Sayfa 454/628 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,349
    Yeni İş İlişkisi

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında savunma sistemleri ihracatına yönelik toplam bedeli 9.456.866 ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1153837

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Hasan Bey merhaba,

Sermaye artırımı için SPK'ya başvuru henüz yapılmadı yasal süreç devam ediyor.

Saygılarımızla,

ASELSAN Yatırımcı İlişkileri

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    26.04.2023 GK onayı ile 08.05.2023 de Yk da alınan kararla GM ye yetki verilen bedelsiz başvurusunu hala SPK'ya yapmadınız. Hani farkında değilseniz hatırlatayım.Bugün tarih 25.05.2023 17 gün geçmiş üzerinden yani bu hafta 3. hafta.

Sizin yazıyı görmeden yazmıştım. Diğer konularda seçim geçsin diye bekliyorum konuşmak için o yüzden biraz topiğe uğramadım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    26.04.2023 GK onayı ile 08.05.2023 de Yk da alınan kararla GM ye yetki verilen bedelsiz başvurusunu hala SPK'ya yapmadınız. Hani farkında değilseniz hatırlatayım.Bugün tarih 25.05.2023 17 gün geçmiş üzerinden yani bu hafta 3. hafta.

Sizin yazıyı görmeden yazmıştım. Diğer konularda seçim geçsin diye bekliyorum konuşmak için o yüzden biraz topiğe uğramadım.
    Genel kurul kararları hukuken ilkönce Ticaret Sicil Gazetesi'nde tescil edilir ve hukuken geçerlilik kazanır. O işlemlerin bitmesini bekliyor olabilirler...
    Aşağı yukarı 15-20 gün sürer...

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Her seyden daha onemlisi bu sirketin hissesnin tahtasini kontrol edip rezil eden bir guruh var.....En buyuk bas agrimiz budur. Aselsan bir Koc Holding istiraki olsaydi Bu kagit tipki Otokar gibi bir piyasa carpanlari ile islem gorurdu. Buda 200-300 TL arasi bir islem fiyatina denk geliyor.

Alıntı Originally Posted by mertfatih Yazıyı Oku
    [/I][/U][/B]

Güzeldi ;
    Özellikle bu bölümü açarmsınız , anlayamayan veya anlamak istemeyen arkadaşımız olabilir.
    Demek istediğim şuydu: Aselsan tahtasında Şirketin başarılı faaliyet ve büyümesine tamamen zıt ve diğer büyük hisselerde görülmemiş boyutta bir baskı var.....Firmanın savunma sektöründeki onlarca pprojesi dışında sivil sektörlerde de bir çok teknolojik projeyi başarıyla sürdürüyor...Örnek Karsan ve Temsa ile birlikte elektrik otobüs ve minibüslerin üzerinde denenen motor, güç aktarım ve kontrol sistemlerinde çok iyi sonuçlar elde edildi....Rüzgar ve Güneş enerjilerin güç eviricileri, ulaştırma ve sinyalizasyon, uydu, sağlık ve haberleşme sektörlerinde de iyi gidiyor....Ama bu olumlu gelişmelerin hiç birisi hisse fiyatının kötü seyrini değiştirmiyor....Çünkü işin içinde bir müdahale var....Bunun anlamı; Birileri şimdilik böyle istiyor demektir..

Borsamızda geçmişinde hiç olamdığı kadar çok çarpıklıklar yaşaniyor şu anda....Bir yandan yatırım yapiyor diye gelecek 10 yılı şimdiden satın alınan veya 2 trafo sattı diye 15-20 pddd üzerinde kapış kapış işlem gören hisseler diğer yandan ülkede lojistik depo kriznin baş gösterdiği bir sırada ülkenin en büyük ve tek profesyonel lojistik depo firmasının borcu ve kur riski olmadığı halde ve milyarca tl sabit kira ve satış geliri beklediği bir yılda 0.40 pddd ve 0.60 FK işlem görebiliyor......

Dünyada eşi benzeri görülmemiş 2.El araba fiyatlarının sıfır km araç fiyatların bir kat daha üstünde satıldığı bir ülkede artık Borsadaki bu akıl dışı çarpıklıklarıda anormal görmememiz gerekiyor diye düşünüyorum.......

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,349
    ASELSAN yabancı oranı 25 Mayıs % 26,37. 24 Mayıs 2023 % 26,42.
    Fark % -0,05. Hisse kapanış 43,74 TL (Kaynak İş Yatırım).

Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

6. Pazartesi insallah istikrar kazandiracaktir yolumuz acik olsun

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by DİŞÇİ Yazıyı Oku
    Pazartesi insallah istikrar kazandiracaktir yolumuz acik olsun

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kazanamadı maalesef.hisse yine dövülmeye devam edecek zannımca.
    Ytd

8. Milletin seçimi... Vatana millete hayırlı olsun inşallah ...

Sayfa 454/628 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •