Sayfa 49/59 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon
Arama sonucu : 465 madde; 385 - 392 arası.

Konu: PNLSN Panelsan Çatı Cephe Sis. San ve Tic A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677
     Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Merhaba. Şirket tüm satışlarını dolara endeksli mi ayarlıyordur acaba? Dolardaki artış ciroya bire bir yansır mı?
    Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamalar dikkate alındığında satışlarının çoğunun dolar bazlı olduğu gözükmekte. Yine yatırımcı ilişkilerinin vermiş olduğu bilgilere göre şirket satışlarını peşin olarak yapmakta ve tam kapasite çalışmakta.

Rakamlar yaklaşık olmak üzere, 01 Ocak 2023 tarihinden bu yana;

24.750.000 USD ve 124.000.000 TL ihale aldı. Bu da güncel dolar kuru üzerinden (24.xx) yaklaşık 720 000.000TL'ye denk gelmekte. Bilgisayara uzak olduğum için rakamları net olarak veremedim. Umarım sorunuza cevap olmuştur.

Bu arada Twitter hesabımda eski kur değeri ile hazırlamış olduğum şöyle bir tablo vardı, onu da ekleyelim.
    (O dönem 1 USD: 23.5 civarıydı)

https://www.hizliresim.com/bt6qevy

Son düzenleme : MIHNANA; 22-06-2023 saat: 23:02. Sebep: Tablo ekleme
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by MIHNANA Yazıyı Oku
    Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamalar dikkate alındığında satışlarının çoğunun dolar bazlı olduğu gözükmekte. Yine yatırımcı ilişkilerinin vermiş olduğu bilgilere göre şirket satışlarını peşin olarak yapmakta ve tam kapasite çalışmakta.

Rakamlar yaklaşık olmak üzere, 01 Ocak 2023 tarihinden bu yana;

24.750.000 USD ve 124.000.000 TL ihale aldı. Bu da güncel dolar kuru üzerinden (24.xx) yaklaşık 720 000.000TL'ye denk gelmekte. Bilgisayara uzak olduğum için rakamları net olarak veremedim. Umarım sorunuza cevap olmuştur.

Bu arada Twitter hesabımda eski kur değeri ile hazırlamış olduğum şöyle bir tablo vardı, onu da ekleyelim.
    (O dönem 1 USD: 23.5 civarıydı)

https://www.hizliresim.com/bt6qevy

Teşekkür ederim sn MIHNANA. 2024 te kapasite Ankara yatırımı sonrası %50-60 artacak dedi ceo. Kazakistan yatırımı sonrası da şimdiki kapasitemizin %50-60 ı kadar daha bir artış olacak dedi ama Kazakistan fabrikanın tamamından bahsetti sanırım. Bize düşen %50 paya göre hesap edersek kapasitemiz 2024 ikinci yarı sonrasında %75-80 civarı artacak diye hesapladım.

Faizlerin arttığı bir zamanda net nakitte olan ve işleri bozulmayacak şirketlerden birisi. Biraz alım yaparak takip ediyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bol kazançlar.

3. birisinin hatırı için azıcık aldım..
    Baba yorgun evlat, fazla bıdı bıdı yapma...!!!

4. Arakdaslar selam,

Sirketin ilk ceyrek bilancosunu baktigimida ypp pozisyonunda buyuk bir artis gozukuyor. Bunun sebebini bilen ve bu ceyrekte dolar ve euroanun artisidnan etkilenecegini nasil yorumlarsiniz?

Syglr

5. https://prnt.sc/gjh54KDjheuu

sacma bir soru olabilir ama sirketin yaptigi ilk ceyrek sunumunda ekte ki resimde goruldugu gibi 2022 satislari 694.4 milyon tl gozukuyor. Fakat finansal tablo da sirketin hasilati 1.176.616.894 olarak gozukuzor. sunumda gosterilen net satislar hakkinda bilgisi olan var mi ?
    Herkese iyi bayramlar

6. Pek sayın Maşlak ailesi ölümlü dünya ölümlü ha 80 olsan ha 100 olsan oteye bir sey goturemiyorsunuz..depremde konut yapiyorsunuz prefabrik panel ve gunes enerji sistemlerine aparat uretiyorsunuz..ettiginiz ve edeceginiz kârlari.sıkmayin paydaşlarinizida düşunun sayin Mehmet Şimşek'in guzel bir.sözü vardi..sermayenin tabana yayilmasi oncelikli hedefimiz diye..yayin sermayenizi comertce deprem ve ölüm sizide yere yaymadan once..dost acı söylermiş
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677
    "Bir buçuk milyar verdiler vermedim, çünkü bir buçukluk eşek değil, boyu kısa olabilir, daha sıpa" diyen fenomen çobanın eşeği gibi sen de benim gözümde öyle bir eşeksin işte.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Pek sayın Maşlak ailesi ölümlü dünya ölümlü ha 80 olsan ha 100 olsan oteye bir sey goturemiyorsunuz..depremde konut yapiyorsunuz prefabrik panel ve gunes enerji sistemlerine aparat uretiyorsunuz..ettiginiz ve edeceginiz kârlari.sıkmayin paydaşlarinizida düşunun sayin Mehmet Şimşek'in guzel bir.sözü vardi..sermayenin tabana yayilmasi oncelikli hedefimiz diye..yayin sermayenizi comertce deprem ve ölüm sizide yere yaymadan once..dost acı söylermiş
    Maşlak ailesi tamda sermayeyi tabana yayarkene yakalanmislar..vah vah vah epeyde yüklü ceza almislar..nasil odeyecekler sinci..ahahahah
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Sayfa 49/59 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •