Sayfa 444/632 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon
Arama sonucu : 5049 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by derviş yunus2 Yazıyı Oku
    "Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, «Biz ancak ıslah edicileriz» derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir" (Bakara Suresi / 11. ayet)
    Bunu buraya zamanında boşuna yazmadık

2. Teknofest'e gideniniz olmuştur, bende çocuklarla gittim çadır çadır gezdim, hoşuma giden çok şey gördüm, hoşuma gidenleri anlatmayacağım nazar değmesin.
    Kafamda soru işaretleri bırakan veya gördükten sonra kesin kez emin olduğum durumlarda oldu.
    Örneğin insanlı insansız ne kadar askeri elektronik içeren silah varsa tamamı aselsanmış, bizim çocuğa, aselsanın insansız araçlar için geliştirdiği portatif veya sabt komuta kontrol sistemlerini göstererek anlatıyordum, bir sonraki adım gözlük ve giyilebilir kontrol sistemleri olacak dedim, oradaki mühendis siz nereden biliyorsunuz ürünleri gördüğünüzmü hala geliştirilme aşamasında dedi, bizimkisi tahmin tabiki teknoloji bir yerden gelişerek bilinen bir noktaya evrilmek zorunda.
    Gidenler bilir aselsan la baykarın standı aynı çadırda, hatta iç içe geçmiş bile denebilir, flue bir ortam olumuş, sanki aselsan baykarın alt şirketi izlenimi doğuruyor, tabi nereden baktığınızda önemli, sadece hissettiğim değil gördüklerimde bu çağrışımı yaptı örnek kemankeş füzesi, aselsan ürünü olduğuna dair bir kanıt varmı. Aselsan borsada neden geri bence bu algı yüzünden, belkide algıda değildir gerçekten böyledir, aselsana çökmüşte olabilirler, aselsan olmasa ürettikleri her sistem boş teneke kutudan ibaret bunu daha net gördüm tecrübe ettim.
    F16 ların gösterileri muhteşemdi inanılmaz bir manevra kabiliyetleri var, kızıl elmayı da uçarken gördük gurur vericiydi, aerodinamik yapısı manevra yapmaya uygun görünüyor ancak kızılelma uçuşlarında hiç manevra kabiliyetini sergilemedi, belki hala test geliştirme aşaması devam ettiği içindir.
    Bazı özel okullar öğrencilerine güzel imkanlar sunuyor inanılmaz bir hızla ilerliyorlar, bu tür eğitim düzeyinin ülke çapınla yaygınlaşmasını temmi ediyorum. Geleceğimiz evrensel ahlak, adelatte ve eğitimde güvence altında olacaktır, gerisi boş reklam.

3. sanırım önceden buradaki arkadaşlarında belirttiği gibi; savunma sanayi projelerinde baykar ın desteklendiği, tusaş ve aselsanın geri planda bırakıldığına dair eski bir tusaş çalışanın açıklaması;

https://twitter.com/nevsinmengu/stat...296055298?s=20

4. """Aselsan borsada neden geri bence bu algı yüzünden, belkide algıda değildir gerçekten böyledir, aselsana çökmüşte olabilirler, aselsan olmasa ürettikleri her sistem boş teneke kutudan ibaret bunu daha net gördüm tecrübe ettim."""

Sn Junge harika bir aktivite yapmışsınız.

Aselsan a çökmek kolay bir iş değil hele ki şimdilerde. Çökenler zamanında 7 tane pırıl pırıl mühendis intihar etti !!!! Her ne hikmetse tasfiyeden sonra intihar sezonu sona erdi..

Havayollarında ulusal şirkete rekabetçi olarak o zamanlar malum hocaya methiyeler düzmek zorunda olan SA lardan bir arkadaşa şirket kurduruldu. Şimdi başka var mı ?? Başka yatırım yapacak sermaye veya TÜRKİYE nin gücü yok mu bu alanda başka bir şirket kurdurmaya ??
    Bazı işler belli stratejilere göre yürümek zorunda. 2016 dan sonra edinmeye başladığımız jeostratejik devlet aklı; menfaati gereği bazı alanlarda özellikle de savunma sektöründe kontrollü rekabete yol veriyor. Malum örgütle yaşananlardan sonra bu işlere bu kadar basit bakış açılarından bakmayalım. Son zamanlarda istihbarat örgütümüzün ne kadar başarılı operasyonları olduğu ortada.

Öyle ki bu şirketler bir nevi devlete mal olmuş ve kontrolündedir. Farzı misal, kötü niyetli buraya sızdınız ama öbür tarafa sızamazsınız. Devlet aklı ve iradesi varlığı için tecelli edecek gerekeni yapacaktır Kemankeş ve bir çok diğerleri bu kategoride olabilir mesela. Fazla Kurtlar Vadisi veya casus filmi seyretme filan demeyin lütfen.. Gerçekler apaçık ortada aslında. Buz dağının görünmeyen yüzünü de unutmayalım derim.

5.  Alıntı Originally Posted by özalp Yazıyı Oku
    sanırım önceden buradaki arkadaşlarında belirttiği gibi; savunma sanayi projelerinde baykar ın desteklendiği, tusaş ve aselsanın geri planda bırakıldığına dair eski bir tusaş çalışanın açıklaması;

https://twitter.com/nevsinmengu/stat...296055298?s=20
    Sn özalp,

Herkes her şeye inanmakta serbest ama bu kadar basit medyatik bir takım kirlilikleri ayrıştırmak için gerçekten bilgi sahibi olmak lazım. Nevşin Mengü nün ne olduğu belli. Ne biliyormuş TUSAŞ hakkında da bu ne olduğu belirsiz yazıyı paylaşıyor. Ben yıllarca Ankara da ki bu kuruluşa nakliye hizmetleri verdim sahip olduğum şirketimle. İç yapısını çok iyi bilirim. Öncelikle ABD TÜRK ortaklığı olarak kuruldu 50 sene önce. ABD nin F35 için kurdurduğu ve sonra ortada bıraktığı taşeron şirketler gibi idi ilk başlarda. F 16 için üretim yapıyordu. Zaman içinde de bir çok kirli çekişmelere sahne oldu malum örgütle. Bırakacaklar bu devleti karalama propagandalarını. Fazla anlatmakta yersiz aslında çünkü insan taraflı olunca eğriyle doğruyu ayrıştıramıyor ve boşa anlatıyoruz..

6. Bu teknolojilere ve ürünlere sahip olmamızı istemeyen Amerika ve İsrail gibi güçlerin tasmalarını elinde olan ve besledikleri köpeklerin havlama ve hırlamalarından doğru yolda olduğunuzu anlayabilirsiniz...

Bu teknolojiler şimdi testten geçiyor; Suriye'de, Kuzey Irak'ta, Azerbaycan'da, Libya'da vs ...

"Test edildi ve onaylandı" demek kalifikasyon ve sertifikasyon demektir.

Sonra ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere gerçek dost ve geçek müttefik ülkeler sıraya girecekler.

Bizden çok haz etmeyen Araplar bile Amerika ve İsrail'den aldıkları uçak ve füzelerin kendilerini tehdit etme imkanı olmayan en düşük versiyonlarına milyarlarca dolar veriyorlar mecburen.

Ama artık oyun değiştirici bir ülke geliyor : Türkiye ...

Ve biz bu alçak oyunları yapan bir devlet değiliz; birbirleri ile yarışacaklar bizim savunma sanayi ürünlerimizi almak için.

Ürünlerin her birinin tüm alt yapısı ASELSAN OLACAK.

Her satılan üründen ASELSAN'ımız aslan payını alacak, çünkü o ürünler ASELSAN tabanlı teknolojiler olmadan hiçbir şey değildir.

Bütün dünyada en fazla Aselsan ürünleri satılacak.

Belki ürünün adı Yeni Altay Tankı olacak ama her birinin içinde belki de 8-10 milyon dolarlık Aselsan teknolojisi olacak.

Her satılan uçakta, füzede, güdümlü mühimmatta, DÜNYANIN EN PAHALI SAVUNMA SİSTEMLERİ OLAN HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİNDE (HER BİR SETİ 1-2 MİLYAR DOLAR) hep Aselsan olacak...

Türkiye'nin hem bölgede hem de dünyadaki gücü ve konumu güçlendikçe bundan en fazla fayda gören şirketlerin başında ASELSAN OLACAK...

Türkiye Yüzyılı denilen şey Savunma Sanayi'ni temel alıp, oradan finanse edilen bir şahlanış hikayesi olacak...

Ama bu hikaye bugünden yarına olacak bir şey değil, uzun soluklu ve sabır isteyen bir süreç...

Buna yatırım yapan, çocuklarına ve geleceğine yatırım yapar.

Havlayan köpeklere kulak asmayın derim.

Eskiler çok güzel demişler : İT ÜRÜR AMA KERVAN DA YÜRÜR ...

Alıntı Originally Posted by derviş yunus2 Yazıyı Oku
    Bunu buraya zamanında boşuna yazmadık
    Bak şimdi cahil diyince kızıyorsun. Öncelikle seni bilgilendireyim ben hafızım. Hafızın ne olduğunu bilmiyorsan onuda yazarım. Arapça yı Türkçe kadar iyi konuşurum. Bu arada İngilizcem de aynı şekilde. Birde orta düzey almancam var. Örnek verdiğin bakara 11. ayette mümin ve kâfir karşılaştırılır. Mümine kâfir diyen dinden çıkar. Allah aklını kullan der ve bir çok surede bunu söyler. Ciddi karakter sıkıntın var. Bir büyük Âlim şahıs derki, cahille tartışıpta galip geleni görmedim. Ayetlerin arka planı sebebi nüzülü siyak ve sibağını bilmemen normal ama öğrenirsin inşallah.
    Senin gibi tipler yüzünden insanların dinden uzaklaşması en büyük sorun. Bilmiyorsan ayet hadis karıştırma lütfen. Dine yararın yok zararın olmasın.
    Ayet örnek verip köpek havlamak gibi tiici cümleler sadece mümin görünümlü ama kalbi mümin olmamış tiplerin tarzıdır. Buda Kuran'da geçer. Umarım birbün Kur'an dilinden kalbine iner. Sen aselanı boşver karakterini düzelt önce. Para kazanma sakın, bu karakterle salebe isimli sahabe gibi olursun ancak.
    Fetö taktiği yapan baykarın sonunda fetö gibi olacak hiç şaşmaz. Muhtemelen sonra bizi engellediler derler. Keşke siyasete bunkadar angaje olup bu hale düşmeselerdi. Babalarının yolunda gitselerdi. Harama, para hırsına boğulmasalardı bu şekilde

8. Sayın Junge bizde dün oradaydık mahşeri bir kalabalık vardı denk gelip sizinle tanışmak isterdim.

Kızılelma konusundaki yorumlarında haklısın. MMU nun da uçacak durumda olduğu söyleniyor. Ama İsmail Demir'in uçmasına şimdilik karşı çıkarak tedbirli davrandığı duyumlarım var. Ne derece doğru bilemiyorum ama.

Daha önce bir kaç kez yazdım ama burada bence gereksiz tartışmalara kurban gitti. ABD ekonomisi ve DOW 1980 lerden sonra özellikle savunma sanayii üstüne gelişmiş ve yükselmiştir biz bunu 30-40 sene sonra daha yeni yaşamaya başladık.

Sanki bazı planlar sekteye uğramasın diye farklı şirketlere bir paylaştırma var görevleri.

Ben Bayraktar ailesinin cukka peşinde olduğunu hiç sanmıyorum olsa olsa kazandıklarını daha iyi ürünler geliştirebilmek için harcarlar.

Aynı imkanlar daha fazlası başkalarına da verildi. Ortada elle tutulur hiçbirşey yok.

ASELS hissenin gösterdiği performanstan hiç memnun değilim. Bunu sonuna kadar eleştireceğim.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 01-05-2023 saat: 22:58.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 444/632 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •