Sayfa 329/628 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon
Arama sonucu : 5018 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın 1. Yavuzhan herhalde bu problemler siz 16 Kasımda satana kadar yoktu ondan sonra ortaya çıktı.

Bu yazdıklarınızda % 100 yanlışsınız.İyi ki bu bir şey dememiş haliniz bir de deseniz neler diyecektiniz acaba... Herkesin birbirinin yanlışını kolladığı bu zamanlarda bu dedikleriniz olacak iş değil.

Hayır dışarıdan yazılarınız böyle algılanır bilesiniz diye yazdım.Bir dost.
    Buna da katılıyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Dostum bahsettiğim duygusallık tam olarak bu işte. Herkes eleştirilir ama hakaret etmeden tabiki.
    Bahsettiğin kişiler ülkesi için emek veriyorlar, saygı duyarım ama bu onları eleştirmekten muaf tutmaz. Zaten bir kişiyi eleştirmediğin zaman, ona en büyük kötülüğü sen yaparsın. Bak ben aselsanı seviyorum yatırımda yapıyorum ve yatırımcısına yaptığı saçma salak tutumuda sorguluyor eleştiriyorum. Borsadaki şu yükselişte aselsanın geldiği nokta yeterli mi, kesinlile değil. Sebepleri de net belli .
    Yatırımcısına değer vermiyor, temettü vermiyor, geri alım yapmıyor, sermaye artırımına gitmiyor, devlete çalışıyor ama parayı zamanında almıyor, ihracata odaklanmıyor veya buna müsade edilmiyor, ki bunun sebebinide yazdım. Eleştirilemez dediğin şahıs ve özel şirketlerin üzerinden bu ihracat yapılıyor. Zahmetsizce para buralara akıyor. Madem bu kişiler paraya değer vermiyor ve daha fazla ilerlemek için paraya ihtiyacı var, açsınlar borsaya bu güzide şirketleri, sadece sıradan bireysel yatırımcıya hisse satsınlar, versinler bol temettü bol sermaye artırımı ama yapmazlar. Bizim yatırım yaptığımız ASELSAN ARGE yapar, devlete çalışır, ihracatı es geçer, bunları her türlü destekler fakat ihracatı bu eleştirilmez paşalarım yapar sonuna kadar. Bizede tiridinin tiridi kalır. Benin gördüğüm resim bu açıkçası. Şirketin en son verdiği temettü ve bilançosuna sonrada borsadaki bunca yükselişe rağmen geldiği fiyata bak lütfen.
    Sayın Yavuzhan,

Haklı olduğunuz taraflar var, ama haksız olduklarınızdan en önemlisi İHRACAT KONUSU...

İhracat konusunda gerçekten büyük çaba var ve her geçen gün artıyor. Bu çok önemli bir gelişme.. Bunu göz ardı etmeyelim. Biraz yavaş gidiyor ama onunda tolere edilebilir yanları var. Burada dönemsel olarak ulus güvenliği ön planda olduğu için konu hassas. Ticari düşünce ikinci plana kalabiliyor. Hatta genel kurulda YKB Haluk Görgün ihracat hedeflerini çok anlattı ve İsmail Demir de aynı şeylerden bahsetti şevkle. Ancak malum dünyada bir çok savunma şirketi var, rekabetçileriniz var. Ayrıca Aselsan yatırımcısını gözetme konusunda gerekli adımları atmak noktasında pasif kaldı bu da haklı olduğunuz en önemli nokta..

Ama bu şirketin değeri en az 3 katı dır. Nereden biliyorsun, sen İş Yat. dan daha mii iyi biliyorsun derseniz evet derim.. Çünkü yatırım şirketleri olaya farklı bakıyor. 34.5 TL hedef vermişti şirket daha şimdiden 55 TL..

3.  Alıntı Originally Posted by Eko-Psike Yazıyı Oku
    ASELSAN yabancı oranı 9 Aralık 2022 % 27,75. 8 Aralık 2022 % 27,54.
    Fark % 0,22. Hisse kapanış 53.50 TL (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Sn EkoPsike,

Bıkmadan usanmadan yabancı oranını paylaşıyorsunuz. Teşekkürler..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,349
     Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Sn EkoPsike,

Bıkmadan usanmadan yabancı oranını paylaşıyorsunuz. Teşekkürler..
    Rica ederim sayın suheyl. Vakit buldukça paylaşmaya çalışıyorum.

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. Tüm aracı kurumların hedef fiyatlarını geçti , ürkütücü neden tahminler düşük kalıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Tavan tüm paydaşlara hayırlı uğurlu olsun. Artık nihayet nice tavanlara diyelim..

7.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Tavan tüm paydaşlara hayırlı uğurlu olsun. Artık nihayet nice tavanlara diyelim..
    Aselsan yatırımcı arkadaşlara tavan hayırlı olsun. Ytd

En parlak döneminde dahi aracı kurum hedef fiyatı ile güncel fiyat arasında uçurum vardı normal bir durum.
     Alıntı Originally Posted by Sanberk Yazıyı Oku
    Tüm aracı kurumların hedef fiyatlarını geçti , ürkütücü neden tahminler düşük kalıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

Sayfa 329/628 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •