Sayfa 437/628 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 5018 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
    Haluk Abi ye yılın 2023 olduğunu borsada oluşan fiyatında en az yapılan işler kadar önemli olduğunu birilerinin anlatması lazım.
    Hisse.net üyesi yatırımcıları adına bu anlatma işinde senin görevlendirilmeni üyelerin takdirine sunuyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

2.  Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    Hisse.net üyesi yatırımcıları adına bu anlatma işinde senin görevlendirilmeni üyelerin takdirine sunuyorum.
    Eczacı bir abi var. Geçen sene de katıldı.
    Bu senede katılıp 2. Maddede söz aldı. Herşeyi anlattı.. isyan etti adam… akşam kap gelir tutanaklarda okursunuz.

O sıra haluk bey sadece yere bakıyordu… ne bir cevap verdi ne tamam dedi.. adam o kadar konuştu etti yönetimden 1 kişi bile birşey demedi…

Yönetim malesef kötü hareket ediyor..

3. Genel kurul bildirimi bekler iken bilanço geldi.. beklenenden iyi geldi ancak yönetim ağır ve hantal davranıyor … erdemoğlunda bu imkanlar olsa hisse ne olurdu bilmiyorum 🤦♂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Eczacı bir abi var. Geçen sene de katıldı.
    Bu senede katılıp 2. Maddede söz aldı. Herşeyi anlattı.. isyan etti adam… akşam kap gelir tutanaklarda okursunuz.

O sıra haluk bey sadece yere bakıyordu… ne bir cevap verdi ne tamam dedi.. adam o kadar konuştu etti yönetimden 1 kişi bile birşey demedi…

Yönetim malesef kötü hareket ediyor..
    O zaman dans
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

5. Geçen senenin neredeyse aynısı bir genel kurul. Bu kağıt maalesef çok standart fiyatlaması olan bir değer haline getirildi. Halbuki bu kadar Arge si olan, sektörün doğası itibarıyla innovasyon temelli sürprizlere gebe olması beklentiyi canlı tutması gerekirken sadece yıl sonu yapılan ödemeden doğan nakit akışı fiyatlanan bir hal alması gerçekten artık işin tadını kaçırdı. Bu durumda kağıdın bedelsizler nedeniyle çok sulanmış olmasının da etkisi var elbette.
    Mesele şu ki gerçek değerinin fiyatlamasını kim yapacak ?? Aracı kurumların bir kaç aklı evvelinin eline mi kaldı ?? Küresel çapta emsalleriyle kıyaslandığında şirketin bu fiyatlarda olması içler acısı aslında. Maalesef iyice siyasi bir hal aldı ve borsa da da sahibi yok. Sanberk forumdaşın bakış açısı aslında doğru.
    Bir kaç al sat çı kurumun oyuncağı oldu ve onların keyfine göre fiyat yapılıyor. Böyle güçlü bir şirketin bu düzeyde sahipsiz bırakılması yönetimin ise hiç umurunda değil. Bu nedenle artık bu şirketin borsa ya kote olmaktan çıkarılması en doğru karar olacak bence de.. Garip ama iyi gelen bilançonun bile değeri yok..

6. Fiziken Genel Kurula katılan pay sahiplerinden Necip MERCAN tarafından söz alınarak “ASELSAN’ın başarılı çalışmaları borsada kendini gösterememekte. 2022 yılı için ASELSAN çalışanlarını tebrik ederim. Bağımsız bir ülke için vazgeçilmez olan, başarılı bir savunma sanayiidir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bazı rakamlar sunmak istiyorum. ASELSAN kâr ederken küçük yatırımcıların yatırımlarının da büyümesi gerekiyor. ASELSAN’a yatırımım sonucunda zarar ettim. ASELSAN ikinci özelleştirmesi 4 Haziran 2018’de yapıldı. 21 TL 35 kuruştan özelleştirilerek yatırımcıya satıldı. 2018’de 4 dolar 57 cente ASELSAN hissesi satılmış, şu anda ise hisse fiyatı 49 TL 90 kuruş, 2 dolar 62 cent. Yarı yarıya zarar ettik. Ancak kâr etmemiz gerekirdi. ASELSAN zararda mı? Hayır ASELSAN son dört beş yıldır kârını 4’e katladı. Bilanço büyüklüğünü 2’ye 3’e katladı. Ancak küçük yatırımcı bunu borsada göremiyor. Küçük yatırımcının korunması gerekiyor. ASELSAN hisse senedinin borsada en çok alım satımını yapan şirket City Bank, ABD şirketi. Yabancı yatırımcılar hisse senedinin değerini düşürmekte. 250 bin yatırımcı zarar ediyor. Deprem felaketi sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız borsayı korumamızı istedi. Diğer büyük şirketler yatırımcıyı korumak için bilançolarını hızla açıkladılar ve bedelsiz hisse dağıtımı yaptılar. THY hisse senedi bu çalışmalar sonucu 2 katına 3 katına çıktı. Ayrıca depremden sonra yönetim kuruluna hisse senedi geri alım yetkisi verdi. ASELSAN böyle bir karar alıp bunu medyaya yansıtsaydı küçük yatırımcı korunduğunu hissedecekti. Kâr dağıtımı neden seçimden önce hemen yapılmıyor? Borsa ASELSAN yönetiminin kendisini koruduğunu hissetmelidir. Defence Top News 51. şirketin hisse senedi fiyatı 1865 TL, 95 Dolar, 55. Sıradaki şirketin 408 TL, 21 Dolar. 58. sıradaki Alman şirketinin hisse fiyatı 756 TL, 38,90 Dolar. Benim tavsiyem, yönetim kurulu değişse de küçük yatırımcıyı koruyun†şeklinde açıklamalarda bulundu

7.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Fiziken Genel Kurula katılan pay sahiplerinden Necip MERCAN tarafından söz alınarak “ASELSAN’ın başarılı çalışmaları borsada kendini gösterememekte. 2022 yılı için ASELSAN çalışanlarını tebrik ederim. Bağımsız bir ülke için vazgeçilmez olan, başarılı bir savunma sanayiidir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bazı rakamlar sunmak istiyorum. ASELSAN kâr ederken küçük yatırımcıların yatırımlarının da büyümesi gerekiyor. ASELSAN’a yatırımım sonucunda zarar ettim. ASELSAN ikinci özelleştirmesi 4 Haziran 2018’de yapıldı. 21 TL 35 kuruştan özelleştirilerek yatırımcıya satıldı. 2018’de 4 dolar 57 cente ASELSAN hissesi satılmış, şu anda ise hisse fiyatı 49 TL 90 kuruş, 2 dolar 62 cent. Yarı yarıya zarar ettik. Ancak kâr etmemiz gerekirdi. ASELSAN zararda mı? Hayır ASELSAN son dört beş yıldır kârını 4’e katladı. Bilanço büyüklüğünü 2’ye 3’e katladı. Ancak küçük yatırımcı bunu borsada göremiyor. Küçük yatırımcının korunması gerekiyor. ASELSAN hisse senedinin borsada en çok alım satımını yapan şirket City Bank, ABD şirketi. Yabancı yatırımcılar hisse senedinin değerini düşürmekte. 250 bin yatırımcı zarar ediyor. Deprem felaketi sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız borsayı korumamızı istedi. Diğer büyük şirketler yatırımcıyı korumak için bilançolarını hızla açıkladılar ve bedelsiz hisse dağıtımı yaptılar. THY hisse senedi bu çalışmalar sonucu 2 katına 3 katına çıktı. Ayrıca depremden sonra yönetim kuruluna hisse senedi geri alım yetkisi verdi. ASELSAN böyle bir karar alıp bunu medyaya yansıtsaydı küçük yatırımcı korunduğunu hissedecekti. Kâr dağıtımı neden seçimden önce hemen yapılmıyor? Borsa ASELSAN yönetiminin kendisini koruduğunu hissetmelidir. Defence Top News 51. şirketin hisse senedi fiyatı 1865 TL, 95 Dolar, 55. Sıradaki şirketin 408 TL, 21 Dolar. 58. sıradaki Alman şirketinin hisse fiyatı 756 TL, 38,90 Dolar. Benim tavsiyem, yönetim kurulu değişse de küçük yatırımcıyı koruyun†şeklinde açıklamalarda bulundu
    karşılığında bi cevap alabildi mi

8.  Alıntı Originally Posted by bohem Yazıyı Oku
    karşılığında bi cevap alabildi mi
    Hayır.

Bu laflar edilirken haluk bey yere bakıyordu.

Karnesi zayıf gelmiş , halıyı inceleyen çocuklar gibi.

Şimdi diyecekler ki yönetimi eleştirmeyin. E kimi eleştirelim yahu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 437/628 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •