Sayfa 525/628 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 5018 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Selam.

Genel kurul sonunda 3 soru sordum.

Tutanaklarda var ama sağolsunlar sorulumu kırpmışlar.

Cevaplar ise şaka gibi..

Sordugum 3 sorunun orjinalini yazıyorum.

Aselsandan hiç beklenmeyen hareketler devam ediyor..

SORULARIM :

Merhaba.

1- Özellikle avrupa ithalatçılarını etkileyen ve 1 ekimde başlayacak sınırda karbon düzenlemesi mekanizması ile ilgili şirketimizin bir çalışması var mı ?

2- Son açıklanan finansal tablolarda eksi 2,5 milyar tl olan nakit akışının sebebi nedir ? Nakit akışı problemi yeniden mi başladı ? Şirket alacaklarını tahsil edemiyor mu ?

3- Yatırımcılar olarak Aselsan hisse fiyatının hak ettiği yerde olduğuna inanmıyoruz. Diğer büyük firmalar bu sebeple geri alım programı açıklıyorlar. Hisse geri alım planınız var mı ?

TUTANAKTA KIRPILIP YAZILAN SORULARIM :

Özellikle Avrupa ithalatçılarını etkileyen ve 1 Ekim’de başlayacak sınırda karbon düzenlemesi mekanizması hakkında bir çalışma var mı? Son açıklanan finansal tablolarda yer alan 2.5 Milyar TL olan nakit akışının sebebi nedir? ASELSAN’ın hisse geri alım programı planı var mı?

2. Sayın Hasan. öncelikle GK katılımınız için teşekkür ederim. Ama bunu burada daha önce yazdım bir kez daha yazayım. Soruları A4 e yazmak ve bunu tutanağa ek yaptırmak hatta toplantının en sonunda tutanağa tam eklendiğini görmeden hazirun cetveline imza atmamak lazım.

Yoksa maalesef bu işine göre kırpmalar ya da takip edemediği için eksik yazılması genelde GK larda çok olan şeyler.

Bunu şirketi savunmak adına yazmadım.

Şimdi ne yapabilirsiniz. BUnu spk ya şikayet edebilirsiniz bir umut belki düzeltilebilir.

Ya da Bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum başlığı ile GK da sorularımı dediklerimi tutanağa eksik yazmışsınız bununla ilgili düzeltme yapılmasını ya da kamuya herkese aynı anda bir bilgilendirme yapılmasını isteyebilirsiniz. Yapılmazsa bunu SPK da şikayet konusu haline getireceğinizi dile getirebilirsiniz. İstediğiniz olmaz ise yine SPK ya şikayet edebilirsiniz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Hasan. öncelikle GK katılımınız için teşekkür ederim. Ama bunu burada daha önce yazdım bir kez daha yazayım. Soruları A4 e yazmak ve bunu tutanağa ek yaptırmak hatta toplantının en sonunda tutanağa tam eklendiğini görmeden hazirun cetveline imza atmamak lazım.

Yoksa maalesef bu işine göre kırpmalar ya da takip edemediği için eksik yazılması genelde GK larda çok olan şeyler.

Bunu şirketi savunmak adına yazmadım.

Şimdi ne yapabilirsiniz. BUnu spk ya şikayet edebilirsiniz bir umut belki düzeltilebilir.

Ya da Bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum başlığı ile GK da sorularımı dediklerimi tutanağa eksik yazmışsınız bununla ilgili düzeltme yapılmasını ya da kamuya herkese aynı anda bir bilgilendirme yapılmasını isteyebilirsiniz. Yapılmazsa bunu SPK da şikayet konusu haline getireceğinizi dile getirebilirsiniz. İstediğiniz olmaz ise yine SPK ya şikayet edebilirsiniz.
    Hocam uzaktan eimza ile katıldıgım için malesef a4 kağıt şansım yoktu. Ama fiziki katılırsam mutlaka öyle yapacagım

4. Sayın Hasan. kusuruma bakma genelde GK lara katılırım dediğin aklımda kalmış.

Yapılan gerçekten ayıp Yatırımcı ilişkilerini arayıp 3-5 kelam edicem.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. [QUOTE=Hasan.;6567257]Selam.

2- Son açıklanan finansal tablolarda eksi 2,5 milyar tl olan nakit akışının sebebi nedir ? Nakit akışı problemi yeniden mi başladı ? Şirket alacaklarını tahsil edemiyor mu ?

Bu konuda benim de duyduğum söylentiler oldu. Sözde Aselsan'da çalışan tanıdığı olanların duyumu imiş. Aselsan'ın devlet kurumlarına yaptığı satışların tahsilatının çok geciktiği söyleniyor. Söylenti tabi ki. Gerçeklik payı var mı bilemem. Sizin yazınızda ki nakit akışı sorusu olunca söylentide olsa dillendirilebilir diye düşündüm. Ama bu tür kritik öneme sahip ve bu kadar teknolojik ürün üretebilen ve son yıllarda satabilen bir şirketin bilançoları daha parlak olması gerekir. O kadar kap haberi var, ama bilançoya yansıma eksik.
    Ama yine de burada uzun vadede tarihi bir yatırım fırsatı oluşabilir. 2 gün önce 37'ye kadar direttim yeni alım için. Olmadı. Hayırlısı olsun.

6. 24.09.2023 11:52 ASELSAN 2023'te 4 milyar dolarlık sipariş aldı ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin 2023 yılında 4 milyar dolarlık iş anlaşması yaptığına işaret ederek, büyümenin ve faaliyetlerindeki gelişmenin devam edeceğini belirtti. Akyol, "Hisse geri alım programına ilişkin olarak ASELSAN'ın büyüyen faaliyetleri ile gerçek değerini ortaya koyacağız" dedi.

Sn.Ahmet akyol'un yaptığı açıklamalardan hisse geri alım söyleminin hisse fiyatında etkili olacaktır.
    Bu beklentide olan forum arkadaşlarımız vardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,349
    ASELSAN yabancı oranı 21 Eylül 2023 % 26,10. 22 Eylül 2023 % 26,02.
    Fark % -0,08. (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 525/628 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •