edilir.
    Bizim en güçlü silahımız sabir

6. Panelsan...
    İş alanı... çatı -cephe, ısı yalıtım.
    Beklenti... güçlü blanco,
    Kapasite artırımı,
    Kazakistan yatırımı.
    Yüksek bedelsiz.

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Panelsan...
    İş alanı... çatı -cephe, ısı yalıtım.
    Beklenti... güçlü blanco,
    Kapasite artırımı,
    Kazakistan yatırımı.
    Yüksek bedelsiz.
    Aynen bezdirsinler bakalım, sabır bende bol.
    Meyvesini tek yedirmem

8. Son bilançoda maddi duran varlıklardaki "arsa ve araziler" kalemi 657.594 TL görünüyor. Sanırım maliyet esasına göre değer belirlenmiş.

Mevcut fabrika arsası: 62.000 m2

Polatlı Organize Sanayi Bölgesi, 81.000 m2 yeni fabrika arsası pazarlık usulü 72.900.000 TL bedelle, hem de taksitle satın alındı (bence çok uygun fiyata alındı).

Konya'da 1584 m2 iş yeri 9.556.000 TL bedelle satın alındı.

Konya'da 850 m2 iş yeri 13.000.000 TL bedelle satın alındı.

Kazakistan yatırımı (ortaklık) planlanan toplam maliyet: 14.092.000.000 Tenge (güncel kurla yaklaşık 950.000.000 TL).

Yeni üretim hattı 5.000.000 Euro (güncel kurla yaklaşık 165.000.000 TL) bedelle satın alındı.

Polatlı'daki güncel sanayi arsası m2 fiyatlarını bilmiyorum fakat bu "arsa ve araziler" kalemi içindeki mevcut ve yeni alınan toplam 143.000 m2 fabrika arsası maliyet esası yerine gerçeğe uygun değerine göre değerlemeye tabi tutulursa maddi duran varlıkların bilanço değeri oldukça artabilir gibi. Enflasyon muhasebesi nedeniyle böyle bir yeniden değerleme zorunluluğu var mı yoksa şirketin takdirine mi bağlı bilmiyorum.
    Son düzenleme : White Knight; 19-01-2024 saat: 22:52.

Sayfa 55/59 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •