Sayfa 545/628 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. 4.50 TL idi, 2000 li yılların başı, tezkere krizi vardı. Tezkere çıktı, yükseliş beklerken neredeyse taban oluyordu.

Çok ters hareket etti. Barış zamanı düşen hisse, savaş zamanida düşüyordu ve okkalı ihale aldıkça daha da düştü . 3.50 civarlarında kadar inmişti. Bir Dünya projesi ve ihale kazanmışlığı varken. Citi acımasızca satıyordu

Sanırsın ki şirket iflas etmiş ve herkes satıyor.

Biz de zararına sattık. Algıya yenildik maalesef
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

2. 2001 seçimlerinden beri ülke battı diyen bir zümre var.. ülke 6 kat büyüdü o tarihten beri.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm Dünya batsa bile batmaz... 5000 yıllık tarihi olan bu millet Dünyanın şah damarını keser, o kanı emer ve yine ayakta durur

Ulu önder Atatürk , kudretin damarlarımızda olduğunu söyledi. Peygamber bu milletin ahir zamanın sancağı olacağını söyledi

Tarih bizi çağırıyor... Dünyanın çivisi çıkmış, o çiviyi geri çakacak yine milletimiz . Müsterih olun..

ASELSAN konusuna gelince, 97.5 milyar liralık sipariş aldı toplamda... Bu yıl Türkiye'nin savunma sanayi ihracatı 6 milyar USD yi geçecek
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

3.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    2001 seçimlerinden beri ülke battı diyen bir zümre var.. ülke 6 kat büyüdü o tarihten beri.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm Dünya batsa bile batmaz... 5000 yıllık tarihi olan bu millet Dünyanın şah damarını keser, o kanı emer ve yine ayakta durur

Ulu önder Atatürk , kudretin damarlarımızda olduğunu söyledi. Peygamber bu milletin ahir zamanın sancağı olacağını söyledi

Tarih bizi çağırıyor... Dünyanın çivisi çıkmış, o çiviyi geri çakacak yine milletimiz . Müsterih olun..

ASELSAN konusuna gelince, 97.5 milyar liralık sipariş aldı toplamda... Bu yıl Türkiye'nin savunma sanayi ihracatı 6 milyar USD yi geçecek
    Aldı ise bile siparisleri, yatirimciya bir faydası var mi? Yok... , hem de uzuuuun zamandir yok. Enflasyona gore uzun yatirimcilar hepsi zararda.. Siparis almakla , kar etmekle olmuyormus demek bu işler. Bildigimiz KY sömürülüyor. Siparis aliyorsan, guclu bir sirketsen, seni finanse edenlerin de kıymetini bileceksin, onları koruyacaksin. Koruyamıyorsan, bin tane de siparis alsan, afedersin ama "sıfırsın".

4.  Alıntı Originally Posted by Anitaks Yazıyı Oku
    Aldı ise bile siparisleri, yatirimciya bir faydası var mi? Yok... , hem de uzuuuun zamandir yok. Enflasyona gore uzun yatirimcilar hepsi zararda.. Siparis almakla , kar etmekle olmuyormus demek bu işler. Bildigimiz KY sömürülüyor. Siparis aliyorsan, guclu bir sirketsen, seni finanse edenlerin de kıymetini bileceksin, onları koruyacaksin. Koruyamıyorsan, bin tane de siparis alsan, afedersin ama "sıfırsın".
    Faydası nasıl yok. Sen hisse aldığında neye ortak oluyorsun. Bu sene ketumlukta biraz azaldı. Bana göre tüm portföylerde olması gereken bir hisse. Sanki 80 de SASA 50 de HEKTS 60 bin USD de bitcoin yazıyoruz. Ne zaman yazacaz hisse gidince mi?

Lehman olayından sonra OTKAR & ASELS di portföyüm yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi iki hissede piyasa gitti gitmedi baskıya dayanamadım. Hayatımın en büyük hataları oldu.Sonrasında alıp başını gitti her iki hissede.

Bendeki ASELS ler gerekirse çocuğa kalır satılık değil.

Tahtada olan bitenlerden memnunmuyum tabii ki değilim. Devlet bence çok yanlış yapıyor bu işlere müsade ederek. Ama elden birşey gelmiyor malı sıkı sıkıya tutabilmek dışında.

5 liraya ISCTR aldık. Naci ağbal olayından sonra hisse 4,7 mi neydi 8 ay da el elde baş başta kazanamadık bir de zarar ettik. O hisse bir kez % 100 bedelsiz 2 kere temettü verdi bugün 23,22. Bazen bu durumlar bu işin içinde maalesef var.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Faydası nasıl yok. Sen hisse aldığında neye ortak oluyorsun. Bu sene ketumlukta biraz azaldı. Bana göre tüm portföylerde olması gereken bir hisse. Sanki 80 de SASA 50 de HEKTS 60 bin USD de bitcoin yazıyoruz. Ne zaman yazacaz hisse gidince mi?
    Bu hisse gitmeyecek Sn Lunar.. Hem de hiç.. Öyle %20- 30 gitmiş gitmek sayılmaz. Hedef fiyat nedir ?? Hep birlikte buradayız göreceğiz.. Bu kağıdın adil fiyatı 190 TL dir minimum. Sonrası prim yapmaya başlar demektir. Hesap belli kitap belli.

Ama benim farkım ne zaman gideceğini biliyorum.. Onun için bu kadar iddialı konuşuyorum. Zaten biraz hareket gördüğü anda üçe beşe bakmadan vedalaşıp geçeceğim. Ama musallatlar düşerse yakasından hayatta da bir yere gitmem.(çok zor görünüyor)

6. Çok önceleri bir şeyler yazdım USD bazlı. % 100 bedelsiz verdi hedefleri böldüm ikiye. Hissede kim var ne yapar hiç umrumda değil. Hatta 45 olmuş 41 olmuş sürekli izlemiyorum bile işlem yapmayacağım için.

Saaaatmıııyooooorum. Herkesin kendi bileceği iş. Tek bu tahtada değil en az 10 tane hisse sayarım eziyetin bezdirmenin kralı yapılıyor şu an piyasa ile beraber. Sonunu görmek herkese nasip olur mu bilmem.

Beni üzen tek şey Devlet yanlış yapıyor. Şu tahta patron hissesi olsa ağzıma geleni sayarım. Misal Deprem zamanı TVF bir sürü hissede alım yaptı. Mesela bunu neden almadı saçmalık. Madem satıcı var HİSSe geri alım kararı neden alınmıyor bir saçmalıkta bu.

Ama bazen bu patron şirketlerinde de oluyor bir ego bir herşeyi ben bilirim edası oluyor bu piyasada bazılarında. Bunlara meram anlatmak maalesef çok zor oluyor. Takasta 2. olan kurumun da yatacak yeri yok.

Kottan çıkarıp tekrar sıfırdan halka arz mı etseler acaba diye düşünmüyor değilim.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Sn Lunar, bu destekli grup insanların parasına dibine kadar göz diktiler. SPK durumu görüyor kılını kıpırdatmıyor. Öğrenilmiş çaresizliğe itip insanları fare misali üfleyip üfleyip götürüyorlar. Burası Borsa her zaman manipulasyon speküsyon elbette olacak. Ama bunlar müthiş bir hegomonya kurdular BOFA üzerinden. O ne derse o oluyor ve kimse buna müdahale edemiyor. Üç beş adam parayı çevirip milleti ütüp duruyorlar. Kumarhane oldu çıktı burası. Ne şirket değeri ne hikayesi, çakallar meydanı boş bulmuş oynuyorlar. Burada artık yatırımcı kalmayacak göreceksiniz. Enflasyona, dolara endekslediler borsayı şişirdiler de şişirdiler. Hangi kağıtlar olduğu belli. Haa bunun dışındaki yan kağıtlar zaten esas facia orada olacak..Çok fazla zaman da kalmadı gibi gözüküyor. Bu savaş dalgası bu işin pimini çekeceğe benziyor.

İnşallah bu söylediklerimin hepsinde yanılırım ve tam tersi olur.

10000 ler 15000 lere gider BİST..
    Son düzenleme : suheyl; 18-10-2023 saat: 16:26.

8. Adam bir günde 3600000k mal alıyor ertesi gün satıyor. Bu nasıl bir hesaptır, ve kar ediyor. Bunun gibi bir tanesi de yok. Diğer cirolu görünen kurumlar da onun yardakçısı hepimiz biliyoruz. Söz bitti arkadaş...

Sayfa 545/628 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •