Sayfa 11/628 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

birkaç yıl önce seçim öncesi forum siyasi anlamda çok hararetliydi, en ufak eleşritiriyi bile hazmedemeyip şiddetle hakaretle saldırıya dönüştürüyordu yandaş düşüncedeki arkadaşlar.
    O zaman da hep aynı eleştiriler yapıldı, bunlardan biri
    - şirketin CB ye bağlanmasıydı, gelinen noktada sorgulanamayan şeffaflılığı olmayan neler olup bitttiğine dair yatırımcının yatırım açısından kör olduğu bir durum ortada.
    - Aktif edilmeyen s400 yıllar geçti faydasından çok zararı oldu, görünüşte abd den korkuyorduk ama suriye, libya ve karabağ da dahil ruslara karşı üç belirğin savaş verildi.
    - diğer eleştiri kanal istanbuldu, savunanlar karadenizde ülkenin eli güçlü olacaktı, fazladan para kazanılacaktı en güçlü iddalardı. Eşeltirenler ise başta ben, ingilterenin emri ve abd nin göstermelik desteği ile kanal yapılarak montrö delinecek rusya karadenizden sıkıştırılacaktı böylelikle ruyayı türkiye ile uzun bir çatışma sürecine sokulacaktı, rusya türkiye ile meşgul olurken iran ve başta çin rahatllıkla rusyanın desteği olmadan sıkıştırılabilekti.
    gelinen noktada kanal istanbul çevresi rantı mevcut olsada bir üst akıl kanalın yapımını engelledi, ingiltere abd desteği ile ukrayna kartını oynadı nato korkusu rusyayı kırım ve dombası işgal etmeye zorladı, galiba uzun bir çatışma bölgesi açılmış oldu.

Bana göre gelinen noktada gözünü hırs ve güç şarhoşluğuyla kendini kaybeden hükümet ülkeyi yolsuzluk hızsızlık mafya uyuşturucu bataklığına sürükleyerek üstüne üstlük bütün bu pis işlerini aksatmamak içinse karşılıksız para basarak enflasyonist bir sürece zorlaşmış, yaşanan global değişimlerdeki birçok fırsatı doğru okuyamayıp fırsat yakalayamamıştır.
    İktidarı ve muhalefeti ile başarısız bir siyasal yapının varlığına millet olarak şahit olduk.
    Güzel tarafından bakmam gerekirse ülke olarak hala tek parça olabilmemiz bile büyük bir mucizedir.
    gelişmiş refah seviyesi yüksek adalet eğitim sağlıkta gelişim ise bu ülkede mevcut yapıyla bir yüz yıl daha imkansızdır.
    Başımıza gelecekleri 5-10 yıl öncesinde de doğru tahmin etmiştim hiç yanılmadım aynen gerçekleşti, bazılarını burada da yazmışımdır okuyanlar bilir. bundan sonraki on yılda pek iç açıdı değil.

2. Senin gibi hissenin içine edeyim adi bataksan batasin inşallah batasin senden kurtulalım.

3. sanayi endeksi +1,25 asels -2,23 ne mal olduğun burdan belli. senelerdir piskopat spek işi olamaz bukadar sürünmek. berbat batık pisliğin tekisin. insanları kandırıp devlet kağıdı diye soydun. tam bir akp kağıdısın

4.  Alıntı Originally Posted by junge Yazıyı Oku
    birkaç yıl önce seçim öncesi forum siyasi anlamda çok hararetliydi, en ufak eleşritiriyi bile hazmedemeyip şiddetle hakaretle saldırıya dönüştürüyordu yandaş düşüncedeki arkadaşlar.
    O zaman da hep aynı eleştiriler yapıldı, bunlardan biri
    - şirketin CB ye bağlanmasıydı, gelinen noktada sorgulanamayan şeffaflılığı olmayan neler olup bitttiğine dair yatırımcının yatırım açısından kör olduğu bir durum ortada.
    - Aktif edilmeyen s400 yıllar geçti faydasından çok zararı oldu, görünüşte abd den korkuyorduk ama suriye, libya ve karabağ da dahil ruslara karşı üç belirğin savaş verildi.
    - diğer eleştiri kanal istanbuldu, savunanlar karadenizde ülkenin eli güçlü olacaktı, fazladan para kazanılacaktı en güçlü iddalardı. Eşeltirenler ise başta ben, ingilterenin emri ve abd nin göstermelik desteği ile kanal yapılarak montrö delinecek rusya karadenizden sıkıştırılacaktı böylelikle ruyayı türkiye ile uzun bir çatışma sürecine sokulacaktı, rusya türkiye ile meşgul olurken iran ve başta çin rahatllıkla rusyanın desteği olmadan sıkıştırılabilekti.
    gelinen noktada kanal istanbul çevresi rantı mevcut olsada bir üst akıl kanalın yapımını engelledi, ingiltere abd desteği ile ukrayna kartını oynadı nato korkusu rusyayı kırım ve dombası işgal etmeye zorladı, galiba uzun bir çatışma bölgesi açılmış oldu.

Bana göre gelinen noktada gözünü hırs ve güç şarhoşluğuyla kendini kaybeden hükümet ülkeyi yolsuzluk hızsızlık mafya uyuşturucu bataklığına sürükleyerek üstüne üstlük bütün bu pis işlerini aksatmamak içinse karşılıksız para basarak enflasyonist bir sürece zorlaşmış, yaşanan global değişimlerdeki birçok fırsatı doğru okuyamayıp fırsat yakalayamamıştır.
    İktidarı ve muhalefeti ile başarısız bir siyasal yapının varlığına millet olarak şahit olduk.
    Güzel tarafından bakmam gerekirse ülke olarak hala tek parça olabilmemiz bile büyük bir mucizedir.
    gelişmiş refah seviyesi yüksek adalet eğitim sağlıkta gelişim ise bu ülkede mevcut yapıyla bir yüz yıl daha imkansızdır.
    Başımıza gelecekleri 5-10 yıl öncesinde de doğru tahmin etmiştim hiç yanılmadım aynen gerçekleşti, bazılarını burada da yazmışımdır okuyanlar bilir. bundan sonraki on yılda pek iç açıdı değil.
    S400 tabanca mi da kafana estiği gibi kullanılsın şaka mı yapiyorsun kardeşim s400 dediğin şey bir hava savunma sistemi faydasını da öyle bir ihtimal olduğu an görürsün.Bir şeyleri anlamanız için illa başımiza bombalar mi yağması gerekiyor ya .Gerçi o zaman da niye önlem alınmadı dersin😂
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

5. Aselsan gibi Türkiye'nin en değerli şirketinin bu seviyelerde baskılanabiliyor olmasının tek sebebi mevcut hükumet politikaları. O sebeple en fazla 2023'e kadar baskılanır, sonrasında $ bazında rekor da gelecektir. Seçim kararı alınır alınmaz, hatta muhtemelen öncesinde fiyatlama başlayacaktır. O yüzden ben uçaktaki yerimi alayım da piyasanın canı ne zaman isterse o zaman kaldırsın.
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    S400 tabanca mi da kafana estiği gibi kullanılsın şaka mı yapiyorsun kardeşim s400 dediğin şey bir hava savunma sistemi faydasını da öyle bir ihtimal olduğu an görürsün.Bir şeyleri anlamanız için illa başımiza bombalar mi yağması gerekiyor ya .Gerçi o zaman da niye önlem alınmadı dersin😂
    Polemik yapacak değilim, basit algılayıp durumu basit gördüğün için cevap veriyorum yoksa zaten anlayan anlıyor.
    mesela s400 leri ozaman acil kimin saldırısına karşı aldık ? gerçek cevap akdenizdeki çıkarlarımız için kafa tuttuğumuz ittifaka karşı.
    peki akdenizdeki gaz alanı çıkarlarının durumu nedir, saldırı riski istatiksel oranı nedir. Gerçek cevap akdenizden çekildik, dolayısıyla risk sıfır.
    Peki akdenizden çekilmediğini varsayarsak ihtilafa düştüğün devletler hangileri ve bunlardan kaçı nato üyesi ve bir nato üyesi ülkenin hava saldırısı tehtidi ne kadar dı cevap: israil ve mısır hariç diğerleri nato üyesi, nato üyelerinin birbirlerine savaş açması durumundaki mükteabat ayrı bir konu inclemek serbest, peki israile ve mısır korkusu yüzünden mi aldık.
    Doğru cevap kardeşim s400 hava savunma sistemlerinin ne maksatla alındığını millet olarak belki asla bilemeyceğiz. Umarım aldığımıza değmiştir ve karşılığını fazlasıyla almışızdır, benimkisi temenni.

Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    S400 tabanca mi da kafana estiği gibi kullanılsın şaka mı yapiyorsun kardeşim s400 dediğin şey bir hava savunma sistemi faydasını da öyle bir ihtimal olduğu an görürsün.Bir şeyleri anlamanız için illa başımiza bombalar mi yağması gerekiyor ya .Gerçi o zaman da niye önlem alınmadı dersin��
    Argo bir atasözümüz vardır bileni azdır yaşım gereği bende bilirim gençlere aktarayım.
    "Elin ...ikiyle gerdeğe girilmez."
    S400 aktif et kendi sistenine ekle de gör bak bakalım rusya senin tüm askeri teknolojik yapını napıyor.

Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Aselsan gibi Türkiye'nin en değerli şirketinin bu seviyelerde baskılanabiliyor olmasının tek sebebi mevcut hükumet politikaları. O sebeple en fazla 2023'e kadar baskılanır, sonrasında $ bazında rekor da gelecektir. Seçim kararı alınır alınmaz, hatta muhtemelen öncesinde fiyatlama başlayacaktır. O yüzden ben uçaktaki yerimi alayım da piyasanın canı ne zaman isterse o zaman kaldırsın.
    Bu iddana kısmen katılıyorum. rekor kısmı ise dolar bazında çok zor.
    ancak mevcut iktidarın kaybedeceği sinyali borsayı en az %100 üzerine taşır.

Sayfa 11/628 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •