Sayfa 432/628 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 5024 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

İyide soul ben seni bir yere çekmiyorum ki, sen ha bire bana cevap yetiştiriyorsun )
    Bak Amerika haberleri felan işyşn hikaye kısmı. Hükümetin biz yatırmcıya bakışı değişmedikçe, aselsana adam gibi yöneticiler atayıp sadece ASELSAN için çalışacaksınız denmedikçe değişen birşey olmaz.
    Şöyle düşün vatan millet Sakarya edebiyatına tav olanlar dışında kurumsal yatırımcı ve yabancı neden bu hisseye uzun vadeli gelsin?
    Temettü desen yok, ihracat yok, devlete düşük kar marji ile çalışıyor, hatta yaptığı işin karşılığını da adam gibi alamıyor.
    Sonuç vur kaç, sonra bir daha vur ve bir daha kaç ;)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,352
    ASELSAN yabancı oranı 18 Nisan % 30,37. 19 Nisan 2023 % 30,41.
    Fark % 0,04. Hisse kapanış 53,00 TL (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Altay tank reklamı var bugün hemde aselsanın bir çok sistemle donattığı bilgisi eşliğinde.
    Bu Altayı zamanında koça ait otekar üretmişti , devlet yarım mşlyar dolara yakın para vermişti üretim ARGE için.
    Sonra her zaman ki gibi işin seri üretimi yani kaymağını yemeye gelince otokara vermediler. Özel cici şirket BMC ye iş ihale edildi bir şekilde. Aslında BMC iyi firma idi eskiden onuda bir şekilde ne idüğü belirsiz eski kominist yeni ve hızlı reisçi Ethem sancağa verdiler.
    Tabi Otokar Almanlar ile tank motoru için anlaşmıştı. Seri üretimi onlra vermeyince almanlarda motoru vermedi. Sonuçta koç demek küreselcilerin Türkiye ofisi demek.
    Böyle olunca çakma tankçı Ethem Sancak la Altay işi yattı. Hatta motor üretimi için ve seri irtim için tank palet ve Tümosan gibi eski köklü kurumlar devreye sokulsada, seri üretim de motorda yapılamadı. Eski kominis sonra hızlı hükümet elemanı olan Ethem alacağını aldı ve hooop vatan partisine kapağı attı )
    Şimdi Altay'ın motoru var seri üretimi var ASELSAN donatıyor diyince aklıma bunlar geldi. E yarın ASELSAN coşar tavan yapsr mı )
    Tabiki hayır. Peki yine yatırımcısını üzer mi ? Tabiki yüksek ihtimalle evet.
    Otokara protatipi argesi için devlet para verdi önden, peki aselsana veriyormu argler için tabiki hayır. ASELSAN argeye para harcar ama seri iretim ihracat özellerin baykarın sefinenin ve adını duymadığımız cici özel alt yüklenicilerin.
    Hikaye hiç değişmiyor ve dolayısıyla sonuçta hiç değişmiyor. Yatırımcı sesli düşünüp bunu sosyal medyada yüksek sesle dillendirmediği sürecede değişmeyecek veya hükümet değişmedikçe

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Tahtacı sana da iki kelime laf edeyim. HALKB haberi düşmüş eeee en az orası kadar bu şirkete de yarayan bir haber bu hayırdır ne oldu tek ayak üstünde aşağı oynarken mi yakalandın.

Onlarca kendiyle ilgili haber düştüğü halde , hiç bir habere tepki göstermezken , buna tepki yapmasını neden beklediniz ?

5. https://twitter.com/TyrannosurusRex/...336169472?s=20

bu hafta yine eksi kapatır mı ? ne dersiniz

6. Yeni Altay Tankı, ASELSAN teknolojileriyle donatıldı

ASELSAN, testler için Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilecek Yeni Altay Tankı'nı ateş gücü, mobilite ve beka açısından üst seviyeye taşıdı.

Alınan bilgiye göre, ASELSAN, kuruluşundan bu yana geliştirdiği askeri teknolojilerde geldiği son noktayı Yeni Altay Tankı'na yansıttı.

ASELSAN'ın geliştirdiği sistemler, Altay Tankı'na yüksek atış gücü, yüksek beka kabiliyeti ve kendini koruma yetenekleri kazandırıyor.

ASELSAN, Altay Seri Üretim Projesi kapsamında üretilecek tanklara; Atış Kontrol Sistemi, Elektrikli Top ve Kule Takat Sistemi, Komuta Kontrol Muhabere ve Bilgi Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi, Lazer Uyarı Sistemi, Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, Muharebe Sahası Tanıma ve Tanıtma Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, AKKOR Aktif Koruma Sistemi ve gömülü eğitim simülatörü ile bu ürünlere yönelik kullanıcı/bakım eğitimlerinin verilmesine yönelik araçlar sağlıyor.

Bu nitelikleriyle ASELSAN, dünya üzerinde bir tankı donatabilecek tüm elektronikleri bünyesinde üretebilen tek firma konumuna geldi.

Tüm ürünlerin mekanik, elektronik, optik ve yazılımları ASELSAN'ın geliştirmesi sayesinde tüm birimler arasındaki haberleşme en etkin şekilde gerçekleştiriliyor. Örneğin, Tank Lazer Uyarı Sistemi tarafından algılanan bir tehdidin bilgisi aynı anda Atış Kontrol Sistemi, Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, Komuta Kontrol Sistemi, Aktif Koruma Sistemi'ne iletilebiliyor. Bu sayede kullanıcı ana silah veya uzaktan komutalı silahını tehdit doğrultusunda yönlendirip tedbir alabiliyor.

Kullanıcı, aynı zamanda bu bilgiyi Komuta Kontrol Sistemi aracılığıyla diğer destek unsurlarına da iletebiliyor. ASELSAN'ın yazılımları geliştirmesi sayesinde kullanıcıdan gelecek ilave talepler kolaylıkla alt sistemlere uygulanabiliyor.

ASELSAN'ın geliştirdiği sistemlerde "gömülü eğitim yeteneği" de yer alıyor. Gömülü eğitim, gerçek sistem üzerinde sistem birimleri kullanılarak alınan eğitimi ifade ediyor. Bu sayede gerçek sistem kullanıcısı, tankın operasyonel olarak kullanılmadığı zamanlarda farklı senaryolar işleterek yetkinliklerini geliştirebiliyor. Gömülü eğitim yeteneği ile Altay'da görev yapan personel, kullandığı platformda eğitilecek.

- Tehditleri AKKOR durduracak

Altay Tankı'nın en ayırt edici özelliklerinden birini, beka kabiliyetini çok önemli seviyede artıran AKKOR Aktif Koruma Sistemi'ne sahip olması oluşturuyor. AKKOR, bu yeteneği, düşük ağırlık maliyetiyle sağlıyor. Bu sayede tankın mobilitesi de maksimize ediliyor. Beka kabiliyetini en üst seviyeye çıkarmanın yanında tankların durumsal farkındalık yeteneğinde de önemli kazanımlar sağlanıyor.

Tehdidi, tespit sonrasında bir saniyenin altında sürede etkisiz hale getiren AKKOR Sistemi, 4 bileşenden oluşuyor.

Bunlar, tanka yaklaşan anti tank roket veya füzeyi tespit ve takip görevini yürüten radar, tüm sistemi yöneten merkezi yönetim bilgisayarı, imha noktasına karşı tedbir mühimmatını çok yüksek hızla yönlendiren mühimmat atıcısı ve üzerinde yüksek hassasiyette çalışan radar bulunan fiziksel imha mühimmatı gibi ana bileşenleri kapsıyor.

AKKOR Sistemi'nin geliştirme çalışmalarında binden fazla atış gerçekleştirildi. Bunun sonucunda sistem, yüksek başarım seviyesine getirildi. Son 20 yıl içinde onlarca firma ve ülke Aktif Koruma Sistemi'ni geliştirme çalışmaları başlatırken, Türkiye'nin dışında sadece iki ülke envantere girebilecek bir sistem geliştirdi.

Yeni Altay Tankı'ndaki ASELSAN ürünleri, tankçılıkta "Demir Üçgen" olarak adlandırılan ateş gücü, mobilite ve beka başlıkları altında toplanıyor.

Ateş gücü için VOLKAN-II Atış Kontrol Sistemi, SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, Nişancı İkinci Derece Görüş Alt Birimi, Tank Mürettebat Eğitim Sistemi, Muharebe Sahası Tanıma ve Tanıtma Sistemi; mobilite için Tank Sürücü Görüş Sistemi, Kule Kayar Bileziği kullanılıyor.

ASELSAN, Yeni Altay Tankı'nın beka kabiliyetini ise AKKOR Aktif Koruma Sistemi, Tank Komuta Kontrol Muhabere Bilgi Sistemi, Tank Lazer Uyarı Sistemi, ÖRÜMCEK Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Telsiz Sistemi ve İç Haberleşme Sistemi ile sağlıyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,352
    ASELSAN yabancı oranı 20 Nisan % 30,41. 19 Nisan 2023 % 30,41.
    Fark % 0,00. Hisse kapanış 51,95 TL (Kaynak İş Yatırım).

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

8. Aselsan, Teknofest 2023'Ün Katılımcılarından Olacak

ASELSAN, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023'ün katılımcılarından olacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ASELSAN, festivalde 200 metrekarelik Tekno Macera Platformu ile 200 metrekarelik sergi alanında ziyaretçilerle buluşacak.

Festivalde, ASELSAN'ın hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi "Tekno Macera" da çocuklarla buluşturulacak. Platforma ayrılan alanda 9-12 yaş arasındaki çocuklara özel olarak hazırlanan uzay temalı 5 farklı deneyim alanı oluşturulacak. 5 gün sürecek festivalde Türkiye'nin dört bir yanından TEKNOFEST heyecanına ortak olan genç beyinler arasında kıyasıya yarışmalar düzenlenecek.

TEKNOFEST 2023'te ASELSAN, bilime ve teknolojiye meraklı gençleri İnsansız Su Altı Sistemleri ve Ulaşımda Yapay Zeka yarışmaları ile buluşturacak.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği "Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması", 36 finalist takımın katılımıyla gerçekleştirilecek.

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması da 26-29 Nisan'da İstanbul Teknik Üniversitesi havuzunda 40 finalist takımın katılımıyla yapılacak. Toplam 1401 başvurunun olduğu yarışmada takımlar tasarım, kritik tasarım ve su altında görev gösterimi videosu aşamalarını geçerek finalist olmaya hak kazanacak. İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, 2019 yılından itibaren ASELSAN öncülüğünde gerçekleştiriliyor.

- Yeni sistemler sergilenecek

ASELSAN standında yerli imkanlarla geliştirilen 20'ye yakın sistem sergilenecek. Gençler, ASELSAN'ın ASLAN insansız kara aracı, ERTUĞRUL bomba imha robotu, AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi, İHASAVAR Anti-Drone RF Jammer ve Akıncı İHA 45 cm SatCom Anten gibi yerli ve milli ürünlerini deneyimleyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, şirketin, gençlerin ve çocukların heyecanına ortak olmak için festivalde bulunacağını ifade etti.

Festivalde gençlerin fikirlerinden yararlanma imkanı bulacaklarını belirten Görgün, şunları kaydetti:

"Festival sayesinde kendini bilime ve teknolojiye adayan, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizle, daha büyük hedeflere koşacağız. Bizler de Türkiye'nin teknoloji devi ASELSAN ailesi olarak, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde gençlerimizle buluşmanın gururunu yaşayacağız. Türkiye'nin geleceğine hazırlanırken, gençlerimizin dünya çapında ses getirecek proje ve fikirlerinin de TEKNOFEST'ten çıkacağına inanıyoruz. Bu nedenle festivali, gençlerimizin kendilerini ispatlayacağı önemli bir platform olarak düşünüyoruz. Tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı yeni teknolojilerimizin sergileneceği TEKNOFEST alanındaki milli heyecana ortak olmaya davet ediyoruz. TEKNOFEST'te ASELSAN mühendislerinin geliştirdiği sistemlerimizle hem Cumhuriyet'imizin 100. yıl dönümünün coşkusunu yaşayacağız hem de ileri teknolojimizle yarınlarımıza kapı aralayacağız. Yerli ve milli teknolojinin göz bebeği olan ASELSAN'ımız ülkemizin bağımsız savunma teknolojilerinin öncüsü olmaya devam edecek."

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 432/628 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •