Sayfa 470/628 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Al bunu derste okut. Haftalık, hem de lineer, yükselen üçgen, hedefine gidiyor. Sonra katlama kanallarına giriyor. Düzeltmeyi yapıyor. Bugünde marubozu mumu ile ikinci tepeyi yapıyor. Bundan sonrası kritik. Bugün ki güçlü bir mum yükselişi ve bu hareketi biraz daha götürür sinyali veriyor..

İllaki düzeltmesi gelecek ama çok da yıkıcı olmayacak gibi görünüyor. Hayırlısı olsun bakalım....

2. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...78PAdzJ_A&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by junge Yazıyı Oku
    USD bazlı grafik, trend çizgisi aşağı başıyor kırmızı aşağı trend trend çizgisinin güçlü kırılması gerek,aksi halde 2$ a kadar aşağı basmaya devameder. zaten bugünki kapanışta hoşuma gitmedi.

Bir önceki grafik ve düşüş trendi beni korkutmuştu. Ancak düşüş trendi bir haberle hacimli geçildi.
    Aşağıdaki yeni USD bazlı grafikte ise görece ikili dip işleyebilir, hedef 3$ olsada önce zayıfta olsa 2,80$ direncininde geçilmesi gerek.

Habere gelirsek; yaklaşık 52 milyar TL lik bir sözleşmeden söz ediyoruz bu devasa bir rakam bu sözleşme F16 ların modernizasyonu için olabilir, yani ABD den istenen F16 rın alımı kesinleşmiş olabilir.

4. Sayın Junge sen o hedeflere * 10 koy bir inceden bu saatten sonra. Anahtar sözünü de unutma. Saygılarımla.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Gecen yil bu forumda 2023 yilindan ittibaren Aselsanin satis sozlesmelerin meblaglari yuzlerce milyon dolar bulabilecek bir doneme girecegimizi yazmistim.

52 milyarlik 2 sozlesme sadece birer sinyaldir. Esas para kazandiracak yuksek teknoloji urunu hava savunma sistemleri gibi pahali sistemler kalifikasyon ve test surecleri 2023 yilindan ittibaren sirasiyla bitirilip seri uretim asamasina gecilecek. ....Once TSK nin iacil htiyaclari giderilecek ardindan ihracat sozlesmeleri gelecektir. ...Ornek; Bir batarya uzun menzili ve yuksek irtifa Siper hava savunma sisteminin tutari 1 milyar dolar den asagi degildir.

3-4 yil sonra yillik ihracatinin rahatlikla 1 milyar dolari gececegini dusunuyorum.

Ote yandan savunma soktorunde yogun ARGE, Test ve uretim programindan dolayi sivil sektorundeki bazi degerli projeler gundemden dustu. Karsan ve Temsa ile birlikte yuruttukleri elektrikli motor ve guc aktarma projesinden cok guzel sonuclar elde edildi. Yenilebilir enerji sektorune yonelik konvertor gibi kritik parcalar, uladtirma sektorune yonelik sinyalizasyon sistemleri, saglik sektorune yonelik MR gibi goruntuleme projeleride iyi gidiyor.

Ancak gorebildigim kadari ile yogun is programindan dolayi elindeki insan kaynagi sinirli kaldigindan dolayi onceligi savunma sektorundeki acil projelere vermektefir.

Adelsan ile ilgili 2030 beklentim;

-ihracat gelirinin yurt ici satislarinin %60 ustune cikmasi.

-Sivil teknolojik urunlerin savunma urunlerin satis oranina %40 civarina yaklasmasi.
    .
    -Borsada acik ara piyasa degeri en yuksek firma.

- 2030 li yillarda ise Turkiyenin Kapital 500 sirketi arasinda birinci olmadi.

6. Gecen yil bu forumda 2023 yilindan ittibaren Aselsanin satis sozlesmelerin meblaglari yuzlerce milyon dolar bulabilecek bir doneme girecegimizi yazmistim.

52 milyarlik 2 sozlesme bu yeni donemin sadece ilk siftahidir....Esas para kazandiracak yuksek teknoloji urunu hava savunma sistemleri gibi pahali sistemler kalifikasyon ve test surecleri 2023 yilindan ittibaren sirasiyla bitirilip seri uretim asamasina gecilecek. ....Once TSK nin acil htiyaclari giderilecek ardindan ihracat sozlesmeleri gelecektir. ...Ornek; Bir batarya uzun menzili ve yuksek irtifa Siper hava savunma sisteminin tutari 1 milyar dolar den asagi degildir.

3-4 yil sonra yillik ihracatinin en kotu olasilikta bile 1 milyar dolari gececegini dusunuyorum....
    Urun segmenti sadece IHA/SIHA olan Baykar bile yillik bir milyar dolar ihracat siniri asti. Elinde onlarca sistem ve yuzlerce parca uretebilen Aselsan in ihracat potansiyeli Bayka dan cok daha yuksektir.

Ote yandan savunma soktorunde yogun ARGE, Test ve uretim programindan dolayi sivil sektorundeki bazi degerli projeler gundemden dustu. Karsan ve Temsa ile birlikte yuruttukleri elektrikli motor ve guc aktarma projesinden cok guzel sonuclar elde edildi. Yenilebilir enerji sektorune yonelik konvertor gibi kritik parcalar, uladtirma sektorune yonelik sinyalizasyon sistemleri, yuksek irtifa uydu teknolojileri, saglik sektorune yonelik MR gibi goruntuleme projeleride iyi gidiyor.

Ancak gorebildigim kadari ile yogun is programindan dolayi elindeki insan kaynagi sinirli kaldigi icin onceligi savunma sektorundeki acil projelere vermektedir.

Aselsan ile ilgili 2030 beklentim;

-ihracat gelirinin yurt ici satislarinin %60 ustune cikmasi.

-Sivil teknolojik urunlerin savunma urunlerin satis oranina %40 civarina yaklasmasi.
    .
    -Borsada acik ara piyasa degeri en yuksek firma.

- 2030 li yillarda ise Turkiyenin Kapital 500 sirketi arasinda birinci olmadi.

En buyuk bas belamiz hepimizin bildigi gibi mide bulandiran tahtayi kontrol eden aktorlerdir.

7. Yukarı hareketi neye bağlamalıyız acaba?anlaşmayamı?bölünmenin yaklaşmasınamı?gerçi kanımca anlaşmaların hisseye pek bir etki etmediğini düşünürsek..
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,350
    ASELSAN yabancı oranı 12 Temmuz % 25,05. 13 Temmuz 2023 % 25,75.
    Fark % 0,73. (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 470/628 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •